Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica?


Namida

Rekomendowane odpowiedzi

Moim problemem jest to, że od pewnego czasu gdy muszę wysłuchać/zobaczyć/przeczytać informacje, wiadomości; robi mi się duszno, słabo, ogółem nieprzyjemnie... Martwię się i boję prawie cały czas, do każdej informacji dopisuję złe zakończenie, katastrofalne w skutkach dla mnie i świata. Nie jestem w stanie przestać myśleć o danej rzeczy. Gdy się już uspokoję, mniej więcej dochodzę do siebie, nagle znów pojawia się jakieś wspomnienie tego, i tak cały czas. Takie pojedyncze ataki paniki mnie paraliżują. Mam 'przeczucie', że stanie się coś złego i nie mogę sobie z tym poradzić. Wałkuję temat w nieskończoność. Mimo racjonalnych argumentów podsuwanych mi przez rodziców, nie jestem w stanie przyjąć ich do wiadomości... i martwię się dalej. Nie umiem się cieszyć. Zastanawiam się, czy ta mania czy fobia ma jakieś szansę zniknąć sama; kiedyś miałam obsesję na punkcie śmierci, potem końca świata i reagowałam tak samo. W sumie przeszło mi z wiekiem. Ale teraz nie mogę dojść do ładu sama ze sobą i bardzo mnie to męczy.

 

Moglibyście mi jakoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×