Skocz do zawartości
Nerwica.com

Gdy życie jest zagrożone...


MarionetaDeTrapo

Jak postąpisz podczas opisanego wypadku?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak postąpisz podczas opisanego wypadku?

    • Chłodno kalkulujesz, że prawdodobienstwo iż czymś się zarazisz jest znikome i przeprowadzasz sztuczne oddychanie.
      0
    • Przedkładasz życie osoby ponad swoje bezpieczeństwo i wykonujesz procedurę.
      2
    • Lęk przed zarażeniem się jest zbyt paraliżujący i nie robisz nic.
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Nie cierpię na NN ale czasem miewam pewne napadowe natrętne myśli. Wynikają one z faktu, iż bardzo nie lubie działać pod wpływem impulsu i lubię planować rzeczy. Ostatnio nęka mnie pewna mysl, a raczej pewien wybór.

 

Wyobraź sobie, że jesteś świadkiem wypadku. Poszkodowany/a krwawi, jest nieprzytomny/a. Zakładamy, że jesteś przeszkolony do udzielenia pierwszej pomocy, ale niezwiązany zawodowo ze służba zdrowia. Poprostu wiesz jak zrobić masaż serca i sztuczne oddychanie. Wiesz, ze w tym przypadku jest to konieczne. Jednocześnie nie masz przy sobie gumowych rękawiczek, ani maseczki-ustnika. Aby poprawnie wykonać tą procedurę będziesz mieć kontakt z krwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno ratowałabym człowieka ... ale jeśli sytuacja zmusiłaby mnie do myslenia o możliwym zakażeniu ( np. byłby to ćpun ) zapewne zastanowiłabym sie co robić i nie ryzykowałabym dotknięciem jego krwi z moją. Ale przez oddech i śline nie można się zarazic większością śmiertelnych chorób. W tym również HIV-em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×