Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ubój


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę powodów dla których Żydom i muzułmanom należałoby dawać specjalne prawa, powinno się skończyć z uprzywilejowaniem religijnym. Zachód dał palec muzułmanom i teraz chcą wszędzie całą rękę, Polska powinna tego unikać bo tak jak na zachodzie ludzie będą bali się publicznie obchodzić święta bożego narodzenia aby nie urazić mniejszości. Trzeba wprost powiedzieć muzułmanom i żydom że ich niektóre zwyczaje są dla Europy barbarzyńskie i niech sobie je we własnych krajach kultywują.

 

-- 14 lip 2013, 20:37 --

 

A naczelny rabin Polski dla którego uchwalenie tej ustawy było prawie tak samo złe jak Auschwitz niech szanownie wyniesie się do Izraela, droga wolna panie rabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja muszę przyznać że zupełnie nie rozumiem całego zamieszania...nie rozumiem tez czemu ludzie tak bardzo są przeciw... zupełnie tego nie ogarniam

Ja jestem przeciw z powodów kulturowych, jako przeciwnik barbarzyńskich religii gł. islamu ale judaizmu w tej sprawie również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos , tu nie chodzi o religie ,Żydów , czy oliwkowych . Tu chodzi o prawa zwierząt, które stawia się ponad czyjąś religię . Te cale zamieszanie to sprawka nacisków zielonych w PE. Dlatego walę w tę ustawę! Nie cierpie "wolnych" pedziów i zielońców z "parafii" obok. Zobaczysz jak niedlugo piesków nie bedzie można trzymać na łańcuchu. A czasem pies musi być na łańcuchu i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"naczelny żyd polski"? Miałaś na myśli naczelnego rabina Polski? Też jestem przeciwna rytualnemu ubojowi zwierząt, ale wszystkim ludziom należy się szacunek.

Stalinowi też należy się szacunek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak to barbarzyńskich religii? Czyli jesteś przeciw bo to dotyczy muzułmanów i żydów...a gdyby dotyczyło np: protestantów to byłoby ok? albo jakichś hindusów?

protestanci nie są barbarzyńscy( no chyba że jakieś sekty w u.s.a) a hinduiści poza Indiami nie mają prawie żadnych wpływów.

Chodzi mi o to że prawo jest naginane bo jacyś muslimy i żydy chcą żreć mięso z rytualnego bzdurnego uboju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale czemu uzywasz określenia barbażynski? Przecież przy kulturze judaistycznej to my jestesmy mali chłopcy...w jakim sensie kultura muzułmanska czy judaistyczna jest barbazynska?

 

Czyli twoje zdanie sprowadza sie do tego że ty ich nie lubisz? Nie lubisz ich i generalnie zabronilbyś im wszystkiego więc tutaj tez jestes przeciw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że religia judaistyczna jest starsza od Chrześcijaństwa nie znaczy że jest lepsza, pełna jest jakiś kretyńskich zakazów i nakazów których jest tysiące, jak chcą to niech ich przestrzegają ale niech nie mówią że to jest wielkie, wartościowe itd, jakieś nakazy sprzed tysięcy lat nijak mające się do współczesnego świata ale poparte religią.

A co do muzułmanów to oni swoich krajach prześladują, mordują lub zmuszają do nawrócenia na islam innowierców, a w Europie gdzie są mniejszościami domagają się takich praw jakie mają u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma wspólnego z ubojem i SLD? Piszesz że sld jest zacofane :smile: ...ja tego nie rozumiem zupełnie. Czyli ty oceniłeś te dwie religie i uznales że ci sie nie podobają i że trzeba im zabronić jaknajwiecej a najlepiej wszystkiego żeby po prostu je tępić? ...Nasza europejska kultura jest przesiąknięta na wskroś Judaizmem...już nie będę wspominał że nasz Bóg był żydem

 

Czyli ty nie jesteś przeciw podżynaniu gardeł krowom i czekaniu aż sie wykrwawi...tylko jesteś przeciw muzułmanom i zydom którzy chcą to robić..a gdyby muzułmanie i żydzi miali w swojej tradyzji zakaz uboju rytualnego...to byłbyś wtedy za jego wprowadzeniem? Z czystej przekory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubój rytualny to zwyczaj przed tysięcy lat bo oni wtedy mieli manie składania ofiar, całkowitego usuwania krwi, częściowo to było z powodów zdrowotnych, ale minęły wieki i nie widzę powodów żeby to podtrzymywać, zresztą jak chcą niech se w Izraelu to robią.

 

A islam trzeba tępić swoją drogą bo to nie tylko religia a ustrój polityczno- społeczny chcący zapanować nad światem tak jak kiedyś komunizm czy nazizm, trzeba zdusić w zarodku to zło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mniejszości religijne poczuły się głęboko urażone i przy wsparciu PSL i paru rzeźników chcą zaskarżyć ustawę. Nie obchodzą mnie mniejszości religijne, żadne religie, mamy konstytucyjnie państwo laickie i prawo nie może być podporządkowane jakimś grupom liczącym parę tysięcy osób, równie dobrze ja mógłbym se kościół założyć i elementem kultu uczynił jedzenie psów które należy dajmy na to katować przed zabiciem rytualnie. I czy dla mojego kościoła rząd polski zmieniłby przepisy, pewnie nie bo nie mam iluś tysięcy lat tradycji, ale w gruncie rzeczy niewiele by się to różniło od wymagań żydów i islamistów.

 

Powinniśmy skończyć z uprzywilejowaniem religijnym to jakiś kretyński anachronizm dający specjalnie prawa pewnej grupie ludzi, wiem że może cały ten bój o ubój rytualny jest przesadzony ale jak damy im palec będą chcieli rękę, tak jak na zachodzie Europy gdzie prawa są specjalnie dostosowywane pod mniejszość islamską i każe się niemuzułmanom przestrzegać ramadanu w instytucjach publicznych typu szkoła, zakłady pracy, urzędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×