Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zwiększenie deficytu budżetowego

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myślicie? Czy zniesienie pierwszego progu ostrożnościowego może okazać się korzystne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A niech zwiększają inne potęgi gospodarcze mają większe zadłużenie. Dzisiejsza ekonomia jest tak niezrozumiała że im bardziej zadłużony kraj tym lepiej mu się powodzi, także zadłużajmy się ktoś te długi będzie musiał anulować albo niech wszystko się rozpadnie w sumie nie miałbym nic przeciwko.

A tak w ogóle to chodziło Ci o dług publiczny czy deficyt budżetowy o progach ostrożnościowych w deficycie nie słyszałem, ale może tez są nie jestem ekspertem w ekonomii.

najbardziej zadłużone państwa na świecie

Ranking portalu 24/7Wall Street

10. Wielka Brytania

Dług publiczny - 80,9 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 1,99 biliona dolarów

9. Niemcy

Dług publiczny - 81,8 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 2,79 biliona dolarów

8. Francja

Dług publiczny - 85,4 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 2,26 biliona dolarów

7. Stany Zjednoczone

Dług publiczny - 85,5 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 12,8 biliona dolarów

6. Belgia

Dług publiczny - 97,2 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 479 miliardów dolarów

5. Portugalia

Dług publiczny - 101,6 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 257 miliardów dolarów

4. Irlandia

Dług publiczny - 108,1 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 225 miliardów dolarów

3. Włochy

Dług publiczny - 120,5 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 2,54 biliona dolarów

2. Grecja

Dług publiczny - 168,2 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 489 miliardów dolarów

1. Japonia

Dług publiczny - 233,1 proc. PKB

Dług publiczny nominalnie wyniósł 13,7 biliona dolarów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej czy póżniej i tak by do tego doszło...a ta drabinka to nie do końca pokazuje zjawisko. Wiele czynników ma wpływ na zadłużenie i to czy jest ono grożne... Dla nas zagrożenie na 70% może być grozniejsze niż dla Japoni to 230%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wcześniej czy póżniej i tak by do tego doszło...a ta drabinka to nie do końca pokazuje zjawisko. Wiele czynników ma wpływ na zadłużenie i to czy jest ono grożne... Dla nas zagrożenie na 70% może być grozniejsze niż dla Japoni to 230%

byc może tego nie wiem, w Japonii żadnej rewolty nie ma w Grecji gorzej, a Hiszpanii nie ma w czołówce zadłużonych a kiepsko tam się dzieje. No i jest jeszcze indywidualne zadłużenie obywateli w bankach a te np w USA czy niektórych państwach zachodnich jest niebotyczne, w Polsce jeszcze nie jest tak katastrofalnie ale dobijamy do czołówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ważny jest np: bilans handlu zagranicznego. Japonia ma pewnie zdecydowanie na+. Także inne wskazniki makro są ważne...ja generalnie tez sie nie znam, ale podobno Hiszpanie mieli 30% zanim wybuchł kryzys...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zujzuj, W Japonii od ponad 20 lat jest deflacja, lub zerowa inflacja i wzrost gospodarczy na poziomie zbliżonym do 0 to pewnie swoje robi oni od lat 50 do 80-tych przeżywali niebotyczny rozwój ale chyba osiągnęli swoje maksimum. A Hiszpania płaci za nieco sztucznie napędzany boom inwestycyjny, szczególnie jeśli chodzi o branże budowlaną, chcieli aby każdy Europejczyk miał u nich posiadłość a rzeczywistość okazała się inna i teraz kupę domów stoi pusta albo niewykończona a to wszystko było napędzane tanim i łatwym kredytem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym poparł program ściągania kasy od pań pracujących w najstarszym zawodzie świata.Dlaczego,pieniądze które zarabia za przeproszeniem dziwka ;) nie mogą pójść na budowę szkół,dworców autobusowych itp.Ale raczej pomysł nie przejdzie.Szkoda,pewnie ultrakatoliccy powiedzą,to nie rząd.A feministki,że znowu samce będą kobiety wyzyskiwać.A ja bym chciał, by prostytucja była opodatkowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja bym poparł program ściągania kasy od pań pracujących w najstarszym zawodzie świata.Dlaczego,pieniądze które zarabia za przeproszeniem dziwka ;) nie mogą pójść na budowę szkół,dworców autobusowych itp.Ale raczej pomysł nie przejdzie.Szkoda,pewnie ultrakatoliccy powiedzą,to nie rząd.A feministki,że znowu samce będą kobiety wyzyskiwać.A ja bym chciał, by prostytucja była opodatkowana.

Też jestem za opodatkowaniem, ale z drugiej strony i tak ten biznes by w dużej mierze działał w szare strefie bo po co płacić podatki skoro można unikać, wątpię żeby te dyskretne panie co się ogłaszają w necie, itp chciały się ujawniać i to nie tylko ze względów podatkowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest też program , by nie było szarej strefy.Czyli jeżeli moja mama pilnuję chłopczyka ( dwa latka) to też powinna płacić z tego podatek.Projekt ma trafić pod obrady Trybunału Konstytucyjnego.Pomysł ma plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najwięcej to by fiskus zarobił jakby wprowadził podatek od głupoty polityków, pewnie szybko byśmy z długu publicznego wyszli ;) a nie jakieś kretyńskie podatki utrudniające normalnym ludziom funkcjonowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

po pytaniu czy zniesienie progu dla deficytu byłoby korzystne spodziewam się doprecyzowania :...korzystne dla kogo?

Dla obywateli polski, którzy nie mają wpływu na co mafia z PO wydaje nasze pieniądze z podatków, czy dla mafii z PO,

pod wodzą Rostowskiego, który zadłuży Wasze prawnuki, po to by mieć pieniądze kampanie, które ukryją jego nieudolność?

O ile znam bezwzględność Rostowskiego, to już to klepnął i deficyt Polski będzie największy na świecie.

Węgry pod wodzą znienawidzonego przez Unię ( i polskie media) Orbana spłacają przedwcześnie wszelkie pożyczki i mają wskaźniki gospodarcze genialne, ale tam rządzą genetyczni węgrzy. A jak Vincent Rostowski polakiem nie jest tylko żydem z UK reprezentującym światową finansjerę, a nie interesy Polaków to trudno, żeby komuś takiemu powierzać podatki Polaków i możliwość zadłużania Polski bez ograniczeń. Jak na węgrzech rządzą genetyczni węgrzy to gospodarka kwitnie,

jak w Polsce rządzi agent światowej finansjery i bez kontroli marnotrawi pieniądze,

to ja mam pytania dla kogo korzystne jest danie mu wolnej ręki? Powtarzam pytanie

dla kogo korzystne jest pozbawione kontroli społecznej zadłużanie obywateli polski przez agenta światowej finansjery?

Przecież Cypr to było przedszkole w porównaniu ze szwindlem z OFE. I będzie jeszcze gorzej.

A ludzie chcą bezczelnie jeść. Zatem czy korzystne byłoby obcięcie budżetu szkolnych stołówek

i ponowne otwarcie za te fundusze obozów koncentracyjnych w Oświęcimu i Brzezince

gdzie umieścimy tysiące skłonnych do protestu osób? Czy to korzystne?

Czy produkcja mydła z ludzi, którym nie podoba się polityka PO będzie korzystna?

Dla kogo? Korzystna dla budżetu zarządzanego przez oszustów finansowych z PO?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nomorewords43, Węgry mają obecnie niewiele wyższy wzrost PkB od Polski a w 2009 mieli -6,7 % więc teraz się muszą odbijać i nazwanie tego cudem jest co najmniej przedwczesne. PiS chce iść śladami Orbana, jak wygrają to niech to robią, zobaczymy co wyjdzie, czy bez rzekomych Żydów w rządzie stanie się u nas cud gospodarczy. Chciałbym aby tak było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Ależ Rostowski stale myśli o podatku liniowym czyli "równym i "sprawiedliwym zabieraniem ludziom części ich dochodów", które on zmarnotrawi bezkarnie. Jest to pomysł ciekawy, ale nie spodobają wam się szczegóły. Stawka podatku liniowego w Polsce wstępnie ma podobno wynosić 70%. Dalej chcecie podatku liniowego w wykonaniu Rostowskiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nomorewords..chyba zapomniales o stopniowym zmniejszaniu dawek... Wyląduj już bo sie robi dziwnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tezy o tych wybitnie wysokich podatkach w Polsce są mocno przesadzone,choć sam jestem zwolennikiem niskich podatków jednak w porównaniu do średniej UE u nas są niższe( UE 39% PKB, Polska 34%) a w stosunku do Skandynawii( Dania 48%) sporo niższe. Na pewno nasze podatki jakoś wybitnie biznesowi nie sprzyjają ale też nie jest to jedyny hamulec rozwoju jak mówi to JKM czy inni tzw liberalni konserwatyści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Owszem uniosłem się gniewem pisząc o 70% podatku liniowym i przesadziłem, ale podatek to nie tylko to co jest podatkiem od wynagrodzeń, który faktycznie np. w skandynawii jest wyższy niż u nas. Spotkałem się z internetowymi wyliczeniami, gdzie dodano wszelkie pośrednie podatki, jak przymusowa składka zdrowotna i rentowa, podatki od wszelkich towarów i usług i wyszło tego ponad 70%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłop za głębokiego średniowiecza pracował podobno przez 1 tydzień na kościół, pana a reszta szła do jego kieszeni

Chłop pańszczyzniany jako symbol skrajnego wyzysku, pracował koło miesiąca(juz nie pamietam co tam musiał opłacac) a reszta tego co wypracował szła na jego konto

Dzisiaj pracujemy przez 6 miesięcy tylko na państwo a przez 6 na siebie.

Takie sa realia. Tak wygląda dzisiejsza gospodarka i nasze obowiązki wobec państwa...Dodam że życie poza państwem nie istnieje. W zasadzie nie istnieje ani jedna dziedzina życia poza państwem i my tu nie mamy nic do gadania. Nie wolno ci powiedzieć, że chcesz sobie zorganizować życie inaczej

Jednak nie sądzę żeby ktoś chciał wprowadzać 70% podatku liniowego, ani żeby chciał z nas robić mydło.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zujzuj, tak, wszystko scentralizowane. Nie mówię o oczyszczaniu plutonu na domową elektrownię atomową, ale stopień uzależnienia człowieka od politycznego tworu jakim jest biurokratyczne państwo jest straszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zujzuj, Ale chłopom żyło się wtedy gorzej niż dzisiejszym bezrobotnym, choć to raczej wynika z różnicy rozwoju cywilizacji, technologii itd. No i nie było wtedy policji, publicznej służby zdrowia i edukacji, komunikacji miejskiej, kolei, urzędów ogólnie tego wszystkiego do czego rząd musi dopłacać z naszych podatków. To takie trochę płaskie patrzenie tylko na to że wtedy niby mniej ludzie oddawali państwu(panom). Choć może gdyby nam nie zabierali tyle podatków to sami płacilibyśmy za edukacje, zdrowie, ochronę( co zresztą w dużej mierze robimy).

Ja w pewien sposób żyje poza państwem obecnie, nie pracuję, nie mam ubezpieczenia, mam praktycznie zero na koncie emerytalnym, żyje na obrzeżach cywilizowanego życia nie obecny w żadnych statystkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

I Ty takie mądre rzeczy wiesz o doli chłopów pańszczyźnianych, którzy płacili 10% podatku i dziwisz się, że mnie szlag trafia,

gdy zdaję sobie sprawę, że płacimy większy haracz niż pańszczyźniani chłopi. I że się unoszę pisząc, że kolejnym krokiem może być podatek 70% czy robienie z ludzi mydła. Trochę przesadziłem. Odwołanie do Hitleryzmu zawsze przeraża, ale za hitlerowskiej okupacji podatki w generalnej guberni były niższe niż w Polsce za rządów Tusk-Rostowski. I te podatki wystarczały Hitlerowi na walkę z połową ludzkości. Na co idą podatki nasze, z kim walczą mocodawcy Rostowskiego, że potrzebują takich funduszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
http://www.youtube.com/watch?v=1k0ke7ycs7Q...Jasne że tego nie ma co porownywać...ale jednak Jędrek tłumaczy że tak zle nie mieli...Co ciekawe ich sytuacja sie pogarsza wraz z rozwojem "cywilizacyjnym"...Generalnie polecam kanał Jedrka

No ale w średniowieczu byli tez biedni parobkowie a w miastach sporo biedoty, bez zawodu i zajęcia która żyła z żebraniny i kradzieży, często chorowała na trąd i inne choroby.

Najgorzej to było chyba w okresie rewolucji przemysłowej, migracji ludności z wsi do miast gdzie w fabrykach nawet dzieci robiły po kilkanaście godzin dziennie 6-7 dni w tygodniu i tu już nie rozumiem JKM który tak wychwala tą epokę, tylko właścicielom fabryk, handlowcom, bankierom żyło się wtedy dobrze. Z biegiem czasu i jednak częściowo przynajmniej dzięki związkom zawodowym i ruchom lewicowym( nie koniecznie marksistom) sytuacja ta zaczęła się poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można krytykować Rostowskiego...w zasadzie to raczej nie można go nie krytykować. Jednak to nie Rostowski wymyślił podatki i niema zamiaru wprowadzać 70% podatku liniowego... Nieuważam też że Rostowski to koleś co tylko kombinuje jak by tu zniszczyć Polskę i zabrac jak najwiecej kasy Polakom...Zachowajmy minimum realizmu. Nie trzeba histeryzować, demonizowac żeby znależc wady i przyczynki do krytyki...

Co do chłopów...to jasne. Pewnie że były choroby, nie było infrastruktury, edukacji itd...itp... ale to jest coś za coś. Mysle że dzisiaj ludzie nawet nie sa w stanie sobie zdac sprawy jak strasznie są zdeterminowani tym całym światem, tą całą ułożoną rzeczywistością która zwie sie cywilizacją...ale to już będzie offtop....ale ty dziś nie czujesz jakim obciążeniem rzeczywiscie są dla ciebie obowiązki wobec abstrakcji, jaką w sumie jest państwo. Pewnie że możesz powiedzieć, że tutaj płacisz, tam płacisz i że to jest dużo...ale czy rzeczywiście zdajesz sobie sprawę jak to wpływa na twoje poczucie bezpieczeństwa, poczucie kontroli nad własnym życiem itd...? Jak by to było jak byś mógł robić tylko na siebie. Koszty życia są niskie, a to co wypracujesz to masz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi