Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

ja po tym leku się czułem jak intelektualny kaleka nadający się na wózek inwalidzki i na rentę , ale pewnie jakbym brał dłuzej to skutki uboczne by zmalały lub ustąpiły w miarę kontynuowania leczenia ,ale po pierwszej tabletce lekowi podziękowałem i wyrzuciłem całe opakowanie( tym samym pieniądze) do kosza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po tym leku się czułem jak intelektualny kaleka nadający się na wózek inwalidzki i na rentę , ale pewnie jakbym brał dłuzej to skutki uboczne by zmalały lub ustąpiły w miarę kontynuowania leczenia ,ale po pierwszej tabletce lekowi podziękowałem i wyrzuciłem całe opakowanie( tym samym pieniądze) do kosza

Większość znacznie się zmniejszy, ale pozostanie. Najczęściej całkowicie przechodzi brak chęci na jedzenie. Ja po półtora roku czasami tylko zapominam słowa, albo jak coś piszę to zapomnę jakiegoś łącznika napisać typu "jest", albo "Bo" zmieniam na "Po". Ale ciągle mam silny jadłowstręt, tyle z uboków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jaki jest sens ładować akurat sertre do neuroleptyków? Możesz mi zdradzić ten sekret?
Sertre biorę na objawy nerwicowe i fs, bo parox się wyczerpało. Z psychiatrzycą planujemy wejść na dulo.

 

A tak w ogóle, czy zauważyliście, działanie "antyzachciankowe"? Ten lek stosuje się w różnych uzależnieniach, ale ja zauważyłem, że gdy pójdę do sklepu, to nie mam ochoty kupować różnych dupereli, które normalnie bym kupił, szczególnie produktów spożywczych :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^

Raczej nie powinien. Wykorzystuje on mechanizm zwiększający GABA, ale ma to bardziej działanie stricte do przerywania impulsów w mózgu i będzie to działanie prędzej mulące niż uspokajające to nie benzo. A w jakim celu ma być stosowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topamax zażywam od około miesiąca. Doszedłem, stopniowo, do dawki docelowej - 100 mg. Na początku, przez pierwsze kilka dni, przy zwiększaniu zawartości mg odczuwałem pogłębienie depresji, ale teraz jest wszystko w porządku - nastrój się ustabilizował. Na moje szczęście obyło się bez większych skutków ubocznych ( poza wspomnianymi dołami oraz pewnym otumanieniem, które przeszło samoistnie ) lecz dobre jest to, że specyfik ów wytłumił całkowicie napady wieczornego obżarstwa, które występuje u mnie po zażyciu olzapiny w dawce 20 mg. I w ogóle apetyt się zmniejszył i nieco schudłem, co przy moim bmi >30 jest bardzo wskazane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy lek. Brałem go na odchudzanie i zmniejszył mi apetyt, ale nie jakoś drastycznie. Zmniejszył mi również występowanie pewnych uzależnień i efekt się utrzymuje nawet po zmniejszeniu dawki. Efektów ubocznych nie zauważyłem, ale od dawki 200mg zaczął wpływać negatywnie na nastrój. Muzyka przestała mnie cieszyć. Dopiero od dawki 100mg mogę znów cieszyć się muzykę. Podobno ten lek ma tendencje do ciągnięcia nastroju w dół. Optymalną dawkę u siebie uważam za 150mg i taką też biorą ludzie przy odchudzaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, oxylon napisał:

Kwasek

od jak dawna zażywasz Topamax i ile schudles? Czy utraciles apetyt? 

Jakieś 5 miesięcy zażywam topiramat. Schudłem jakieś 8kg, ale większość kilogramów straciłem głównie przez to, że odstawiłem mirtazapine przez którą miałem nadmierny apetyt. Niestety topiramat u mnie aż tak silnie nie tłumił apetytu. Ale na słodkie rzeczy straciłem zupełnie apetyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2018 o 15:45, kofel napisał:

Większość znacznie się zmniejszy, ale pozostanie. Najczęściej całkowicie przechodzi brak chęci na jedzenie. Ja po półtora roku czasami tylko zapominam słowa, albo jak coś piszę to zapomnę jakiegoś łącznika napisać typu "jest", albo "Bo" zmieniam na "Po". Ale ciągle mam silny jadłowstręt, tyle z uboków.

Po 4 miesiącach stosowania tego leku schudłem 8 kg, świetnie stabilizował mnie, a zapominanie łączników to podobnie jak na pregabalinie. Osobiście ich na Topamaxie nie doświadczyłem , a brałem 200 mg/dobę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2018 o 17:42, kofel napisał:

^

Raczej nie powinien. Wykorzystuje on mechanizm zwiększający GABA, ale ma to bardziej działanie stricte do przerywania impulsów w mózgu i będzie to działanie prędzej mulące niż uspokajające to nie benzo. A w jakim celu ma być stosowany?

Stabilizator nastroju, ale zapomniałem ,że już go brałem i dlatego wrzuciłem pytanie. Z tego co pamiętał to działał troche przeciwlękowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przechodziłem z Lamitrinu, ale jak brałem topiramat, to miałem znacznie zaburzone funkcje poznawcze oraz mocno ciągnął nastrój w dół ten lek. Moja neurolog mówi, że rzadko stosuje ten lek w padaczkach. Ze względu na uboki pewnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Anioł napisał:

Ja nie przechodziłem z Lamitrinu, ale jak brałem topiramat, to miałem znacznie zaburzone funkcje poznawcze oraz mocno ciągnął nastrój w dół ten lek. Moja neurolog mówi, że rzadko stosuje ten lek w padaczkach. Ze względu na uboki pewnie.

Z tego co widziałem , to Ty brałeś 400 mg + końską dawkę pregabaliny, więc nie dziwie się poznawczo nie dawałeś rady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina nie ma nic do tego, bo do tej pory taką dawkę biorę, ale zamiast topiramatu jem Depakine 1500mg i lewetiracetam 2000mg.

Topiramat ma to do siebie, że jeździ po funkcjach poznawczych i to nawet w małych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Anioł napisał:

Pregabalina nie ma nic do tego, bo do tej pory taką dawkę biorę, ale zamiast topiramatu jem Depakine 1500mg i lewetiracetam 2000mg.

Topiramat ma to do siebie, że jeździ po funkcjach poznawczych i to nawet w małych dawkach.

Które z funkcji poznawczych upośledzał u Ciebie Topiramat?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 12:15, Anioł napisał:

Pamięć, koncentracja, liczenie, mówienie.

Mętne mówienie, czy problem z wypowiadaniem się to ja mam po Lamitrinie, a ilość błędów ortograficznych jakie robie jest po prostu mega duża. Ja bardzo dobrze zareagowałem na Topamax. Juz od dawki 50 mg na dobę zachciało mi się biegać, robić coś dla siebie, mniej jeść, mniej palić , a poznawczo, hmmm, u mnie problemy poznawcze wynikają raczej z depresji i ewentualnie stosowania pregabaliny.

 

Aktualnie mam dziwną fazę zapominania. Np. wypuszczam psa na podwórko, a jak wraca do domu to wycieram mu łapy. Wytrę mu conajmniej 2 , podnoszę się i nie pamiętam, czy wytarłem je wszystkie. To jest strasznie frustrujące, bo powtarza się prawie za każdym razem. 

Edytowane przez kucharz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2013 o 18:11, depas napisał:

Nie spodziewam się działania benzo-podobnego, gdyby te leki miały takie efekty, byłyby niechętnie przepisywane jak benzo. Zresztą, gdyby tak było, pewnie bym się nie powstrzymał i nadużywał, a nie o to chodzi. Liczę raczej na wewnętrzne wyciszenie, chętnie także odrobinę stępienia emocji, bo często mam ich w sobie zbyt dużo. Z tego co można wyczytać na wiki, zwłaszcza topiramat może dawać takie efekty, co dla niektórych osób jest powodem zaprzestania stosowania tego leku. Być może u mnie taki stan będzie wskazany. Myślę że spróbuję obu tych środków i spróbuję zostac na jednym z nich dłużej, jeśli będzie miało to sens. Plus oczywiście jeśli mój doc nie będzie miał nic naprzeciw.

Jeśli chodzi o Lyricę to jak najbardziej bym ją Tobie polecał. Wprawdzie używałem jej dość krótko, ale efekty były zachęcające, nieco podobne do benzo ale jednak inne, subtelniejsze. Za pierwszym razem przedobrzyłem i wziąłem 450mg, radzę raczej wrzucić na start 150, max 300mg.

Hej, 

 

Co się działo jak przedobrzyłeś i wziąłeś 450 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×