Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, audreyhorne napisał:

 

OK, zdaję sprawozdanie, zjadłam śniadanie i w sumie, to mogłabym jeść dalej... No na pewno nie odrzuca mnie od jedzenia ☹️

Muszę zatem liczyć na silną wolę, a gdy nadejdzie kompuls, to ona nie istnieje 😭

a reboksetyne próbowałaś?ta na jedzenie dziala dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, miuciia napisał:

a reboksetyne próbowałaś?ta na jedzenie dziala dobrze:)

 

Nie próbowałam. 

Pytałam kiedyś lekarza, to nie chciał mi przepisać, żebym nie wpadła w manię ☹️

Jeśli nie dam sobie rady z jedzeniem, to go przycisnę. 

Narazie będę sobie radzić silną wolą i we współpracy z terapeutą. 

Od kilku dni nie mam napadu, ale cały czas jestem głodna i myślę o jedzeniu ☹️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem. Biorę Topamax od pół roku. W dawce 100/125 mg na epilepsję. W pierwszym i drugim miesiącu brania bardzo częste były silne zawroty głowy i wszechogarniająca senność. Teraz jest drętwienie nóg i rąk oraz brak koncentracji i mam wrażenie nasilenie się depresji. Ale mój neurolog uważa, że to minie. Dostałam ten lek ponieważ brane wcześniej lamitryna i tegretol nie pomagały i nie zabezpieczały przed atakami, a do  tego mam wysoką wagę ciała i pani doktor stwierdziła, że po tym leku się chudnie. Od pół roku nie schudłam ani kilograma, mam wrażenie że mam nawet większy apetyt. Przyznam, że jak przeczytałam co napisaliście  to mam jeszcze większy mętlik w głowie. Ataki co prawda praktycznie minęły, ale chudnąć nie chudnę i jeszcze psychicznie i umysłowo się upośledzam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem. Jako, że na tym forum przyjmuję ten lek chyba najdłużej. Jeśli ktoś przyjmuje podobny okres to palec pod budkę! :D

O ile mnie pamięć nie myli to już blisko 4 lata jak biorę topiramat.

Co jest zaskakujące, dalej jem jak ptaszek. No jem po prostu mniej niż inni. Czy przekłada się to na wagę? I tak i nie. Ze względu na to, że moja waga jest bardzo, ale to bardzo chimeryczna, bo ważę od 85 do 64kg na przestrzeni roku. I mimo jedzenia niewielkich porcji, wręcz czasami doprowadzam się do stanu lekkiej hipoglikemii. Chodzi o drżenie mięśni i nie chodzi tutaj o drżenie powieki tylko takie bardzo szybkie wibracje jednego mięśnia, potliwość, bóle głowy. Muszę tego ciągle pilnować. Teraz ze względu na nawrót depresji przestałem się kompletnie ruszać to waga bardzo szybko mi urosła, kłopoty z pamięcią zostały na pewnym poziomie i raczej się nie cofną. Efekt przeciwpadaczkowy jest, nawet stabilizujący czuję tylko jest mi on kompletnie niepotrzebny, bo czuję się za bardzo wyważony często.

Jak miałem zachorować to jest to po prostu dla mnie taki kompromis pomiędzy brakiem ataków, a życiem. Nie każdy ma dobrą pamięć, a to, że często nie pamiętam co było 3 dni temu to już tam moja sprawa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać czy ktoś z was brał topiramat na migrenę i jest zadowolony z efektów? Czy brał 100mg jak jest zalecane czy może więcej? 

Pytam, bo ja z migreną męczę się jakieś 20 lat i teraz neurolog zapisał mi te tabletki. Biorę je 2 miesiące, rano i wieczorem po 50mg,bo niby tyle wystarczy na migreny. Niby jest ciut lepiej, ale bez rewelacji. Zastanawiam się czy to za krótko, aby mówić o działaniu tego leku? Czy po prostu jest dla mnie za słaby? 

Jeśli chodzi o skutki uboczne to przeszłam na początku chyba wszystkie z ulotkie. Myślałam, że umrę i byłam bliska odstawienia tego leku. Ale z pomocą rodziny dałam radę. Nie chcę odstawić za wcześnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiada... 

A może ktoś wie czy biorąc Topamax można brać też Trazodon? 

I czy biorąc Topamax 100mg: rano 50mg i wieczorem 50mg, mogę zwiększyć dawkę wieczorną od razu na 100mg, czy powinnam stopniowo, czyli na 75mg a potem dopiero na 100mg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wbmot napisał:

Nikt nie odpowiada... 

A może ktoś wie czy biorąc Topamax można brać też Trazodon? 

I czy biorąc Topamax 100mg: rano 50mg i wieczorem 50mg, mogę zwiększyć dawkę wieczorną od razu na 100mg, czy powinnam stopniowo, czyli na 75mg a potem dopiero na 100mg? 

Topiramat i trazodon nie koligują że sobą. Jest to bezpieczne. 

Odnośnie szybkiego zwiększenia dawki to możesz odczuć nawrót skutków ubocznych przez kilka dni i być może pojawienia się niektórych na stałe. Ale to logiczne, bo będziesz brać większą dawkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Czyli Trazodon mogę dołączyć tak jak chciała psyciatra. To był jej pomysł. Chciała Coaxil, który jest dla mnie za słaby zamienić na Trazodon, żebym przestała płakać. 

To w tej sytuacji wstrzymam się ze zwiekszaniem dawki topiramat, bo dostałam receptę na same 50mg, a w ulotce pisze, żeby nie łamać tabletek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Biorę Topamax już kilka miesięcy. Zaczęłam od dawki 25 mg, później 50 mg i teraz znowu 25 mg. Nie mam na nic siły, straszna depresja, do wszystkiego muszę się zmuszać, nic nie sprawia mi przyjemności, na nic nie mam ochoty, mam tylko sile leżeć, ale nawet leżeć mi się nie chce… czy ktoś tak miał? Zmniejszyłam dawkę do 25 mg a nic się nie zmieniło. Biorę na bulimię- żeby się nie objadać. Na to bardzo pomaga bo nie pamietam kiedy się objadalam, tylko te skutki uboczne… nie wiem co gorsze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×