Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam - Dziwne zjawisko..Prosze o pomoc.


Marekpl2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam sie Marek i mam 20 lat. Postanowilem napisac na tym forum, gdyż towarzyszy mi od dziecinstwa dziwne zjawisko. Tak jak by inny stan rzeczywistosci. A moze to po prostu jest moja wyobraznia. Jestem zdrowy i nie przeszkadza mi to w normalnym zyciu. Problemem jest to ze nie wiem co to jest i jak to nazwac. Mam nadzieje ze ktos mi pomoże.

 

Nie wiem jak dokładnie to opisać, jest to dziwne, ale cóż spróbuje.W mojej glowie umiem tworzyc tak jak by drugi swiat, druga rzeczywistosc, kreujac bardzo realne wizje, ktore przy dobrym transie na prawde relaksuja i sa na tyle mocne , ze czasami w ogole nie widze swiata rzeczywistego - plusem jest to ze moge je wywolac i przestac kiedy chce. Moge byc w tej wyobrazni kim chce, udawac milionera, grac w cos - po prostu jak bym toczyl drugie zycie. Wciagnelo mnie to juz od dziecinstwa jak gra komputerowa, z czasem stalo sie to normalne zjawisko, w ogole nie zwracalem na to uwagi.

Jest jednak jeden problem, moge to robic tylko kiedy jestem sam, gdyz w transie robie dziwne miny, a moimi rekoma, a przedewszystkim palcami ruszam bardzo szybko tworzac dziwne ruchy, na których nie skupiam uwagi, lecz mysle ze ma to wpływ na wyobraznie w ktorej jestem. Po prostu wstydzilbym sie robic te dziwne ruchy przy kims, od razu ktos pomyslal by ze jestem nienormalny. Lubie wchodzic w ten stan ( jak mowilem problemem jest to ze nie wiem co to jest ) Czuje sie normalnym , zdrowym psychicznie chlopakiem, jednak musze odkryc co to za zjawisko, gdyż wiem że nie jest to normalne.

Podam najlepiej przyklad, głupi ktory teraz wpadl mi do glowy jak takie zjawisko sie u mnie sprawdza. Przypuscmy, mam wroga ktory mnie zdenerwowal, dzieki moim wizjom ( ten stan ) moge wczuc sie w role np Boxera i go pobic (w swojej wobrazni) co mnie odstresowuje( nie róbcie ze mnie sadysty, to po prostu głupi przykład :D ) - wizje sa bardzo realne, jak bym mial okulary i gral w gre komputerowa, jednak czym lepsza wyobraznia tym gestrze ruchy tworze - mimika twarzy, ruszam bardzo szybko palcami a moje dlonie sa przy twarzy.

Czasem codziennie tworze sobie takie sceny, na kazdy temat jaki mam ochote.

To mnie odpreza jak np Gry komputerowe, moge robic co chce, tylko to ja tworze scenariusz.

 

Dodam że mam bardzo duzą wyobraznie i jestem kreatywnym człowiekiem. Czy ktos umie mi pomoc wskazac jakis trop, co to moze byc? I czy nic mi niedolega? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie udzielić Ci odpowiedzi, ale jest to chyba jakieś zaburzenie psychiczne. Tak myślę... Ponieważ nie tylko Ty tak masz, ja też mam tak od dzieciństwa. Moi rodzice jak mnie przyłapali na tych dziwnych ruchach palcami to myśleli że coś ze mną nie tak. Nie wysłali mnie nigdzie, ale pamiętam że niezbyt im się to podobało, a mnie było wstyd. Od tamtej pory robię to tylko, kiedy nikogo nie ma, tj. kiedy wiem że nikt mnie nie będzie podglądał. Wtedy też nie robiłem tego bezpośrednio przy rodzicach, ale po prostu ktoś wszedł do pokoju i mnie zauważył. Teraz mam 22 lata i kiedyś przy jakiejś rozmowie wspomnieli o tym. Teraz to dla nich śmieszne. Myślą, że już tego nie robię.

 

Dla mnie jest to jakby pobudzenie wyobraźni. Przez to, że bardzo często gram w gry komputerowe to zazwyczaj jakaś gra jest obiektem moich "wizji". Czasem kiedy nikogo nie ma to robię to nawet jak gram. Zazwyczaj przy grach z kiepską grafiką. Wyobrażam sobie wtedy bardziej realistyczne sceny niż te na monitorze. Albo rozszerzam fabułę o jakiś wątek... To znaczy taki teoretyczny. To zazwyczaj nie trwa zbyt długo. Nie wyobrażam sobie całych historii. Raczej jakąś chwilę albo scenę.

 

A kiedy nie gram i jestem sam to czasem wyobrażam sobie jakąś inną grę. Wymyślam sobie coś w co chciałbym zagrać. Wyobrażam sobie mechanikę, fabułę. Ale nie tylko gry są obiektem "tego czegoś". Czasem po prostu wyobrażam sobie siebie w jakiejś sytuacji. Wyobrażam sobie, że robię doktorat, że jestem w czymś dobry, że zrobiłem coś, czego nie zrobiłem(Na przykład wyobrażam sobie siebie, kiedy już jestem nauczony na egzamin, który jest następnego dnia :D ). Wiem, że to nieprawda. Kiedy poruszam tymi palcami i robię dziwne miny(czasem wydaję też ciche dźwięki) to jestem w innym świecie, ale wiem że to świat zmyślony, że to wyobraźnia. Potem wracam do normalnych zajęć.

 

Też chciałbym się dowiedzieć, co to jest. Na ten wątek trafiłem wpisując w google "wyobraźnia, dziwne ruchy palcami" właśnie szukając jakichś przyczyn ;] Ale widzę, że nikt nie potrafił odpowiedzieć Ci na to pytanie.

 

Wygląda na to, że nie jesteśmy sami z tą... "umiejętnością".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarekPL2 ja mam to samo świat się robi szary jak w 3 D sam niewiem co to jest Dziwnie jak bym był w jakiejś grze to jest Nerwica mam takie coś jak spowolnienie tempa widzenia Powiem tobie ja nic z tym nie robię ale sam niewiem Kiedy iść do psychologa ale ale oprócz tego dziwnego widzenia boje sie Zapalic fajki bo umrę nie biegam bo serce zaczyna mi szybko bić i sie boję mam Ucisk w Głowie Dziwnie koledzy do mnie Michał Zmieniłeś sie nie Palisz nie Pijesz Dlaczego i co ja mam im odpowiedzieć ze mam Nerwiceeee !! to jest Śmieszne Zawsze byłem Wesoły i Mialem Świat w garśći a teraz Pustka Tak jakby moja głowa była odłączona od Ciała !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×