Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam Was z tym Topamaxem, na prawdę nie ma u Was wpływu na funkcje poznawcze? Ja już na 75 czuję jakbym była totalnie oderwana od rzeczywistości, brakuje mi słów, o nauce nie ma mowy. Poza tym o ile popędy są super pod kontrolą, to mam nasilenie objawów nerwicowych.

Znów jestem sfrustrowana i w kropce totalnej bo wiem dobrze co mnie czeka jak odstawię, ale bycie zestresowanym, odrealnionym polmozgiem mnie nie bawi a studia same się nie zrobią. Żaden lek jaki dotąd brałam nie ułatwiał mi życia tak bardzo, i jednocześnie nie komplikował go równie na innych płaszczyznach.

Na razie będę testować jaki jest dla mnie próg działania tej substancji, a nóż widelec znajdzie się gdzieś optimum (no na pewno :roll:) a jak nie to już sama nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paramparam od sierpnia wprowadzane jak Bóg przykazał. Teraz zjechałam do 25 na łeb na szyję - wiem że to brzydko - ale kolokwia mnie gonią.

To moje drugie podejście do tego leku, pierwszym razem odstawiłam że względu na depresję. Ale odkąd odstawiłam to mam taki życiowy rollercoaster że szkoda gadać i męczy mnie to obrzydle.

Biorę tabletkę i wyjmuje z plecaka sporo chvjowej zawartosci - wszelkiego rodzaju impulsywne rozładowywanie napięcia (przygód kilka wróbla swirka czyli zarcie i rzyganie first at all, substancje nadużywane, relacje z kosmosu etc etc) i falowanie między jestem mogę wszystko a chce zdechnąć. Z bani. Nie ma.

Ja rozumiem że nic za darmo, to mnie nie uleczy, od stycznia zaczynam terapię i sądzę że wszelkie nerwicowe objawy biorą się z kumulacji ale te poznawcze mnie przerastają. Nastrój jest wyrównywany do umiarkowanie chvjowej ale jest to modalne, mam na to wpływ, nie tak, że nic a nic.

Ale wszystko jest lepsze niż bujaczka. Chyba, że uwale studia to już spokojnie urwe sobie głowę i topiramat mi zbędny : mrgreen:

 

No i skąd u mnie taka wrażliwość nagle?

(W sumie na wszystko - brałam też chwilę SSRI, w życiu mnie taak nie powyginalo po takiej mikrodawce, przecież całe życie mnie faszerowali tym jak konia....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten lek załatwiony przez powiedzmy pośrednika :D i po pierwszej tabletce wylądował w koszu , czułem się po nim jak by mi ktoś amputował połowę mózgu takie otępienie, a chciałem go brać i to w wyższej dawce żeby wspomóc odchudzanie. Może jakbym przeczekał skutki uboczne to by mi to minęło sam nie wiem czy jeszcze kiedyś raz z nim spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedyne skutki uboczne to właśnie wstręt do jedzenia i takie dziwne przytępienie pamięci.

 

-- 24 gru 2017, 21:03 --

 

Ten lek jest normalnie niesamowity. Widzę te ciasta, słodycze i inne pokarmy i wcale mnie ich widok nie rusza. Normalnie bym się obżerał, a tu nic :shock:

 

-- 24 gru 2017, 21:04 --

 

PS. schudłem już przez dwa tygodnie prawie 5kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawiłem ten lek, bo złapała mnie depresja i zaczęły się sypać włosy, a tak się ładnie zagęściły. Brałem 400mg. Nie mam jednak 100% pewności czy od topiramatu zacząłem łysieć, bo brałem też sertralinę i zyprazydon. Wszystkie te leki mają w ubokach "łysienie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Temat z topiramatem dopiero zaczynam :/.

W moim przypadku przepisany jako ostateczność ostatecznosci bólów migrenowych, które mam ponad 20 lat. Nic nie pomaga... praktycznie codziennie na tabletkach przeciwmigrenowych na receptę, tramale wcześniej, dorety, sumigry, imigrany, hydroxyzyny, deronile itd itd... Kiedyś miałam też lek przeciwpadaczkowy ale w nocy myslalam, że zejdę z tego swiata wiec od razu został odstawiony.

W rozpoznaniu na jednym rezonansie tętniak jest na drugim po roku nie ma i bądź mądry... i doszła jeszcze nerwica natręctw :(

 

OK... Topiramat mam przepisany

tydzień 0,25 wieczorem,

drugi tydzień 0,25 rano i 0,25 wieczorem

trzeci 0,25 rano i 0,50 wieczorem

czwarty 0,50 rano i 0,50 wieczorem

następnie do lekarza.

Tabletki kosztują 15zl ale jest wielki problem z ich kupieniem, ponieważ nie ma w tej chwili ich w hurtowniach. Tylko nieliczne apteki jeszcze posiadają je jeszczena stanie. Ciekawa jestem czy za granicą naszą recepte wykupię?

Dzisiaj jest 5 dzień jak biorę lek. Moje odczucia... Po przyjęciu byłam lekko zakręcona, jak po jakimś zakrętasie :) jednak to nie trwało długo i szybko poszłam spać.

1 dzień w pracy spać, spać, spać i zwolnione obroty... Ciężko w pracy.

Wieczorem po tabletce od razu spaćku poszłam. Dodam, że spię jak zabita.

Drugi dzień w pracy- powieki same opadają- smiałam się, że na poloplaster będę przyklejać, wieczorem troszkę słów mi brakowało. o 19 do łóżka

Reszta dni sama nie wiem jak mi mineła, troszkę ciężko wchodzić mi na 4 piętro, serducho łomocze (otyła nie jestem), jakoś mimo, że wolniej to jakoś realniej do życia podchodzę (takie poukładanie w głowie problemów nastaje). Funkcje ruchowe ok, może troche wolniejsze (pracuje w swoim salonie więc to jest ważne :))

Jeśli chodzi o jedzenie :D Gdyby nie uboczny skutek odchudzania to nawet tabletek bym nie tkneła hihi, ale do rzeczy...

Jestem raczej osobą szczupłą. Po tabletkach mam większy apetyt, może dlatego, że nie mogę sobie smaku znaleźć, wszystko takie przytępione... mam nadzieję, że nie przytyję :nono: .

Najważniejsze od 5 dni głowa nie boli :D Czuje kłucie ale bólu nie powoduje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja borę prawie półtora roku. Chudnięcie - 26kg, wypadanie włosów - przemijalne, zapominanie słów - wolno, ale przemijalne. Najbardziej dobija to, że jak ktoś mnie nie obudzi to śpię nawet 17h i wyłączam przez sen budziki. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kamienie nerkowe robią się każdemu, po jakimś czasie brania topiramatu? U mnie kamienica :mrgreen: nerkowa była rodzinna. Czy wypadnięte włosy odrosną? Bo normalnie łysieję, ale topiramat albo sertralina jeszcze bardziej przerzedził mi włosy.

 

A i macie coś jeszcze coś takiego, że nie macie ochoty na zachcianki na topiramacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami gubię częściej słowa niż przeciętny kowalski. Co nie znaczy, że nie potrafię się dobrze wysłowić. Ten śmieszny monocukier czasami robi lekkie dziury w głowie i zapominam pewnych słów. Powiedzmy, że dodaje mi to uroku :). No i słyszałem wielokrotnie, że topiramat przemijalnie odchudza, w sensie nie ma sie ochoty na jedzenie gdzieś do roku. No ja biorę 200mg/d kompletnie nie wiem co innego, a do żołądka ledwo mieści mi się drugie piwo i muszę odczekiwać aż sie przetrawi XD i ważę 30kg mniej o czym już gdzieś na forum pisałem. W zasadzie byłoby więcej bo chudnięcie przechodziło w tak ekstremalnym tempie, że nawet została skóra na brzuchu i gdyby to wywalić to jeszcze ze 3-4kg by spadło. Ta senność to na 95% zły sposób odżywiania się, a w zasadzie jego braku. Bo to po zejściu poniżej 80kg chyba dopiero zaczęło się dziać. Na początku się cieszyłem "Cholera, w końcu lek, który mnie nie usypia"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 400mg. A problem mam taki, że mam duży problem z przyswajaniem wiedzy. Z drugiej strony szkoda by było zmieniać lek, bo niweluje napady padaczkowe w przeciwieństwie do lewetiracetamu. Oprócz tego w ogóle nie odczuwam tego apetytu na olanzapinie a biorę jej 20mg :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chopie nie wspominaj o lewetyracetamie to był najgorszy shit jaki w życiu brałem. Przez 9 miesięcy czułem sie obserwowany i prześladowany oraz byłem agresywny na tym leku. To wyglądało jak 9-cio miesięczna paranoja. Do tej pory mam ponapinane mięśnie z tego okresu i chodze do fizjoterapeuty, żeby to rozbić i powoli sie udaje powracać do czasów sprzed lewetyracetamu. Ale 9 miesięcy w kloszu nikt mi nie odda, chyba, że może mój były doktorek dowie się, że został mu rok życia i po 3 miesiącach popełni rytualne seppuku. To przynajmniej oboje na tym stracimy. :) A topamax jest jednym z najlepszych leków przeciwpadaczkowych wymyślonych przez współczesną naukę, jest to taka depakina (również bardzo uniwersalny) z mniejszą ilością skutków ubocznych. Z resztą, kto nie chce schudnąć, prawie każdy. A to oferuje ten monosacharyd. Komiczna jest budowa tego związku, jak naukowcy na to wpadli i, że przejdzie barierę krew-mózg dodatkowo to mistrzostwo świata. Ofc są np lamotrygina, która jest jeszcze bardziej obojętna o ile nie masz uczulenia. Jednak moim zdaniem jest troszke słabszym antykonwulsantem. Tak jakby przyjeżdżał elegancki bezpieczny audi q7 i szalony jak wariat doładowane turbo 3.2 mustang i wsiadamy do tego drugiego, którym okazało się jest topiramat.

Ja biorę 400mg. A problem mam taki, że mam duży problem z przyswajaniem wiedzy. Z drugiej strony szkoda by było zmieniać lek, bo niweluje napady padaczkowe w przeciwieństwie do lewetiracetamu. Oprócz tego w ogóle nie odczuwam tego apetytu na olanzapinie a biorę jej 20mg :mrgreen:

I bierzesz sertralinę, która wyłapuje dopaminę. W ogóle jaki jest sens ładować akurat sertre do neuroleptyków? Możesz mi zdradzić ten sekret?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiełyjeRozy, u mnie z funkcjami poznawczymi też było wszystko w porządku za czasów brania.

Możesz zdradzić dawkę? Mnie do 100mg/d też objawy były praktycznie niewyczuwalne. Ale dorzucić kolejne 100mg i już to zupełnie inaczej wyglądało. Na 400mg/d już nie było różnicy pomiędzy 200/d jeżeli chodzi o efekty uboczne, ale lek zdaje się będę brał długo to staram się brać minimalną działającą antypadaczkowo dawkę, aby oszczędzać nerki. Pamięetajcie, topiramat to przede wszystkim nerki, a kamienie nerkowe to cholerny ból i nie mogą Cię do tego do końca znieczulić, bo nie będziesz chciał tego do końca się pozbyć, bo już tak nie boli, tylko leki rozkurczowe, lekkie przeciwbólowe (pewnie paracetamol jak zwykle ew ketoprofen) i moczopędne i sikaj na sorze kamieniami czy już tam na oddziale, nie wiem jak dokładnie się to odbywa. Każdy kto bierze topiramat powinien dziennie wypijać 3l płynów i o ile kamienie nie występują u nas rodzinnie jest duże prawdopodobieństwo, że unikniemy tego nawet jakbyśmy to brali przez kilkadziesiąt lat. Tam o ile pamiętam jest lekkie działanie na anhydrazę węglanową, powtarzam, lekkie. I zwiększa prawdopodobieństwo zwłaszcza u facetów w wieku od 20-50 lat i oczywiście w wieku starczym tym bardziej. Chociaż kobiety powinny również dużo pić, to nie jest tak, że ich problem nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×