Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Fotografia] na_leśnikowe pstryki


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję za komentarze i ciesze się że się to to podoba :smile: .

 

foto z psem czarnym na podwórku, mocne foto, jaką myśl konkretnie przedstawia?

 

To zdjęcie nie przedstawia żadnej konkretnej myśli, raczej ogólny klimat fotografowanej dzielnicy Rudy Śląskiej i samopoczucie autora (robiłem je jak musiałem czekać na pierwszą w życiu wizytę u psychiatry o ile pamiętam).

 

A ludzik zapadkowy to dziecko dobrego samopoczucia i kaca-giganta po imprezie w akademiku :P .

 

Potem może wrzucę jeszcze linka do swojej galerii na plfoto.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_ewa_, dzięki! Z tymi szumami to będzie problem, bo te zdjęcia prawie wszystkie robione były na kliszy i poskanowane :smile: . Plus zapałkowy ludzik trzaskany kompaktem.

Mam jeszcze konto na plfoto, cześć zdjęć się powtarza, ale i tak się pochwalę ;) :

http://plfoto.com/178761/autor.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim :smile: .

 

Jak uzyskałeś taki efekt? Długi czas naswietlania?

Nie uwierzę ,że tak było w rzeczywistości :P

Chyba,że tajemnica to okej ;)

 

Jak na teologa przystało powiem: uwierz siostro :P .

 

A tak naprawdę to warunki były właśnie takie, a rozpiętość tonalna tej foty wynika po prostu z zastosowania dobrej kliszy (Kodak Portra 160). Wszystko na zdjęciu jest tak jak było w rzeczywistości, poza powycinanymi słupami wysokiego napięcia w tle :oops: .

 

na_leśnik, podobają mi się napisz na jakim sprzęcie działasz :smile:

 

Obecnie nie działam niestety. Zryty beret nie pozwala mi już od dłuższego czasu pstrykać.

A sprzęt mam taki:

 

http://camerapedia.wikia.com/wiki/Fujica_ST605

 

I do tego kilka starych obiektywów z gwintem m42, kupionych na aledrogo. Czasem tam można coś fajnego wyhaczyć za grosze, np. heliosa44 z zepsutym Zenitem za 30 zł plus koszty przesyłki. Ludzie czasem pozbywają się czasem staroci, kompletnie nie sprawdzając ich ceny rynkowej.

 

Widać, że kliszowiec z Ciebie. Na jakich filmach robisz?

 

Ja w sumie zaczynałem od cyfraka (Fuji Finepix s6000), którego dosłownie zajechałem i zostałem bez sprzętu i środków na nowy. Mój sąsiad (emerytowany fotograf) podarował mi Canona N500 i tak się zaczęło. Jak na nałogowca przystało, po kosztach zacząłem kompletować sprzęt analogowy. I już tak zostało.

Najczęściej robię na najtańszych, czyli to byle co Rossmanowskie i Fuji Xtra 400. Od święta Portra 160.

Teraz niedawno koreks kupiłem, w następnym miesiącu będą kolejne graty do wywoływania i chemia. I pewnie T-Maxy 400 w lodówce zawitają :smile: .

 

Prawdę mówiąc brakuje mi cyfraka i pewnie jak bym miał za co to kupiłbym jakieć body Canona. Ale nie miałem pojęcia jak bardzo te 36 klatek na kliszy zmienia perspektywę. Człowiek zupełnie inaczej patrzy. I wiele się przy tym uczy.

 

Śląsk widzę, Śląsk ;))

 

No ba, nie ma bardziej fotogenicznego miejsca w Polszy :mrgreen: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×