Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZLOT ARTURÓWEK 2013 - KOSZULKI


deader

Rekomendowane odpowiedzi

DRODZY ZLOTOWICZE!

 

Witam w moim ogłoszeniu :)

 

Zgodnie z obietnicą, zakładam temat związany z wykonaniem koszulek "zlotowych" dla zainteresowanych taką pamiątką zlotowiczów. Pokrótce przybliżę szczegóły produktu, projekty nadruków, cennik oraz krótkie FAQ. Ruszamy!

 

1. KOSZULKA I TECHNOLOGIA

 

Planuję zakup hurtem z Allegro koszulek z raczej niskiej półki cenowej, zakładając że ciuch ten ma służyć raczej jako pamiątka a nie coś czym chcielibyście się pochwalić w pracy czy w domu ;) Początkowo planowałem zakup koszulek jednego rozmiaru - XXL, jako że każdy facet się w to zmieści, co drobniejsze panie miałyby sukienkę :P Ale myślę że nie będzie problemu z kupnem koszulek w różnych rozmiarach od jednego sprzedawcy, tak więc, jeśli panie wolą np. M-ki, to jest to raczej wykonalne. Nie ukrywam że najbardziej pasowałoby mi dokonanie zakupu z jak najmniejszą ilością zmiennych, żeby potem się nie gubić przy wykonawstwie, czyli przykładowo: XXL dla panów, M dla pań. Podobnie z kolorami - sugeruję depresyjną ale wyszczuplającą czerń która doskonale kontrastować będzie z nadrukiem...

 

...a właściwie lepiej powiedzieć: "grafiką". Koszulki z nadrukami wykonuje się w kilku technologiach, ja niestety u siebie w pracy dysponuję jedną z najmarniejszych. W skrócie: druk nie jest dokonywany na koszulce bezpośrednio; najpierw zadrukowuję specjalną folię, która po naniesieniu grafiki zostaje "wgrzana" w koszulkę. Tu pojawi się pierwszy jęk rozczarowania, ponieważ - koszulki tak zrobione u nas są do d... ;) Zadrukowywane są bowiem tuszami wodnymi, co powoduje że koszulka po pierwszym praniu traci połowę koloru, a po drugim-trzecim całość. Nie przeskoczę tego - stąd też zakładam że nie robimy kolorowej grafiki bo wyszłoby do d... i w dodatku drożej.

 

Stąd też koszulka powstaje w następujący sposób: wycinam na maszynie litery/grafikę na niezadrukowanej białej folii i wgrzewam w materiał. Taka koszulka wytrwa dużo dłużej bo folia sama w sobie się nie spiera. Stąd też moja propozycja - to koszulki z serii "WIELKI BIAŁY NAPIS". Co prowadzi nas do...

 

2. MAKIETKI PROJEKTÓW

 

Mam możliwość wykonania koszulek zarówno jednostronnych, jak i dwustronnych.

 

Koszulki jednostronne: czyli z grafiką "na klacie". Treść może być w gruncie rzeczy dowolna, przyjąłem do projektów kilka podstawowych przychodzących do głowy propozycji.

 

Pierwsza - zakłada że robimy koszulkę z nickiem z forum. Bądź to w wersji "full wypas" z xywą w rozmiarze XXL, bądź w subtelniejszym rozmiarze w okolicach serca:

 

Wzór 1)

998424_480383062049797_1301190054_n.jpg

 

Wzór 2)

73347_480383065383130_378957455_n.jpg

 

Można też polecieć po bandzie z wersją "niczego się nie wstydzę!" czyli dodać gdzie i kiedy właściciel koszulki balował:

 

Wzór 3)

1005981_480383068716463_784220518_n.jpg

 

 

Koszulki dwustronne: czyli z grafiką na klacie i na plecach. Wtedy sugeruję na przykład umieszczenie nicka na froncie a na plecy zostawić info o zlocie:

 

73358_480383075383129_1535997355_n.jpg

 

3. CENNIK

 

Będę starał się o to by ceny wyszły jak najmniejsze. Niestety, takiej ilości (no, bo zakładam że jednak ktoś oprócz mnie się na takową skusi :P ) nie dam rady wykonać w pracy "po cichu", będę to musiał puścić jako normalne zlecenie - no ale ze "zniżką pracowniczą" czyli koszt materiałów + symboliczne 10 zeta dla szefa za możliwość skorzystania z urządzeń po robocie. Trudno mi jeszcze określić co do grosza jak wyjdzie z cenami, ale w przybliżeniu - zakładałbym że koszta nie przekroczyłyby:

 

- 15/17 pln za koszulkę z jednostronną grafiką

- 20/22 pln za koszulkę z grafiką dwustronną

 

Dopiero po zebraniu zamówień, przygotowaniu projektów itd. będę mógł precyzyjnie określić ile metrów kwadratowych materiału poszło i zrobić konkretną wycenę. Myślę że nie przekroczę powyżej podanych kwot, a jeśli koszulki wyjdą taniej, to nadwyżki albo zwracam albo funduję nam piwo/pizzę czy co tam sobie wybierzemy :)

 

4. FAQ

 

P: Czy naprawdę nie da się coś z tymi kolorami...

O: Nie. :D Nie u mnie. Wypasione kolorowe koszulki musisz zamówić gdzieś indziej.

 

P: Jak bardzo szmatławe będą koszulki?

O: Mam na oku koszulki Fruit of the Loom w cenie około 8/9 pln za sztukę; stosowałem ich koszulki i są całkiem spoko, przewiewne i nie prują się przy pociągnięciu za rękaw.

 

P: Czy koszulki będą się kurczyły po praniu?

O: Najpewniej tak :D Ale z moich obserwacji wynika że maksymalnie o mniej więcej jeden rozmiar. Pomyśl o tym pozytywnie: kurcząca się koszulka może sprawić że pomyślisz że przytyłeś/aś i trochę pobiegasz tak więc - samo zdrowie :D

 

P: Czy może być inny tekst niż nick i te badziewie które wrzcuciłeś na plecy koszulki?

O: Tak. Jeśli koniecznie chcesz wykazać się swym indywidualizmem, wyłamać się z szeregu itd. to napisz proszę co ma się znaleźć na koszulce. Maksymalny rozmiar grafiki to 32x20 cm, zagospodaruj to z głową! Oraz, jeśli masz specjalne życzenia co do czcionki to uwzględnij to w zamówieniu - jeśli będę miał na stanie, to użyję, jeśli nie - poproszę o przesłanie, jeśli nie posiadasz - jesteś skazany/a na standardowe czcionki z Corela. Co bardziej oblatane oko przyuważyło już że osobiście faworyzuję czcionki Impact oraz Courier New...

 

P: Czy może być coś innego niż napis?

O: A posiadasz projekt w wektorach? To moooooże... ale wolałbym nie :P

 

P: Czy może być inny kolor koszulki niż czarny?

O: Tylko jeśli tak zbajerujesz resztę zamawiających żebyście wszyscy wybrali inny kolor i będziesz trzymał kciuki za to że znajdę koszulki w takim kolorze na Allegro :)

 

P: Dobra, chcę jedną, jak zamówić?

O: Już ci piszę jak:

 

5. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

 

Poproszę chętnych o zakomunikowanie mi chęci na koszulkę dwoma kanałami: wpisać się w niniejszym temacie oraz wysłać mi PW. Poproszę o taką samą treść i tutaj i w PW - łatwiej mi będzie to ogarnąć. Proszę o następujące info:

 

- czy chcesz koszulkę jedno- czy dwustronną

- jeśli jednostronną - to który wzór

- jaki chcesz napis? nick czy coś innego?

- podaj interesujący cię rozmiar koszulki (jak zaznaczałem, sprawę mocno ułatwi jeśli ilości różnych rozmiarów będą jak najmniejsze czyli sugeruję XXL dla panów, M dla pań - zresztą mam nadzieję że wypowiedzą się czy chcą być w ten sposób "umniejszane" czy nie :twisted: )

 

Co do formy zapłaty - ufam wam że jak ktoś się zadeklaruje na koszulkę to nie zrobi siary i na miejscu nie stwierdzi że "eee jednak potrzebuję te dwie dychy na coś innego" tak więc żadnych zaliczek, żadnych przelewów, rozliczamy się na miejscu.

 

Właśnie zaczyna się 20 lipca. Temat jest otwarty na zamówienia do 31 lipca, tak, abym mógł sobie zarezerwować 2 tygodnie na wykonanie zamówień. Zamówienia na koszulkę po tym terminie mogą, ale nie muszą zostać rozpatrzone pozytywnie :) Będzie to uzależnione od stopnia mojego "zalatania".

 

OK, to chyba wszystko. Będę wdzięczny za składanie zamówień przemyślanych, czyli uniknięcia ciągłej zmiany projektu z jakichkolwiek powodów. Tak więc zachęcam do dyskusji poniżej, powypowiadajcie się jak wam się to widzi, może chcecie inne teksty niż zaproponowałem, jakieś wspólne hasło czy coś zamiast tych dat przykładowo... Macie 10 dni - dość czasu żeby pomyśleć i zadecydować czy jesteście zainteresowani :)

 

 

Otóż, drodzy Zlotowicze chętni na koszulki:

 

Ciuchy będą zamawiane u Allegrowicza FRUITLANDIA. Oto jego asortyment:

 

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23026327

 

Pomailowałem z panem sprzedawcą i nie będzie problemem zamówienie koszulek w różnych rozmiarach, krojach, itd. Tak więc mimo że dla własnej wygody chciałem "ujednolicić" rozmiary i kolory, to poddaję się - bierzcie i wyszukujcie stamtąd wszyscy ;) Wygrzebcie koszulkę która wam się podoba i wrzućcie tu linka. Podejmę się wbrew początkowym zastrzeżeniom wykonania koszulek "jak sobie panienka zażyczy" :D

 

Zastrzegam jednocześnie że od wyboru koszulki będzie w pewnym stopniu zależna też cena - np. rotten zażyczył sobie koszulki kosztującej 11 pln, a ja początkowo zakładałem kupno najtańszych, za złotych 7. Tak więc wasz wybór będzie miał wpływ na finalną cenę koszulki - ale też jak widać nie będzie to jakiś mega skok, np. w przypadku rottena - o 4 pln. Generalnie zakładam że uda mi się zmieścić w podawanych w głównym poście cenach, ale jeśli się okaże że wasza koszulka wyszła za 18 pln zamiast za 17 to nie chcę słyszeć żadnych jęków - to tylko jedna pieprzona złotówka :D Biorąc pod uwagę "najpesymistyczniejszy wariant", zakładam że koszulki NIE BĘDĄ DROŻSZE NIŻ 25 pln. To będzie absolutnie najwyższa granica cenowa. NA BANK wyjdzie taniej. Ile dokładnie taniej - jeszcze nie wiem, bo "lista zamawiających" jest jeszcze otwarta, nie wiem więc np. na ile osób będzie się rozkładał koszt wysyłki itd. Tak więc będę wdzięczny jeżeli założycie sobie budżet 25 pln na koszulkę (wydaje mi się że to i tak nie jest strasznie duża kwota?) pamiętając że za tą kwotę oprócz koszulki dostaniecie jeszcze np. piwo (lub dwa; lub papierosy czy złotówki - forma rozliczenia będzie do uzgodnienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wybieram coś takiego. Front - ksywka małymi literami, wyśrodkowana na klacie (czcionka z małego "deadera" pasuje mi). Tył jak na ostatnim obrazku, czyli, miejscowość i data, drukowanymi literami, tyle, że trochę mniejsze (czcionka również może być). Poproszę w rozmiarze XL, bo w większej to chyba będę pływał. Ciężko wyczuć rozmiarówkę, bo mam koszulki od L-ek po 2XL i wszystkie są dobre :D

Koszulkę będę traktował jako pamiątkę, a nie identyfikator, bo myślę, że już pierwszego dnia opanujemy w miarę znajomość naszych imion, tym bardziej, że część już znamy.

 

Good job deader. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, szczerze wole bez koszulek, mniej oficjalne :P

Ależ, oferta jest tylko dla zainteresowanych, żadnego przymusu nie ma :) Pierwszego chętnego zresztą już jak widać mam, podkreślam, że to jest w sumie coś w rodzaju pamiątki, a nie obowiązkowego stroju :)

 

Good job deader. :great:

Dziękować :D

 

Co do rozmiaru to podpowiem ci że koszulka XL na bank po pierwszym praniu skurczy się do M - choć dalsze kurczenie już nie powinno występować. Czyli jeśli chcesz XL to XXL ci się powinno finalnie do XL skurczyć. Zresztą, co będę ci "na czuja" opisywał - oto pomiary mojej koszulki którą robiłem dla siebie, kupiona w rozmiarze XXL, obecnie po jakichś 5-7 praniach ma wymiary:

 

557604_480611245360312_491315888_n.jpg

 

tak więc przemyśl to sobie jeszcze, żebyś nie skończył tak jak ten pan: :D

 

American+Apparel+male+model+6.jpg

 

Projekt jaki proponujesz jak najbardziej wykonalny, tak więc mam twoje zamówienie "na oku" i poczekam jeszcze na finalne potwierdzenie z twojej strony że chcesz "tak i siak".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader,

Zmierzyłem teraz pierwszą lepszą koszulkę, którą noszę i ma prawie identyczne wymiary jak ta "skurczona". Tak w ogóle długość jest dość istotna, a tu widzę nie podałeś tego "parametru". No i nie wiem o ile się skurczyła, a to też jest dość ważne. Niemniej jednak posłucham Twojej rady i zamówię 2XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, fakt, nie zmierzyłem "wysokości" :D Już podaję: 66 cm.

 

A oryginalne wymiary koszulki XXL produkcji Fruit of the Loom to:

- szerokosć 66 cm

- długość 76 cm

z opisu sprzedawcy:

"Szerokość - pod pachami, wymiar od krawędzi do krawędzi odzieży tuż pod rękawami

Długość - od najwyższego punktu łopatki do dolnej krawędzi odzieży"

 

więc jak widać "troszeczkę" się jednak kurczą ;) mimo że zapewniają że "materiał niekurczliwy" :P

 

rotten_soul niniejszym zostaje pionierem jako pierwszy składając zamówienie. Z racji tego jako darmowy bonus otrzymujesz kabel bezprzewodowy, gratuluję! :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za*#$%sty pomysł z tymi koszulkami!

Szkoda że nie jadę, bo bym z dumą nosił :mrgreen: .

Co detepowiec to detepowiec he he :great:

Dziękować :D Eee, żaden detepowiec, Corelowiec-amator co najwyżej :P

 

Pomysl mi sie podoba :D szczegolnie ten z imionami na froncie. Z tylu mozna z nickiem ;)

Jesteś chętna? Nie ma sprawy - prześlij "zamówienie" ze szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, To zamówienie możesz uznać za oficjalnie złożone, bo chcę na pewno, tylko forma jeszcze do ustalenia ;)
Dla jasności - ja proszę o wersję "bezhasłową", żeby koszulka nie była zbyt wiele "mówiąca".

Spoko, to jeszcze się w odpowiednim terminie do was odezwę odnośnie szczegółów projektów. Coś czuję że wersja "jednolitego wzoru" nie przejdzie, ale chyba dam radę ogarnąć kilka indywidualnych zamówień "designerskich" ;) Mówię - do 31 lipca zbieram zamówienia, a 1 sierpnia klikam "kup teraz" u dostawcy koszulek. Zakupy będę robił zapewne tutaj:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=23026327

i zaraz podpytam się o kwestię problematyczności zamówienia partii koszulek w różnych rozmiarach czy kolorach. Luknijcie sobie co on tam ma, jakby któraś z koszulek przykuła uwagę (krojem, rozmiarem, kolorem czy czym tam) to prześlijcie mi linka. Myślę że z zamówieniem kilku różnorakich "modeli" nie będzie problemem, chciałem po prostu sobie oszczędzić szukania i zamawiania specyficznych rozmiarów, kolorów it, a podczas wykonawstwa rozgardziaszu pod tytułem "dla kogo k...wa ma być czerwona M-ka a dla kogo czarne XXXXL" ale... co tam, poświęcę się :P

 

ja tam nosze takie krótkie jak ten pan na zdjęciu ;)

Kobiecie to bardzo dobrze w takim stroju, jeśli nie jest puchatkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotten soul, spoko, zapisałem sobie w twoim zamówieniu, posłałem też maila z zapytaniem do sprzedawcy. Myślę że nie będzie problemu, w końcu lepszy dla niego interes pogrzebać i zrobić paczkę z kilku rozmiarów/kolorów niż ryzykować że pójdę do innego sprzedawcy. Coś mi się zdaje że nie będzie żadnego "dostosowywania do większości" bo już węszę że każdy będzie chciał co innego :P Tylko mi potem nie narzekać jak koszulka będzie 3 pln droższa niż zapowiadałem, ja planowałem zakupić te najtańsze po 8 zeta :P

 

Damy radę :)

 

Nie mam pytań. Po praniu sie zwęzi więc radze Wam XXL :mrgreen:

No dokładnie to samo sugerowałem, ale klient mój pan, napisałem o tym w głównym poście, napisałem później jak wygląda kurczenie - i to wcale nie drobnym druczkiem, tak więc ewentualni zamawiający powinni być świadomi "zagrożenia". Zwrotów nie przyjmuję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×