Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica lekowa?


icrew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo prosze o przeczytanie uwaznie mojej skroconej historii choroby.

 

Napisze w skrocie jak to sie miala moja historia i czy to moglo wplynac na rozwiniecie sie nerwicy lekowej?

Pisalem to na dzien dzisiejszy po tych wszystkich wydarzeniach.

 

W sierpniu 2010 roku w wakacje dostalem jakiejs dziwnej infekcji.

Jakis czas pozniej zaczalem miec dziwne objawy takie jak bole prostaty, zoladka, stany podgoraczkowe bardzo dlugo, bole glowy, bardzo duze oslabienie itd. Nie wiedzialem co to jest i zaczalem sie bardzo martwic, ze to jakis HIV czy cos... 2 miesiace ponad to mialem wyjete z zyciorysu. Objawy nie ustepowaly, a ja caly czas nie wiedzialem co to jest. Zrobilem w koncu badanie na HIV, WR i byly ujemne ale nadal sie martwilem. Poczytalem w Internecie, ze to moga byc jakies bakterie i zaczalem szukac, bylem strasznie nakrecony. Zrobilem w koncu badania na chlamydie i wyszla dodatnia, naczytalem sie o tym, ze czasami trzeba to leczyc nawet kilka lat i caly czas sie stresowalem. Znalazlem lekarza leczacego metoda ILADS do ktorego jezdzilem do Olsztyna pol roku. Bralem duze dawki antybiotykow (po 2-3 na raz). Objawy caly czas byly ale jakby mniejsze. Zawsze odczuwalem, ze cos jest nie tak. Wtedy nie mialem jeszcze problemow z oddechem itd. Ciagle zylem w przekonaniu, ze cos jeszcze jest nie tak i odczuwam jakies objawy az w koncu w lipcu 2012 roku pierwszy raz mialem dziwny atak i nie widzialem co to jest. Zaczelo mi sie robic slabo i mialem takie problemy z oddechem przez 2 tygodnie, ze myslalem ze sie juz udusze. Nie moglem prawie powietrza lapac, taka ciezkosc w mostku i oslabienie, uderzenia goraca do glowy... ledwo chodzilem. Lekarze tu mowili, ze to nerwica na pewno, a ja nie wierzylem nadal. Myslalem, ze to dalej te bakterie i jest coraz gorzej ze mna.

Znowu zaczalem sie leczyc drugie pol roku antybiotykow ale tym razem w Zabrzu. Leczenie nie przynioslo zadnych zmian z tymi bolami glowy itd wiec odpuscilem bo szkoda tyle sie truc antybiotykami.

Robilem tyle badan, ze malo kto tyle ma (cala teczka).

Zrobilem badania RTG i teraz sie okazalo, ze mam zmiany w odcinku szyjnym kregoslupa (13 lat tancze breakdance, a od 18 lat pracuje duzo przy komputerze po 8godz dziennie minimum, mam 27 lat). Pozniej zrobilem tomografie.

 

Opis badania:

 

Wykonano badanie TK kręgosłupa szyjnego.

Uwidoczniono niewielkie kostne zmiany zwyrodnieniowe. Zagłębienie po stronie lewej w górnej powierzchni trzonu kręgu C3 ma charakter dotrzonowej wypukliny jądra miażdżystego tarczy międzytrzonowej C2/C3.

Klinowate obniżenia ku tyłowi szpar miedzytrzonowych C3/C4 i C4/C5.

W badanym odcinku kręgosłupa nie stwierdzono dokanałowych przepuklin tarcz międzytrzonowych.

 

Teraz wiem, ze juz raczej nie sa to bakterie i zaczalem leczyc tez nerwice od miesiaca ale nadal odczuwam czasami taka ciezkosc w nadbrzuszu i jakby sie ciezej oddychalo. To chyba dalej ta nerwica, ktorej sie nabawilem?

Czy te wszystkie wydarzenia mogly sie przyczynic do powstania tej nerwicy, ktora sie pierwszy raz odezwala w lipcu 2012 roku i byla wtedy najsilniejsza?

 

Moje ataki wygladaly tak, ze nagle robilo mi sie slabo i mialem takie uderzenia goraca do glowy, nogi jak z waty, bardzo duza ciezkosc oddechu, uczucie umierania...

W lipcu 2012 roku mialem najwieksze problemy z tym oddechem (1 atak). Ostatnio jak mialem atak to doszly tez bezwarunkowe drgania miesni i szczeka mi tez tak dziwnie latala i nie moglem tego opanowac. Do tego czulem sie tak dziwnie, ze nie moglem z siebie wydusic zadnego slowa, jakby mnie zblokowalo.

Czy takie cos moze byc przez nerwice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica daje wiele objawow skoro wyniki masz w sumie dobre

to moga te objawy wynikac z zaburzen nerwicowych.Miesiac czasu sie leczysz to krotko a co Twoj psychiatra powiedzial na to wszystko?mam nadzieje ze mu powiedziales o tym tak jak tu napisales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mowilem jemu co i jak po kolei i od kiedy mam te objawy.

Na ta sztywnosc karku, bole czesci potylicznej glowy to na pewno ma wplyw ten uraz kregoslupa szyjnego i wypuklina.

Odczuwam tez takie klucie i rozpieranie w kregoslupie ledzwiowym i zobaczymy czy tez bede musial zrobic TK.

Z RTG nie wyszlo tam nic zlego ale TK to moze juz cos pokazac.

Ale jesli chodzi o RTG szyjnego to ortopeda od razu zobaczyl, ze cos jest nie tak i pytal sie czy mialem jakis wypadek czy co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te objawy co pisalem to wskazuja wlasnie na nerwice lekowa? Pomijajac te od kregoslupa.

Wiesz co takie objawy mogą wystepować przy nerwicy lękowej,natomiast wyrocznią tutaj jest jednak opinia lekarza specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile objawy nerwicy zniknely mi na 90%. Nie mam juz ciezkosci oddechu itd.

Mam nadzieje, ze bedzie coraz lepiej :)

Tez mam taka nadzieje i tego Ci zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegach (10) i zastrzykach.

Zabiegi mialem:

 

- solux

- magnetronik

- laser

 

Zastrzyki Nivalin 2,5mg.

 

Jest jakby troche lepiej ale caly czas odczuwam ten scisk w glowie...

Moze lekarz mi jeszcze zaleci jakies cwiczenia czy masaze?

 

Objawow dusznosci juz nie mam wiec chyba ta glowa to od kregoslupa...

 

-- 04 cze 2014, 10:19 --

 

Witam po kilkumiesiecznej przerwie.

 

Biore juz Venlectine 75mg ponad pol roku i wszystko bylo ok do wczoraj.

Na treningu po 21 zrobilo mi sie jakos dziwnie goraco i takie mrowki w nogach. Nie chcialem juz cwiczyc i przerwalem.

Od dzis rana czuje sie zle, mam mocniejsze pobolewanie glowy, uderzenia goraca, poboloewanie w okolicy zoladka, duze oslabienie i bole miesni.

 

Za 3 dni wyjezdzam do Hiszpanii na 2 tygodnie i nie wiem czy to moze byc tez powod i jest to spowodowane stresem? nerwica?

Przypomne, ze lecze nerwice lekowa juz okolo roku.

Zona wczesniej skarzyla sie na podobne objawy, jakies 2 dni temu...

 

Co o tym myslicie? Czy to jakas choroba czy raczej nerwica daje znac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 dni miałem takie objawy jak bóle w jelitach, takie napadowe kłucia w odbycie, trwa to 1-2 sekundy i mija ale jest bardzo bolesne.

Czy to może być objaw nerwicy? Kiedyś też tak miałem ale jakoś mi przeszło.

Leczę się od ponad roku wenlafaksyną 75mg. Miałem jeszcze na początku objawy ciężkiego oddechu i inne ale minęły po 1-2 miesiącach leczenia. Kiedyś też miałem te objawy kłucia w odbycie.... badania, rektoskopię itd ale wszystko wychodziło ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano się obudziłem to nie miałem w ogóle objawów.

Wstałem, pojechałem do pracy, wziąłem leki... po jakimś czasie znowu zacząłem odczuwać objawy, ten dziwny ścisk w jelitach, odbycie, lekkie mdłości.

Odczuwam go cały czas... do toalety chodzę normalnie i nie mam żadnych bóli przy wypróżnianiu.

Wziąłem też 25mg hydroksyzyny, jest trochę lepiej ale objawy nie minęły w całości... ehh kiedy mi to minie w końcu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×