Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Autoprezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

Autoprezentacja pozwala Nam sterować odbiorem naszego wizerunku przez innych. Jest powszechna w codziennym życiu. Pozwala uzyskać to, czego pragniemy i wytworzyć pożądany wizerunek własnej osoby. Niestety, nie wszyscy posiadają umiejętność skutecznej autoprezentacji. Gdzie leżą przyczyny?

Kiedy najczęściej przydaje się umiejętność autoprezentacji?

Co Waszym zdaniem składa się na autoprezentację? W jaki sposób można poprawić jej efektywność?

Czy macie własny wizerunek, styl, który prezentujecie otoczeniu? Jak myślicie, jak Was odbierają inni?

Czy dokonujecie wyborów, które wynikają z dążenia do wykreowania określonego obrazu własnej osoby?

Jakie postawy, wyrazy twarzy przybieracie w zależności od danej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się autoprezentacja kojarzy z rozmowami kwalifikacyjnymi. Nigdy jakoś nie umiałem się zbytnio autoprezentować, zresztą żebym mógł być dla kogoś interesujący, wartościowy musiałbym po prostu ściemniać, a tego ani za bardzo nie umiem, ani nie lubię.

Co do prezentowania siebie w różnym świetle to akurat to mnie dotyczy, czy bardziej dotyczyło, kiedyś na studiach pozowałem na luzaka, imprezowicza niczym się nie przejmującego, a wobec rodziny byłem spokojnym, wiecznie zmartwionym domatorem.

Na forum lubię się kreować na nieudacznika, niby nim jestem ale też sporo dodaje aby być nim bardziej, a później jak ludzie mnie poznają to mówią ze se mnie inaczej wyobrażali i że będę ciągle marudził a niekoniecznie na żywo to robię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisałam pracę licencjacką "Techniki poszukiwania pracy i autoprezentacji" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
napisałam pracę licencjacką "Techniki poszukiwania pracy i autoprezentacji" :D

Nieźle, ja nieformalnie przyznałem sobie doktorat z lenistwa i bezrobocia. ;) i myślę nad habilitacją z unikania życia. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

carlosbueno, napisałam i obroniłam tą pracę :) jakby ktoś był zainteresowany mogę podesłać parę rozdziałów, może się komuś przyda. pisałam sama, nawet sama robiłam do niej zdjęcia, no i przeanalizowałam 100 ankiet, wyszła mi ta praca na 85 stron :) ciekawy temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

veganka, Ja mam problem żeby zabrać się za szukanie pracy, a nawet jak z rzadka uda mi się jakieś cv wysłać to mam nadzieję że nikt nie odpowie, a o autoprezentacji nawet nie myślę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba, że tak :) tu żadna autoprezentacja nie pomoże, jedynie terapia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

veganka, ja jestem zainteresowana. Jakbyś mogła mi na PW przekazać informacje odnośnie rozdziałów, które mogłabyś przesłać, to będę wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja udaję zazwyczaj kogoś normalnego choć jest to męczące i... od niedawna nie udaję już nikogo. Bo i tak mi już na niczym nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje umiejętności autoprezentacji są prawie zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi