Skocz do zawartości
Nerwica.com

HUPERCYNA A / HUPERZINE A !Niedostępny w PL!


tiktalk

Czy hupercyna A pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Czy hupercyna A pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      1
    • Nie
      0
    • Zaszkodziła
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyjąłem pierwszą tabletkę Huperzine A 200 mg. Wcześniej miałem okazje spróbować donepezil 10 mg z obiecującym efektem, niedawno w innym temacie na forum pojawiła się sugestia że ten niegroźny suplement (hupercyna) może być mocniejszy skuteczniejszy od leku na Alzheimera, a że nie gardzę żadnym suplementem na testy wziąłem i to :). Koszt 120 tabletek na allegro to 135 zł - 1-2 tabsy dziennie.

Poprawia pamięć, koncentracje i w jakiś "magiczny" sposób u mnie działa na spokój ducha chillout itd ;) Zdam relacje jak będzie dalej :)

 

Hupercyna jest substacją chemiczną wysoko oczyszczoną, która, nawet w bardzo niskich dawkach, ma działanie na mózg, i która, z punktu widzenia chemicznego, jest porównywalna z niektórymi lekarstwami stosowanymi w leczeniu choroby Alzheimera (lekarstwa typu inhibitory cholinesterazy).

Hupercyna jest alkalodiem, który może przekroczyć barierę krew-mózg, a więc dotrzeć do mózgu. Alkaloid ten jest częścią klasy inhibitorów cholinesterazy.

W Chinach, produkt ten ma statut lekarstwa. W Ameryce Północnej, sklasyfikowano go jako produkt naturalny, dzięki czemu jest on dostępny w wolnej sprzedaży. Dzisiaj, produkuje się również hupercynę syntetyczną w laboratorium.

W medycynie chińskiej, roślina Huperzia serrata nosi nazwę Qian Ceng Ta. Jest ona używana jako składnik w preparatach przeznaczonych do leczenia siniaków, gorączki, napięcia mięśniowego i … schizofrenii.

 

Służy do …

poprawiania pamięci ;

poprawiania funkcji kognitywnych ;

poprawianie stanu umysłowego osób dotkniętych chorobą Alzheimera ;

poprawianie umiejętności szkolnych u nastolatków.

Dostępność: istnieją dwa typy suplementów hupercyny – naturalny i syntetyczny. Suplement naturalny jest droższy, ale jest on bardziej skuteczny w takiej samej dawce. Jeśli używamy postaci syntetycznej, należy się upewnić, że zawiera ona hupercynę aktywną, zidentyfikowaną na etykietce określeniem „(-) hupercyna”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak oceniasz dzialanie huperzyny na tle donepezilu? Wg badań powinna byc mocniejsza ale malo kto sprawdzil jak to wyglada w praktyce.

 

antagonizm NMDA jest tu bez znaczenia. Zbyt duzy ic50. Zresztą to nawet i lepiej. NMDA to podstawa jakichkolwiek funkcji poznawczych, antagonizm moze je tylko pogorszyc. Wyjątkiem są stany chorobowe gdzie ekscytotoksyczność jest zwiększona (stany po udarze, alzheimer, ch. parkinsona, dlugotrwale niedotlenienie mozgu i sporo innych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvek, jeszcze się muszę upewnić, jak wezmę tabletkę z samego rana i obczaje cały dzień na tym w pracy :) do tej pory co najmniej tak samo skuteczny ;)

aha teraz kumam, w sumie to by tłumaczyło mizerne działanie na mnie mementyny :/ wręcz negatywne w postaci rozdrażnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie ( po 1, 5 miesięcznym stosowaniu Donepezilu ) robię sobie z tym lekiem jakąś 2 tygodniowa przerwę.

Zauważyłem ,że ten ostatni teraz tydzień na tym leku wywoływał u mnie agresywność i zaniżał nastrój , a działanie na pamięć , owszem było ,ale juz nie takie dobre jak na początku. No cóż , poczekamy , odpoczniemy , zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze uwazac na nootropy przy depresji. Cholina, ALCAR, huperzyna jeszcze ujdą ale jeśli chodzi o racetamy (piracetam, pramiracetam, itp) to jesli jest sie w dołku to one potrafią go ostro pogłębić a czasem i zabetonować.

 

noopept probowałem. Bez rewelacji. Dzialanie ciezko wyczuwalne i podobne do piracetamu (20 mg noopeptu = 1,5g pira). Z racetamów najlepiej wspominam aniracetam, szkoda ze jest tak nieekonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny, sory że się wtrącę ale pojedynczo efekty są słabsze, tzn hupercyna jest jakby MAO jak moklobemid

wstrzymuje enzym likwidujący, czyli blokuje enzym metabolizujacy acetylocholine, wstrzymuje proces acetylocholinosterazy przez co zwiększa jej stężenie. Lecytyna (cholina) + hupercyna to chyba optymalne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylvek nootropy np piracetam bardzo żadko powoduje spadki nastroju

 

Same z siebie nootropy nie powodują spadków nastroju. Ze względu na swój pozytwny wpływ na LTP wzmacniają jedynie oddziaływanie czynników zewnętrznych (środowiskowych) na psychike. Dlatego równocześnie potrafią pogłębic depresje lub pomóc w jej leczeniu a efekt zalezy od okoliczności. Przy czym te ostatnie są z reguły niekorzystne stad zalecana ostrożność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że to brakujące ogniwo w moim zdrowieniu :) tzn acetylocholina. Na razie huperzyna jako inhibitor acetylocholinosterazy i lecytyna, ale z informacji które znalazłem wynika że w lecytynie jest około 12% czystej choliny (nie jestem pewny), dlatego dokupiłem czystą cholinę i inozytol który również uczestniczy w procesach acetylocholiny. Póki co koncentracja i luz związany pewnie z łatwością dostępu do informacji w głowie zaskakuje :)

 

jutro przyjdzie paczka z sns focus st :) skład jest bombowy :D

W skład Focus XT wchodzą:

 

Dwuwinian Choliny - niezbędny składnik w procesie syntezy acetylocholiny, ważnego neuroprzekaźnika, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Pełni również rolę donora grup metylowych, biorących udział w procesie transmetylacji.

 

 

L-Tyrozyna - jest prekursorem dla Adrenaliny, Dopaminy i Noradrenaliny (niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego), działa pobudzająco, wzmaga czujność i koncentrację.

 

 

N-Acetylo-L-Karnityna - acetylowana wersja aminokwasu L-Karnityna. Poprzez zapewnienie organizmowi dodatkowych reszt acetylowych pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego (zwiększa poziom neuroprzekaźnika Acetylocholiny).

 

 

Dwumetyloaminoetanol (DMAE) - wykorzystywany jest w organizmie do produkcji acetylocholiny - jednego z podstawowych neurotransmiterów (neuroprzekaźników) w mózgu i układzie nerwowym. Przemęczenie fizyczne lub umysłowe, stosowanie narkotyków, alkoholu zmniejsza ilość acetylocholiny, dając objawy w postaci: trudności z koncentracją, "blokad psychicznych", braku umiejętności panowania nad codziennym zmęczeniem lub strachem. Skutkiem tych objawów jest spadek wydolności. DMAE skutecznie stymuluje sprawność umysłową, dzięki większemu wykorzystaniu tlenu przez komórki nerwowe. Poprawia pamięć i zdolność uczenia się oraz nastrój.

 

 

Apowinkamina - czyli Etyl Ester Kwasu Apowinkaminowego - rozszerza naczynia krwionośne w mózgu, poprawia przepływ krwi a tym samym dowóz tlenu i składników odżywczych.

 

 

Huperzyna A - występuje w Huperzia Serrata - związek hamujący działanie enzymów odpowiedzialnych za biodegradację Acetylocholiny - ważnego neurotransmitera, obecnego w mózgu i centralnym układzie nerwowym, odpowiedzialnego za prawidłowy przebieg procesów uczenia się oraz zapamiętywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×