Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziwne skutki uboczne magnezu.


wino.nocy

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu zacząłem suplementację magnezem chelatowanym. Po dwóch dniach brania, złapało mnie silne uczucie zmęczenia, oraz senności, które późnym popołudniem puszczało Te objawy, które miałem, zgoniłem na neuroleptyk, który miał często powodować zmęczenie.

 

Kupiłem sobie ciśnieniomierz i ciśnienie było ciągle na poziomie 87 na nie pamiętam ile. Była też arytmia. Odstawiłem neuroleptyk, a zmęczenie dalej nie mijało, więc odstawiłem magnez i wszystko się zaczęło poprawiać. Ciśnienie jednak normowało się prawie dwa miesiące. Niczego wtedy już nie brałem.

 

Po wielu miesiącach postanowiłem jeszcze raz ten magnez spróbować, bo może interakcje między lekiem były? Wziąłem jedną kapsułkę i oczywiście zmęczenie. Więcej już tego nie brałem.

 

Nie dawno kupiłem inny magnez, pod postacią mleczanu, bo pomyślałem sobie, że może to chelat mi nie pasuje. Magnez biorę od 9 dni, a dopiero wczoraj pojawiło się zmęczenie, lecz nie takie silne jak po chelacie. ODSTAWIAM

 

Miał tak ktoś, albo ktoś wie co to może być? Przedawkowanie magnezu raczej odpada, bo przecież objawy są całkiem inne, natomiast witamina B6 działa dopiero toksycznie od wysokich dawek, a w tych obu magnezach jest 5mg(choć i tak za dużo)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z niedoboru magnezu mogą pojawiać się objawy tj. senność.

 

Najlepiej wykonać badania poziomu TSH, ft3, ft4 i wtedy będzie wiadomo, czy z tarczycą jest coś nie w porządku.

Przyczyną może być także anemia czy niedobory pierwiastków (dużą rolę odgrywa magnez).

Nadmierna senność może być także objawem zaburzeń depresyjnych.

Nie wiem, czy bierzesz jakieś leki, ale część z nich daje takie efekty uboczne.

Przyczyną nadmiernej senności może być mnóstwo czynników. Jeżeli będzie się to przedłużać i będzie dokuczliwe, warto wybrać się do lekarza. internista powinien wiedzieć co należy sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmierna podaż magnezu (hipermagnezemia) daje właśnie takie objawy jak senność, ospałość, centralne zmęczenie układu nerwowego, hipotensja (niedociśnienie) i zaburzenia rytmu serca.

 

Magnez jest głównie wydalany z moczem, reszta przez kał i pot. Wystąpienie hipermagnezemii może świadczyć o niewydolności nerek, które nie radzą sobie z usuwaniem nadmiaru magnezu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałam w tamtym tygodniu jak sobie zwiększyłam dawkę magnezu, przespałam pół dnia. I też byłam zdziwiona, że magnez tak podziałał, ale to była jednorazowa sytuacja i teraz jest już wszystko w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, no to ja swojego czasu brałem 500mg chelatu (2 kapsułki)- co przekracza troche 100% dziennego spozycia. Potem okolo 400mg chelatu. To juz bylo na granicy pomagnezowej sraczki.

 

Panowie , to ja brałem i po 15 gramów chlorku magnezu , albo więcej , a siarczanu m. to i 20 gramów się zdarzało .Na łychę i prosto do żołądka ,albo w rozpuszczonej wodzie . Piszą co niektórzy znachorzy,że dobrze od czasu do czasu oczyścić rury i kanalizację w środku.

klopa nie można doczyści jak pierdyknie.

no właśnie ,co będzie jak kibel pęknie od magnezowego wybuchu , dodatkowe koszta :shock: I czy w ogóle taki magnez ma w dupsku siłe armaty? Mi tam się taka rozwałka nie zdarzyła, dobre mocne kible w Polsce robią .Tylko chwalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje , żyję i jeszcze pożyję ;) . Ze sraczką ( magnezową ) spuszczę tę nerwicę do klopa! :lol:

Co do chelatów , to nie bądż takim optymistą , podobnież ( dużo o tym czytałem) brane doustnie szkodzą . Jest tam cos takiego( teoria) ,że nie tak się łaczą w jelitach czy cóś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wino.nocy

magnez i potas. Około 300 mg jonów magnezu (zwrócić uwagę, żeby przeliczyć związek magnezu na jony - 400 mg związku magnezu może zawierać tylko 50 mg jonów) z suplementów, do tego dużo potasu - najlepiej banany, można też pomidory. Obojętnie jaki preparat magnezu, chociaż chyba najlepsze są chelaty aminokwasowe. Uwaga - wysoki poziom suplementów magnezu obniża poziom wapnia, dając objawy często mylone z niedoborem magnezu - bezsenność, skakanie mięśni i tak dalej. Te dwa pierwiastki trzeba uzupelniać jednoczesnie, najlepiej wapń rano, magnez wieczorem

 

Może to przez brak wapnia, ja biorę od miesiąca po 300-400mg magnezu i jestem dużo bardziej wypoczęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×