Skocz do zawartości
Nerwica.com

farmakologia w leczeniu uzależnienia


dushychka

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 lat leczę się na nerwice z przerwami, jestem DDA życie trochę dało mi w kości niby się nie skrzę i nie tłumacze. Ostatnio doszło do mnie, że muszę leczyć uzależnienie od alkoholu. Gdy znowu byłam pijana z wyrzutów sumienia chciałam się powieść.... Dostałam pomoc farmakologiczną i Tu moje pytanie czy ktoś się opierał na tym leku : ANEPTINEX ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aneptinex to tianeptyna . Słabo to widzę , nie jestem zwolennikiem tego leku . Słaby i w ogóle jakiś dziwny. na nałogi są stokroć lepsze rzeczy i bardziej skuteczniejsze ,,,ale co taki zwykły psychiatra może wiedziec jak się leczy nałogi, wypisuje recepty jak w fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecznie uzaleznienia od alkoholu nie jest leczeniem farmakologicznym.Oczywiscie stosuje sie nieraz rozne leki ktore pomagaja w leczeniu np.hydroksyzyna pomaga lepiej znosic glod alkoholowy,leki antydepresyjne dla pacjentow z podwojna diagnoza,wtedy leczy sie zarowno uzaleznienie od alkoholu i depresje,ktora moze byc zarowno przyczyna uzaleznienia jak i jego skutkiem.Z innymi zaburzeniami psychicznymi jest podobnie.Najwazniejsza w wyjsciu z nalogu alkoholu jest terapia uzaleznien.Terapia ma na celu zdiagnozowanie przyczyn i mechanizmow ktore sklaniaja czlowieka do tego ze uzaleznia sie od alkoholu nastepnie z pomoca terapeuty pracuje sie nad tymi czynnikami i nie tylko.Czlowiek uczy sie nowego zycia bez alkoholu jak radzic sobie z glodem alkoholowym,jak rozpoznawac nawrot i jak z nim sobie radzic,trening asertywnosci itp Terapia uzaleznien wymaga cierpliwosci i ogromnej samodyscypliny,ale warto sie starac zeby móc na nowo życ bedac wolnym od nalogu i cieszyc sie zyciem na trzezwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×