Skocz do zawartości
Nerwica.com

w jaki sposob powiedziec rodzicom, ze potrzebuje pomocy?


lubie_jesc

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

moi rodzice mieszkaja za granica, mieszkalam z bratem i jego rodzina. On tez za miesiac wyjezdza.Zostane sama, a ze mna jest juz tak zle, ze potrzebuje pomocy psychologa/ psychiatry. Nie mam pieniedzy na leczenie, panstwowo nie chce czekac.

problem w tym ze juz nieraz mowilam rodzicom o swoich problemach zawsze slyszalam " jakie Ty mozesz miec problemy?"

zawsze staralam sie "trzymac", nie pokazywac, ze jest zle. ale juz sie nie da. juz brakuje mi sily. najchetniej odstawilabym szopke, zaczela krzyczec, rzucac sie, rozwalac wszystko. ze potrzebuje pomocy, bo inaczej zwariuje. tylko jakies resztki rozsadku kaza mi zachowywac sie "normalnie" i dalej udawac. Ale za miesiac nie bedzie juz nikogo przed kim musialabym udawac, ze jest cacy. Jak im powiedziec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu: wprost. Powiedz jak jest Ci źle, jakie masz problemy. Zawsze na początku możesz pójść do szkolnego psychologa. W wielu gabinetach terapeuci proponują zniżki dla uczniów i studentów. A może najlepszym wyjściem byłby wyjazd i zamieszkanie z rodzicami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×