Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z komputerem


kamil_88

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wy na to, by zrobić temat poświęcony problemom z komputerem?

 

Każdy z nas ma jakieś mniejsze/większe obycie na co dzień z komputerami i każdy napotyka/rozwiązuje pewne problemy - byłoby to miejsce w którym każdy mógłby dodać swoje 5 groszy do proponowanego rozwiązania. Jasne, to nie jest pclab/pcwk ale nieco trywialniejsze problemy możnaby próbować ogarnąć bez konieczności rejestracji na wspomnianych forach.

 

(...)

no ale po pierwsze muli mi- podczas otwierania np. folderu z pobranymi slychac jak ciezko pracuje, tnie sie, o internecie to w ogole nie wspomne jak zwalnia, ze wyskakuja nie wiadomo jakie okienka, mimo ze niby pisze mi ze blokuje wyskakujace okienka, no i co mnie najbardziej martwi- ostatnio ekran tak jakby nie laczy (gasnia- wlacza sie- gasnie- wlacza sie- chwile tak poszaleje, jak go zamkne to jest okej potem) i ostatnio tak coraz czesciej. w pazdzierniku mial wgrywany od nowa system (win7 starter jak byl od nowosci), ale to w ogole go nie przyspieszylo.. :roll:

 

Co do wolnego otwierania "downloads": czy możesz spojrzeć na to:

http://www.techsupportalert.com/content/how-fix-very-slow-windows-7-downloads-folder.htm

Win7 prawdopodobnie próbuje generować miniatury dla pobranych elementów.

 

Ponadto jeśli komputer nie jest pozostawiany stanie bezczynności, wówczas windows 7 nie przeprowadza automatycznej defragmentacji plików - może pomóc ręczne odpalenie defragmentacji.

 

Czy masz antywira? Czy próbowałaś może śledzić użycie procka przez procesy w momencie otwierania katalogu? Jaki masz sprzęt/ile ramu?

 

Jakiej przeglądary używasz? Czy masz tam jakiegoś ad-blocka? Jakiego typu to okienka?

 

Co do migotania ekranu? Czy potrafisz wskazać z czym związane jest to miganie (co je powoduje?; np. zamykanie otwieranie obudowy?) To może być jakaś taśma, ale nie musi. Czy w momencie gdy obraz gaśnie, jest widoczny (taki jakby niepodświetlony)? Być może tylko podświetlenie pada. Jest jeszcze gwarancja? Ja miałem jazdy z przegrzaną kartą grafiki w lapie, to też do pewnego momentu wyłączanie kompa pomagało - w końcu przestał cokolwiek wyświetlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie boje sie, ze przestanie mi cokolwiek wyswietlac.. gwarancji juz nie ma, to 3-latek :/

 

antywira mam, ale wydaje mi sie ze on nie daje rady (microsoft security essentials).

 

co do sprawdzania uzycia procka- to nie mam zielonego pojecia jak sie to robi. jestem kompletnym antytalenciem w dziedzinie sprzetu/ informatyki.

 

uzywam chrome :)

 

mam chyba jakiegos ad-blocka, wyskakuje mi komunikat, ze zablokowano wyskakujace okienka, a one i tak sie pojawiaja. poza tym zdarza sie, ze nagle znikad zaczyna grac jakas muzyczka.. :shock:

 

a to miganie ekranu najczesciej pojawia sie po otwarciu obudowy, najczesciej jak wlaczam mojego staruszka po nocy. jak gasnie, to jest czarny ekran. tzn w momencie gasniecia najpierw pojawiaja sie czarne paski, potem caly ekran robi sie absolutnie czarny. :/

 

na pw wysle Ci dokladna specyfikacje mojego sprzeciora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to miganie ekranu najczesciej pojawia sie po otwarciu obudowy, najczesciej jak wlaczam mojego staruszka po nocy. jak gasnie, to jest czarny ekran. tzn w momencie gasniecia najpierw pojawiaja sie czarne paski, potem caly ekran robi sie absolutnie czarny. :/

To jest duża szansa, że to przetarta taśma matrycy - za wymianę taśmy wraz z częścią krzyczą ok 100zł w serwisach.

 

Co do wyskakujących okien - zastanawiam się, czy to adblock je przepuszcza, czy jakieś ad-ware się zainstalowało. Zauważyłaś może jakieś zmiany np. zakładkach przeglądarki, czy w zmienionej stronie wyszukiwania? Jeśli tak, można zapuścić takie coś jak ComboFix - nie śledzę tematu na bieżąco ale radził sobie dobrze z usuwaniem różnych syfów z systemu. Ewentualnie można uruchomić pobrać "HijackThis" i ręcznie prześledzić logi (są tam listy odpalonych procesów, listy tego co siedzi autostarcie itd).

 

Z tym downloads'em warto chyba jednak spróbować wyłączyc generowanie miniatur (jeśli masz tam sporo plików). Ten antywir MS nie pożera jakoś szczególnie zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamil_88

Jesteś informatykiem? ;)

 

Eeee. Powiedzmy, że administrowaniem systemami/hardware/czy w ogóle serwisowaniem komputerów aktualnie nie zajmuję się :smile: Natomiast ten temat został stworzony na zasadzie, że każdy może podrzucić jaką myśl/rozwiązanie. Mówi się, że jeśli natrafiliśmy na jakiś problem, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś już to rozwiązał i fixa można znaleźć na necie.

 

Ale jeśli mam Ci konkretnie odpowiedzieć na pytanie - tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli mam Ci konkretnie odpowiedzieć na pytanie - tak :P
Ach tak. 8) Też jestem - "prawie".

 

Mówi się, że jeśli natrafiliśmy na jakiś problem, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś już to rozwiązał i fixa można znaleźć na necie.
Racja, dziś można (jeśli ktoś ma dobre wyczucie) z łatwością po wpisaniu prawie dowolnie egzotycznego problemu związanego z komputerami (ale nie tylko, bo w necie jest już prawie wszystko) w googlach na uzyskanie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×