Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tolerancja


zujzuj

Rekomendowane odpowiedzi

Wita. Jakiś mam taki humor na pewne rozkminki i zamieszczam watek o pewnej kwestii która mnie troche intryguje.

 

Od kilku lat w przestrzeni publicznej przewija sie kwestia aborcji. Generalnie sprawa wygląda tak, że katolicy są nietolerancyjni i nie chcą rozumieć innych ludzi i zabraniają kobietom podejmowania wyboru w tej kwestii. To samo dotyczy np: związków homoseksualnych itd... Przez w zasadzie ostatnie kilkanaście lat życia słyszy sie o ciemogrodzie katolickim i wychodzeniu z tego ciemnogrodu. Przeciwnicy mówią o tolerancji, równości, braku wykluczania itd... Generalnie nie da sie nie zgodzić

 

Jednak od jakiegoś czasu dostrzegam że owe środowiska powołujące sie na jakieś wartości i mówiące o równości i przede wszystkim tolerancji zachowuja sie podobnie jak przeciwnicy. Teraz jest ta sprawa uboju rytualnego. Nie jestem żydem muzułmaninem, nawet katolikiem sie nie czuje...ale zupełnie nie rozumiem jak można zakazać takiego uboju. Nie tylko tego nie rozumiem, ale też nie rozumiem wiekszości ludzi...bo okazało sie że zdecydowana wiekszośc myśli inaczej niz ja(i to dośc radykalnie). Gdzies czytałem, że ludzi którzy nie są za zakazem powinno sie zamykac jako psychopatów, bo są nie wrazliwi na krzywdę zwierząt i ludzi tez pewnie mogliby zabijać...Ja osobiście uważam że jestem na taką krzywdę wrażliwy. Uwazam że nie powinno sie trzymac np: huskiego w M2-40 m2, że Zoo powinno sie w zasadzie zamykać...Jednak tutaj nie bardzo rozumiem ta całą histerie...tym bardziej że 99% społeczeństwa nie spotkało sie z taka sytuacją bezpośrednio i w zasadzie nie doświadczyło samej sytuacji... Z przekazów medialnych ciężko mi wykszesać w sobie współczucie...tym bardziej że te zwierzęta i tak bedą ginąć ...Jednak ta decyzja w rzeczywistości bardzo utrudnia życie tym mniejszościom wyznaniowym, co dla nikogo sie nie liczy...bo liczy sie ich racja

 

Tutaj mnie zastanawia ten dysonans. Aborcji nie wolno zakazywać(choć wiadomo że nie jest ona niczym dobrym) i ma być rozpatrywana w sumieniu każdego człowieka...Jednak w druga stronę ci sami ludzie są za jawnym zakazem. Wiedzą, że przeciez nie chodzi o ustawę dopuszczającą okrucieństwo wobec zwierząt, wiedzą że w zasadzie w tych kwestiach rytualnych inne czynniki mają znaczenie, że dotyczy to niewielkiej mniejszości i nikłej liczby zwierząt...jednak nie pozwalają na żaden margines. Nie wolno bo ja mam taki światopogląd i to jest dobre...jednak innemu nawet nie wolno w podobny sposób mysleć, jesli ma światopogląd przeciwny. Z jednej strony jest mowa o tolerancji, z drugiej w ogóle nie ma ona znaczenia.

 

Okzauje sie że ci ludzie wcale nie myslą inaczej, tylko myśla co innego...ale tak samo. Oni nie kierują się żadnymi wartościami oprócz wartości osobistych i chęci wymuszenia porządku społecznego zgodnego z własnym światopoglądem. W zasadzie obie strony niczym sie nie różnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cywilizacja wrażliwych Polaków ograniczy mordowanie zwierząt w nieludzki rytualny sposób,

na potrzeby barbarzyńskich wymysłów ludzi, z dzikich cywilizacji,

których absurdalne przekonania nie są podzielane przez większość wrażliwych Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzułmanów w Polsce wg oficjalnych statystyk jest 1300, Żydów zbliżona ilość nie widzę tu powodów aby dla tej grupki zmieniać prawo, a z krajami muzułmańskimi( oczywiście nie ze wszystkimi) to każdy rozsądny i uczciwy kraj powinien zerwać stosunki dyplomatyczne bo oni nie są nic lepsze od Korei Płn, czy Kuby(kara śmierci za apostazje i inne odstępstwa religijne, prześladowania innowierców to jawne pogwałcenie praw człowieka)

A co do tolerancji takiej jak rozumieją ją lewacy to mam ją gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj obawiam się, że to nie ironia tylko większość osób na tym forum nie wie co oznacza słowo tolerancja. I to na forum na którym wszyscy oczekują empatii i zrozumienia dla swoich problemów. "Barbarzyńskie kraje"...jak to czytam to mi ręce opadają. Tak, one są barbarzyńskie dla osób, które nie rozumieją, że są inne kultury, inne religie, że świat nie jest wszędzie taki sam i należy to szanować, a nie opluwać i atakować coś tylko dlatego, że kłóci się z własnym światopoglądem. Może warto czasem spojrzeć na sprawę z drugiej strony, pomyśleć, że dla innych nasze zwyczaje mogą wydawać się dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona31 Dla dobra naszej europejskiej cywilizacji powinniśmy bronić ją przed innymi zwłaszcza zacofanymi kulturami. Nie przeszkadza mi że w Amazonii Indianie żyją tak jak żyją to samo Buszmeni w Afryce, ale jak muslimy domagają się aby mogli robić u nas w sensie Europa to co tam podczas gdy oni nie pozwalają tam innym kulturom na egzystowanie jeśli nie jest zgodne z ich religią to widzę tu dysonans. Tolerancja tolerancją ale co powiesz jak zaczną się w Europie prześladowania, morderstwa muzułmanów na europejczykach czy innych niedostatecznie wiernych muzułmanach, pewnie coś w stylu zabijanie niewiernych to część ich kultury i należy to uszanować. Oczywiście podałem skrajny przypadek ale możliwe że do niego kiedyś dojdzie, skoro już akceptuje się w Europie ich wielożeństwo, dyskryminacje kobiet, aranżowane małżeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos. Mimo wszystko wolałbym żebys nie robił mi "islamoterroryzm III"...Tym bardziej żeto co piszesz nie ma żadnego znaczenia. Tu nie chodzi o liczbę..a wręcz jest ona na korzyść tych mniejszości i nie chodzi o zmianę prawa dla nich...prawo zostało zmienione zupełnie sie z nimi nie licząc i mając ich w dupie. Oni nie mieli znaczenia, o to mi chodzi. Juz abstrachuje jacy to oni są zli, bo wiem że dla ciebie to ma znaczenie a nie sprawy o których piszę...ja raczej pisałem o środowiskach lewicowych a nie muzułmańskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lewicy i mniejszości to powiem tak w Polsce większy kapitał polityczny lewica zbije na bronieniu praw zwierząt niż muzułmanów, na zachodzie jest często inaczej. A lewicy jak każdym innym ugrupowaniom politycznym nie zależy na szerzeniu tolerancji tylko na zdobywaniu poparcia dla poglądów które wyznają a że mogą się wydawać czasem sprzeczne to nie istotne. Zresztą polska lewica przejęła hasła wyborcze od zachodniej lewicy, dla której najważniejsi są geje, ekologizm, dopuszczenie aborcji i eutanazji, antyklerykalizm przez co straciła trochę u starszych tęskniących za PRL-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×