Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem z własną samooceną i brak zainteresowania


Michalk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem gdzie leży problem mojego samopoczucia. Czuję, że tracę wartość samego siebie. W okół jest bardzo dużo osób, którym zazdroszczę a tak na prawdę nie ma czego. Boję się, że jestem za głupi i zbyt niedojrzały żeby coś osiągnąć. Przez to uczucie mam problem z asertywnością. Boję się tego roku, nie wspominając o przystąpieniu do matury. Dodatkowo nie rozumiem dlaczego gdy osiągnę coś lub częściej kogoś nieosiągalnego dla mnie to prawie od razu tracę zainteresowanie. Jest to duży problem, gdyż nie potrafię się w 100% zaangażować związku i wydają mi się one bez celowe gdyż każdy kolejny jest dla mnie stracony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, ponoć lepiej jest gonić króliczka... :) A może po prostu nie trafiłeś jeszcze na swoją połówkę?

 

Dobrze, że jesteś świadomy swoich uczuć, to pierwszy krok by coś zmienić, spróbować czegoś innego...

 

I przestań myśleć o maturze w wakacje, no proszę Cię :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakie mam problemy i już zaczynam się ich bać. Lesserowałem większą połowę i teraz będę za to płacił.

 

Zapewniam Cię, że sporo osób w Twojej klasie do takich wniosków dojdzie w kwietniu, a i tak nie oznacza to, że będzie dla nich za późno. Rok pracy to dużo przez egzaminami :)

 

Chciałbym zmienić parę rzeczy w swoim życiu, tylko nie wiem jak się do tego zabrać

 

A co konkretnie chcesz zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dowiedzieć się dlaczego mam takie problemu, nawet z nawiązywaniem najprostszych kontaktów. Dużo osób mówi mi, że jestem zabawny, często nazywają mnie duszą towarzystwa. Tylko nigdy nie mogę się jakoś w tym odnaleźć. Chce być doroślejszy, nie czuję jakby inni mnie respektowali za to jaki jestem, czy przez znajomych czy też w rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno,

Mnie też tak truli. Słyszałem tę śpiewkę, przez większość roku szkolnej w czwartej licealnej. Typowy pseudo straszak, i wróżenie z fusów. Inni moi koledzy, również regularnie wysłuchiwali tych pedagogicznych rewelacji. Jaki był finał tych przepowiedni. Taki, że wszyscy oczywiście zdali, a matura im dała tyle co umarłemu kadzidło, ale to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×