Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy da się wyjść z bezsenności ?


smerf

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam 27 lat.Od roku mam problem ze spaniem,polega on na tym ze wybudzam się często w nocy i budzę się w wcześniej. Jestem wykończony przestałem poznawać swoja twarz w lustrze jakbym widział innego człowieka.Jestem w ciągu dnia nie do życia,do tego doszły stany bardzo silnej frustracji bez powodu podczas których się okaleczam,bije się po twarzy itp.Próbowałem wszystkiego długo wzbraniałem się od leków, długie spacery,posiłki pełnowartościowe o stałej porze itp. i nic.Do tego zacząłem unikać ludzi cały czas mam wrażenie jak z nimi rozmawiam że jestem na przesłuchaniu a moje myśli są prześwietlane prawdopodobnie to tez spowodowane jest niewyspaniem bo bylem zawsze towarzyski,a od pól roku nie odpowiadam na sms-y ta bezsenność zmieniła moja osobowość czuje się ociężały i wypruty ze wszystkiego.W końcu nie wytrzymałem i poszedłem do lekarza,zapisał mi ketrel na spanie i w dzień jakiś neuroleptyk,wziąłem oczywiście tylko ketrel na spanie bo wole jednak jak najmniej się szprycować.No i rzeczywiście zadziałał ale tylko na zaśniecie (z czym nie miałem problemu)ale nadal się wybudzałem.Czy jest szansa że z tego wyjdę ale bez leków? wiem że te stany frustracji mogą powodować to niedosypianie,czy np. terapia albo sam we własnym zakresie mogę sobie pomóc bez leków?Lekarz nie chciał mnie wysłać na terapie bo powiedział że najpierw muszę trochę pobrać leków a potem się zobaczy.Ale ja wole pokonać to bez nich .Czy ktoś z was pokonał bezsenność sam albo w trakcie terapii? czy w ogóle ja da się pokonać,bo wizja ze z tego nie wyjdę nie jest zachęcająca.A moze

ten lek ketrel zaczyna działać z czasem biorę 25 mg,czy jak będę cierpliwy to zadziała?I czy po dostawieniu tego leku bede spał bez niego ja dawniej?

Dziękuje jeśli ktoś to doczytał do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz nie chciał mnie wysłać na terapie bo powiedział że najpierw muszę trochę pobrać leków a potem się zobaczy.Ale ja wole pokonać to bez nich .

Nie ma to jak pójść do specjalisty po poradę a później się jej nie posłuchać. Chorzy na raka pewnie też woleliby pokonać chorobę bez brania chemii ale patrz, jakoś biorą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Smerf

Doczytałem do końca, choć musiałem zrobić przerwę na relaks ;)

Mam chęć Ci podpowiedzieć: powiedz lekarzowi jak wygląda szczegółowo Twoje spanie/niespanie, co w tej bezsenności chodzi Ci po głowie, jaki jest wówczas Twój stan emocjonalny, nerwowy, a później... z lekami nie jest tak prosto, jest ich całe mnóstwo, a różne leki na różnych leczonych potrafią działać inaczej - czasem leczenie wymaga prób...

natomiast samoleczenie... zawsze jest możliwe i zawsze może przynieść rezultaty (równolegle z lekami lub niezależnie od nich):

warto sprawdzić swój ogólny stan zdrowia, m.in. ciśnienie serca, glukozę we krwi (lekarz wie najlepiej),

warto przestać pić alkohol, może i kawę (o ile teraz pijesz),

warto zrezygnować z posiłków po 18-ej (o ile teraz spożywasz),

warto zadbać o fizyczne obciążenie, a psychiczne odciążenie organizmu w dzień...

ech, można tak w nieskończoność, ale zanim sam się tego nauczysz, albo tutaj znajdziesz dobra radę, to najpierw spróbuj wspólnie z lekarzem, któremu zaufasz.

Życzę powodzenia w terapii i szybkich dobrych wyników, żebyś nie zdążył się zniechęcić. Pozdrawiam

 

PS. Pokonałem bezsenność. Wspomagałem się lekami, sporo ich wypróbowałem. Generalizując: sypiam dobrze i mam świetne samopoczucie bez leków, PRAWIE cały czas, a jak zdarzy się inaczej, to... "powtórka z rozrywki" idzie łatwo dzięki nabytym doświadczeniom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×