Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy można mieć depresję będąc szczęśliwym?


mifune85

Rekomendowane odpowiedzi

Depresja często kojarzy się ludziom z reakcją na jakieś traumatyczne przeżycia bądź trudnym okresem w życiu. W moim przypadku kiedys tak było ale od około 3 lat depresja bądź obniżenie nastroju dopada mnie w okresach kiedy jestem szczęśliwy. Moje życie nie jest idealne ale mam narzeczoną, którą kocham i która jest dla mnie wsparciem. Mogę też liczyć na wsparcie rodziny i ogólnie mam dość dobre warunki do tego by żyć spokojnie. A pomimo tego jestem stale nękany depresjami, które czasami trwają zaledwie kilka dni a czasami 2-3 miesiące. Nie potrafie osiągnąć stabilizacji pomimo leczenia i nawet myślałem ostatnio czy nie mam przypadkiem choroby dwubiegunowej ale nie miewam nigdy manii ani nawet hipomanii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresja nie musi się wiązać z jakimś trudnym przeżyciem.

jest depresja endogenna - uwarunkowana biologicznie, i egzogenna - poprzedzona stresującym wydarzeniem.

poza tym objawy depresji dają różne choroby np problemy z tarczycą, a także niedobory w organizmie.

może masz złą dietę albo jakąś jeszcze nie wykrytą chorobę? robiłeś podstawowe badania krwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresja nie musi się wiązać z jakimś trudnym przeżyciem.

jest depresja endogenna - uwarunkowana biologicznie, i egzogenna - poprzedzona stresującym wydarzeniem.

poza tym objawy depresji dają różne choroby np problemy z tarczycą, a także niedobory w organizmie.

może masz złą dietę albo jakąś jeszcze nie wykrytą chorobę? robiłeś podstawowe badania krwi?

 

Jestem dość dokłądnie przebadany. Mam hashimoto ale wyniki w normie a dietę też trzymam od bardzo dawna. Często mam obnizony nastrój przez kilka dni pomimo brania leków. Ostatnie kilka dni czuje się jednak znacznie gorzej, bardziej jak przy depresji niż obniżeniu nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba Hashimoto jest związana z zaburzeniami funkcjonowania hormonów i daje objawy, które można pomylić z depresją: "Brak energii i niechęć do aktywności fizycznej, senność, zmęczenie, przybieranie na wadze, problemy z koncentracją i pamięcią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×