Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wyraź siebie przez fikcyjną postać


deader

Rekomendowane odpowiedzi

Są co najmniej dwa wątki, które kojarzę, z cyklu "Wyraź siebie..." - przez obrazek oraz przez piosenkę. Od kilku dni chodził mi po głowie pomysł na podobną zabawę i w końcu postanowiłem utworzyć nowy temat.

 

Założenia? Podobne co w wymienionych wątkach - wskazać fikcyjną postać z którą się identyfikujemy. "Pochodzenie" postaci - dowolne; może pochodzić zarówno z literatury, jak i filmu, gry, komiksu... Wrzucenie fotki jest rzeczą raczej oczywistą (jeśli jest możliwość - nie wszystkich bohaterów literatury spotkał zaszczyt sportretowania...), miłym dodatkiem będzie krótki opis dlaczego i czemu akurat z tą postacią czujemy "więź". Tak samo oczywistym wydaje się podać imię oraz pochodzenie naszych wybrańców.

 

No i tak jak za pomocą wielu obrazków czy piosenek da się siebie "wyrazić", tak samo tutaj zakładam że nie ma żadnych ograniczeń ilościowych. Można przecież identyfikować się z więcej niż jedna fikcyjną postacią, więcej niż jedna mogła zmienić nasz światopogląd, być wzorcem do naśladowania czy prawie że lustrzanym odbiciem naszej osobowości.

 

Pozwolę sobie rozpocząć swoimi faworytami :)

 

1. Gregory House - "House, M.D."

 

1016725_477315892356514_1488847901_n.jpg

 

Z House'm identyfikuję się dość mocno. Czy to dobrze? Czasem mam wrażenie że bardzo źle :P Ale tak jak ów bezczelny doktorek miewam niskie mniemanie o ludzkości, jednocześnie wcale nie będąc złym człowiekiem - generalnie mającym na celu czynienie dobra, ale zgorzkniałym przez obojętność świata na moje starania. Mam tak jak on specyficzne poczucie humoru, dystans do swojej osoby i nie lubię jak ktoś próbuje mną "rządzić". Nie jest mi też obca charakterystyczna dla niego samotność oraz problem z zagłuszaniem bólu przeróżnymi substancjami.

 

2. Light Yagami, AKA Kira - "Death Note"

 

1495182-kira.jpg

 

Młodzieniec który wszedłszy w posiadanie notatnika umożliwiającego uśmiercić dowolną osobę, postanawia użyć go do pozbycia się złych ludzi z naszej planety, stworzyć świat bez przestępstw, przemocy, zła. Jego utopijna wizja jest jednocześnie pociągająca jak i przerażająca - mogąc decydować o życiu lub śmierci każdego człowieka, wynosi się na prawie boski poziom, jednocześnie wywołując kontrowersyjne rozważania - czy zabijając złych ludzi pozostajemy dobrzy? Czy też stajemy się jednym z nich? Jako zwolennik kary śmierci, marzący o świecie podobnym temu który chciał stworzyć Yagami, bardzo chętnie stałbym się posiadaczem Notatnika Śmierci. Czy w moim przypadku skończyłoby się tak jak u niego..?

 

3. Pink - "The Wall" (na podstawie albumu Pink Floyd)

 

1005985_477319515689485_1537687704_n.jpg

 

Bohater jednego z najbardziej uznanych albumów muzyki rockowej w kinowym wydaniu. Tak jak Pinkowi, nieobce mi doświadczenia z "biznesem muzycznym", poczucie wyobcowania, niezrozumienia ze strony bliskich, zdrada i wiele innych "cegieł" z których Pink zaczął budować swój własny, prywatny mur, odgradzający go od okrutnego świata czyhającego po drugiej stronie ściany. Pinkowi finalnie udało się ów mur zburzyć, zmierzyć ze swoimi strachami i wygrać. Ja swój mur, mam nadzieję, właśnie zaczynam skutecznie demolować...

 

Ciekaw jestem, czy temat się przyjmie, no i oczywiście - ciekawi mnie z kim WY się identyfikujecie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchwyciłem zabawę.

 

1. Mistrz Zakonu Magów Ognia - Pyrokar

 

pyrokar.jpg

 

Postać poznajemy w grach Gothic oraz Gothic 2. Są to gry typu dark fantasy. Opisywana postać to wielka szycha na wyspie Khorinis. Jedną z przyczyn jest to że magowie cieszą się nadzwyczajnym szacunkiem wśród obywateli. Mają specjalne przywileje, darzy ich się zaufaniem. To zobowiązuje, dlatego magowie starają się oprócz służenia bogowi Innosowi rozwijać tajemną sztukę magii ognia.

 

Dlaczego Pyrokar, to postać charakterystyczna, główny bohater nieraz musi prosić go o pomoc, ten natomiast nie tak łatwo daje się skłonić do współpracy. Jest już trochę podstarzałym człowiekiem, po wielu latach służby w zakonie, pełni dość spokojną rolę wykorzystując zdobytą wiedzę dla wspólnego dobra. Ma specyficzny charakter i czasem można go łatwo zdenerwować, ale mimo to jest postacią wrażliwą i oddaną sprawie.

 

Pyrokara polubiłem za jego groteskowość, jest to postać bardzo charakterystyczna w uniwersum. Dla mnie stanowi symbol tej gry, a jest to jeden z moich ulubionych tytułów. Wybrałem go, bo lubię zdobywać nową wiedzę i chciałbym się rozwijać. Interesuje mnie filozofia, poszukiwanie harmonii wobec sprzecznych sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader

Mam nadzieję, że stosunkowo niewiele cech masz podobnych z koleżką z "Notatnika Śmierci"

 

 

Ja za kilka lat pewnie skończę jak ten oto osobnik. Sporo z jego cech już niestety posiadam. Jak nic nie zdołam zmienić tak będę żył :evil: Cech nie mam chyba co wymieniać, bo film jest bardzo znany i pewnie większość z Was go obejrzała, a jak nie to czas najwyższy.

 

Adaś Miauczyński - "Dzień Świra"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widząc zdjęcie Lighta pomyślałam, że jestem narwana jak Mello, poza tym uzależnienie od czekolady... :D

I o, Włóczykij, ideał mężczyzny wielu kobiet, przynajmniej w latach dziecięcych :D

 

co do mnie, identyfikuję się chyba tylko z postaciami z "Harry'ego Pottera", jako że te książki były i są ze mną odkąd pamiętam.

głównie Ron Weasley - ordynarny, nie umie wyrażać uczuć i myśli, zdarza mu się brak taktu i empatii, poczucie bycia gorszym, zazdroszczenie innym sukcesu/związków/pieniędzy; ale Ron to też osobnik, dla którego rodzina i przyjaciele są bardzo ważni, jest zabawnie-dziwaczny, potrafi się poświęcić.

Z Gryfonów to dodatkowo Neville Longbottom - bo w przeciwieństwie do Rona, moja odwaga jest raczej na poziomie Neville'a - czekam na przebudzenie w ostatecznej bitwie :)

i jeszcze Draco Malfoy - ofiara zgrywająca kata, strachliwy, nie odnajduje się w świecie, "nie chce, ale musi", nie umie sobie poradzić z obowiązkami, lubiany tylko przez nielicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orka z "Uwolnić orkę" - bo płeć, temperament i figura.

 

images?q=tbn:ANd9GcR7SUFNWJQqT4zh33oPby8OnAPcXqWx_68JaTIyUGHNdwrX2G6x

 

Tyrion Lannister z "Pieśni lodu i ognia" - bo jest piękny inaczej, za to bystry i wyszczekany, ale i tak ktoś go co rusz robi w wała; lubi jeść, pić, uprawiać seks, dużo czyta, jest skłócony z większością rodziny przez swój styl bycia i inwestuje w niewłaściwe kobiety.

 

tyrion-world1.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zabawa przednia : D

Przyłączę się.

Moje postacie będą głównie płci męskiej chociaż jestem kobietą XD

 

Severus Snape

 

snape24.jpg

 

Tego pana nie muszę chyba nikomu przedstawiać :)

Mam z nim wiele wspólnych cech. Brak okazywania uczuć (ale posiadanie ich), cynizm, zgorzknienie.

Przeżyłam również podobne doświadczenia do tego bohatera (prześladowanie przez osoby,które były powszechnie lubiane, samotność i nieszczęśliwa miłość).

Podobnie jak bohater,potrafię być lojalna ale bardzo ciężko jest mi zaufać.

 

Max Payne

 

Max-Payne-Mark-Wahlberg-1699.jpg

 

Postać z dość znanej gry o tym samym tytule.

Max jest policjantem,któremu naćpani gangsterzy zabili żonę i dziecko. W konsekwencji podąża za ich tropem i przy okazji odkrywa niebezpieczny narkotyk Valkyrie.

Postać ma jakby dwa oblicza. Posiada zasady moralne, walczy ze złem i przede wszystkich chce pomścić najbliższych,nie może pogodzić się z ich śmiercią ale z drugiej strony,bardzo brutalnie traktuje przestępców,nie cacka się i nie wybacza wyrządzonych krzywd. Jest stanowcza,konsekwentna,twarda,nie boi się ryzykować w obronie ideałów (pomszczenie żony i córeczki). Te cechy przypisałabym również sobie. Mimo gruboskórności nie krzywdzę ludzi bez powodu, wielokrotnie stawałam w obronie słabszych,jednocześnie bez skrupułów porafię zranić każdego człowieka,który na moich oczach rani mnie i innych. Podobnie jak twórca tematu,jestem za karą śmierci i mam cichą nadzieję,że zostanie ona wprowadzona,oraz uważam,że ludzie źli (którzy niekoniecznie łamią prawo) także powinni ponosić surowe konsekwencje.

 

Randle Patrick McMurphy

 

randlepatrickmcmurphy.jpg

 

Postać też bardzo dobrze znana. Chyba ze wszystkich postaci jest najbardziej zgodna z moim charakterem :)

Randle to typowy przykład awanturnika. Lubi panienki, dobrze wypić, powdawać się w konflikty, przy czym zachowuje honor i okazuje się być ludzki, bardziej ludzki niż osoby,których praca rzekomo związana jest z pomocą drugiemu człowiekowi.

Cechy bohatera,które mnie określają to na pewno buntowniczość i podporządkowywanie się tylko tym nakazom,które uznam za słuszne,łatwość nawiązywania kontaktów i powierzchownie w miarę dobry kontakt z ludźmi, zamiłowanie do ryzyka, lekkie traktowanie prawa (uważam,że prawo można,a nawet w niektórych sytuacjach powinno się łamać), nienawiść do nudy i sztywności, częste bywanie w centrum uwagi, wdawanie się w różne konflikty,które często prędzej czy później kończą się zgodą obu stron (moje konflikty zazwyczaj są sytuacyjne i tak naprawdę nie zależy mi na zranieniu drugiego człowieka,chyba,że ten wcześniej to zrobił), stawanie w obronie słabszych, lekka nadpobudliwość i niedojrzałość,lecz mimo to-umiejętność postawienia granicy,gdy wymaga od tego sytuacja. I co najważniejsze-uznawanie wolności jako głównej wartości człowieka.

 

Spirit

 

kon-dzikiej-z-mustang-doliny.jpg

 

Wprawdzie zwierze ale co tam.

Spirit to koń z filmu animowanego pod tytułem "Mustang z dzikiej doliny".

W skrócie-jest to koń,który nikomu nie dał się złamać.

Ceni sobie wolność i nie daje się zniewolić.

To co łączy mnie z tym cudownym koniem,to przede wzystkim nieuleganie presji, niepoddawanie się, bycie sobą,mimo wielu niepowodzeń. Bywały momenty w życiu,kiedy nawet niewielka zmiana tak charakteru jak i wyglądu zapewne ułatwiłaby mi funkcjonowanie w otoczeniu. Mimo to,postanowiłam być sobą i nie zmieniać ani centymetra swojej osoby dla potrzeb społeczeństwa.

 

Christian

 

40438.jpg

 

Christian to bohater filmu "W lepszym świecie". Jest zbuntowanym chłopcem,który gardzi słabością i tchórzostwem.

Kiedy przeprowadza się do nowego miasta spotyka Eliasa- chłopca,nad którym pastwią się koledzy szkolni. Christian postanawia stanąć w jego obornie i nie waha się użyć noża podczas bójki z głównym prześladowcą. Jest on osobą głęboko wierzącą w ideały i sprawiedliwość. Nienawidzi znęcania się nad słabszymi,a jeszcze bardziej gardzi pozwalaniem sobie na takie zachowanie i godzenie się z nim.

 

Campion

 

Campion_in_the_TV_series.jpg

 

Campion to bohater książki,filmu i serialu pod tytułem "Wodnikowe wzgórze". Jak widać jest królikiem.

Bohater walczy po stronie zła ale zły nie jest. Jest to paradoks,który łatwo wytłumaczyć. Campion jest bowiem niezwykle lojalny wobec swojego wodza i królikarni. Jest drugim kapitanem Ausli (taka królicza armia) i perfekcyjnie wykonuje swoje obowiązki. Jest bardzo szanowany,nawet pzez wrogów. Jest odważny, rozsądny ale jednocześnie nie jest niepotrzebnie agresywny i brutalny. Wykonuje tylko swoje rozkazy,nie wykorzystuje swojej pozycji w celu znęcania się nad innymi.

 

To główne postaci,z którymi się utożsamiam.

Sami mężczyźni jak widać ale niestety-moje cechy też nie są zbytnio kobiece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zostałam porównana do...:

41778_145322202173791_62_n.jpg

:mrgreen:

 

Może słusznie, może trochę mnie "wyraża" ta postać, którą inne postaci tolerują ale właściwie na chvj znalazła się w tej bajce :D No i też jestem upierdliwa i mam wredne oczka :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Watership Down" dobra książka.

 

Benjamin L. Willard

apocalypse11.jpg

 

Bo pomimo postrzegania braku sensu istnienia jakoś sobie tam pcha ten wózek. Podchodzi do życia bez entuzjazmu, lubi się odurzać. Sprawia wrażenie, jakby znalazł się na tym świecie trochę przypadkiem.

 

A chciałbym móc wyrażać siebie poprzez postać Józefa Szwejka.

dobry_wojak_szwejk.jpg

 

Tzn. być dobrodusznym, nieskomplikowanym człowieczkiem, który ma wszystko w dupie, po którym wszystko spływa jak po kaczce, który potrafi wyjść cało z każdej opresji i nigdy nie traci pogody ducha. Ale przy tym zawsze potrafi doskonale zadbać o swoje interesy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×