Skocz do zawartości
Nerwica.com

cytat Paulo Coelho...


Gość beznadzieja33

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze powiedziane?

 

"Niebez­pie­cznie jest, jeśli ktoś zmusza się, by być ta­kim jak in­ni. Wy­wołuje to ner­wi­ce, psycho­zy, pa­rano­je. To ciężki przy­padek, bo oz­nacza łama­nie praw na­tury i sprze­ciwianie się Bo­gu, który w niez­liczo­nych la­sach i puszczach świata nie stworzył dwóch ta­kich sa­mych liści"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coelho to kopalnia pustych frazesów. Równie dobrze można wszystko odwrócić:

 

"Niebez­pie­cznie jest, jeśli ktoś zmusza się, by być innym od reszty. Wy­wołuje to ner­wi­ce, psycho­zy, pa­rano­je. To ciężki przy­padek, bo oz­nacza łama­nie praw na­tury i sprze­ciwianie się Latającemu Potworowi Spaghetti, który w niez­liczo­nych la­sach i puszczach świata generalnie stworzył każde drzewo i liść podobnymi sobie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coelho to grafoman , po pierwsze fatalny styl pisania ( najgorszy z jakim się spotkałem ) , po drugie jego powieść to zbiór banałów i jakiś idealistycznych mechanizmów działania , które zastosowane w rzeczywistość spowodowałyby katastrofę . Czytałem tylko " Alchemika " książkę , która przekazuje nam , że cuda się zdarzają i o dziwo ma to jakieś przełożenie w realiach , bo u mnie taki cud się wydarzył , mianowicie przeczytałem tą książkę do końca :P Podsumowując ten " pisarz " jest przykładem jak napisać powieść naszpikowaną mądrymi sentencjami , które mają chyba uratować kulejącą fabułę i zarobić na bandzie naiwniaków niezłą sumkę , stając się przy tym sławnym myślicielem 21 wieku w mniemaniu infantylnych ludzi , którzy desperacko szukają recepty na sukces i mądrość życiowych . Dla mnie to kandydat do najgorszego pisarza ostatniej dekady , a jego książki to świetny materiał szkoleniowy dla przyszłych pisarzy pt " jak nie pisać książek " .

 

 

"Niebez­pie­cznie jest, jeśli ktoś zmusza się, by być innym od reszty. Wy­wołuje to ner­wi­ce, psycho­zy, pa­rano­je. To ciężki przy­padek, bo oz­nacza łama­nie praw na­tury i sprze­ciwianie się Latającemu Potworowi Spaghetti, który w niez­liczo­nych la­sach i puszczach świata generalnie stworzył każde drzewo i liść podobnymi sobie."

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdy nie prwady, do refleksji zmusza.

do refleksji ? ten pseudofilozoficzny bełkot ? sprzedaje się dlatego , że odnosi się do potrzeb i wyobrażeń współczesnego człowieka , największy gniot popkultury z jakim się spotkałem , bo doprowadza do łatwych wniosków i nie wymaga myślenia od czytelnika . Jest na rynku wiele lepszych książek , nie opartych na banalnych przemyśleniach , które znamy wszyscy od dawna i nienapisanych językiem dla gimnazjalistów , ale jeśli ktoś lubi płytkie powieści i sentencje w stylu Coelho czyli "Nie poddawaj się nawet kiedy nikt nie będzie ci wierzył - tak postępują pelikany". albo "Wojownika światła nie trzeba prosić, żeby dawał Wiedząc to, niektórzy mówią: „Ten, kto potrzebuje, powinien się o to upomnieć”.Wojownik światła wie, że wielu ludziom nie udaje się – po prostu się nie udaje – poprosić o pomoc". bez obrazy , ale to jest chyba napisane do ludzi o IQ średnio rozgarniętego szympansa ;) zresztą motywy masońskie w tej książce rzucają się w oczy , widać , że spojrzenia na życie czy religie wyniesione jakby z lóż masońskich , tylko w wersji dla nierozgarniętych .

 

-- 20 cze 2013, 19:26 --

 

przecież takie banały to ja też mogę prawić " Miłość można porównać do flaszki , gdy ją skostujesz na początku czujesz euforie , chęć do życia i chcesz żeby nigdy się nie skończyła , jednak po jakimś czasie budzisz się z jej uroku bez sił do życia , rozdrażniony , w duchu powtarzając " sobie nigdy więcej " jednak na myśli o tych pięknych chwilach spędzonych z nią masz ochotę skosztować ją ponownie , nawet świadom jej konsekwencji " :lol: i wystarczy dodać jego cytaty dla beki " "Każdy wojownik światła mówił „tak”, kiedy chciał powiedzieć „nie” , "- Kiedy umrę, pocho­waj­cie mnie na stojąco, bo całe życie przeżyłam na kolanach!" " wszystko na tym świecie zostało napisane ręką " ostatni bardzo odkrywczy , to tak jakbym powiedział " wszystkie chmury na świecie znajdują się na niebie " ahh jakie to głębokie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

Też go nie lubię. Przeczytałam parę jego książek kiedyś i wszystkie są kiepskie. Nic ciekawego nie wnoszą. Zgadzam się, że to jeden z gorszych pisarzy, jak nie najgorszy, z którymi miałam do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem tylko "Weronika postanowiła umrzeć" i bardzo mi się podobało, to było w 3 gimnazjum, może dlatego, i od tej pory nic z Coelho. Te cytaty rzeczywiście straszą :D

 

Mam lepszy, o podobnej tematyce:

Jim Morrison

Kiedy inni oczekują od nas, że staniemy się takimi jakimi oni chcą żebyśmy byli, zmuszają nas do zniszczenia tego kim naprawdę jesteśmy. To dosyć subtelny rodzaj morderstwa. Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica,

 

Kuźwa marnujesz się!!!

 

Serio!!! pisz Bracie i wydawaj!!! Jak Mleczko Swoje rysunki!!!

Napisz coś na wzór farsy myśli Cohello. Sparafrazuj jeszcze jego tytuł i masz sukces Pratcheta. :papa:

 

Ale to fakt, nigdy nie bylem w stanie dokończyć jego żadnej książki... ale nad niektórymi rzeczami sobie pomyślałem.

Pare perełek znalazłem... choc może to było na takiej zasadzie jak deader, tu konkluduje... chmmm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że nawet sporo tych jego wypocin przeczytałem, "Alchemika", "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam", "Piąta góra"... Nic już z nich nie pamiętam jeśli chodzi o treść czy przesłanie, pamiętam tylko że z jakiegoś względu ta "Piąta góra" mi się najbardziej podobała... Kurde, pocieszacie mnie ludzie, bo myślałem że to ja się zrobiłem zgorzkniały i cyniczny i dlatego Coelho trafił u mnie do czytelniczej kloaki, ale widzę że jednak nie jestem w tym sam, ufff! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, tylko tak dla sprostowania , pisałem o tym , że piszę książki jak dla ludzi nierozgarniętych , a nie , że nierozgarnięci to czytają , bo sam je czytałem :P . Chodzi mi po prostu o to , że z jego książek się wyrasta , a to , że miał kilka sentencji które zmuszają do refleksji jest trafne , bo sam takowe znalazłem ( co prawda może jedną lub dwie ) ale reszta to kpina i jako całość jest po prostu nie do strawienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica,

 

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Twój dystans do tych

ale reszta to kpina i jako całość jest po prostu nie do strawienia

jest bardzo bardzo... chętnie bym poczytał dla odmiany takie złote myśli w celach rozrywkowych.

Pisz książkę, zarobisz a i ludzie będą mieli ubaw.

 

Kidyś kolega pojechał z monterem panem J. na delegację.

Wracali do domu i słońce świeciło im prosto na twarze.

J. mówi: "patrz Wiciu... to słońce to nie ma litości kur..a tak świeci sobie i chu..."

Tekst został okrzyknięty kultową złotą myślą montera J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Alchemiku akurat jest tak wiele mądrych sentencji, że nawet W. Eichelberger nawet napisał o tym książeczkę "Alchemia alchemika". Więc krytykę książki Alchemik uważam za nie całkiem trafną. Pewne chrześcijańskie skrzywienie Coehlo widać bardziej w książce "Weronika postanawia umrzeć", gdzie bohaterka wynajmuje salę w klasztorze i nie ma życia seksualnego, a scena jej masturbacji w psychiatryku jest tak lajtowa, że można ją czytać dzieciom, które jeszcze nie wiedzą skąd się biorą dzieci. Apogeum wiernopoddańczego chrześcijaństwa z pozycji klęczącej owieczki osiągnął Coehlo w książce "Piąta góra", opartej na wątku z Biblii, czym mnie do siebie chwilowo zniechęcił. Gdy tylko dowiem się, że pozostałe książki oprócz Alchemika, Weroniki i Piątej góry niosą za sobą jakieś przesłanie to zapoznam się. No co on tam jeszcze fajnego napisał z przesłaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Alchemiku akurat jest tak wiele mądrych sentencji, że nawet W. Eichelberger nawet napisał o tym książeczkę "Alchemia alchemika".

Jak dla mnie to żaden argument. Lawrence Krauss napisał książkę "Fizyka Star Treka", w której omawiał wiele zagadnień z naukowego punktu widzenia - nie zmienia to jednak faktu że w samym Star Treku fizyka jest głównie stosowana jako technobełkot. Aż dziś z ciekawości wlazłem na stronkę z cytatami Coehlo i... uomatko, to są takie banały dla romantycznych nastolatków że aż głowa boli od czytania.

No co on tam jeszcze fajnego napisał z przesłaniem?

Nic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam kilka książek Coelho i wydawały mi się takie mądre, chciałam wierzyć w to co on pisała np:" Kiedy się cze­goś prag­nie, wte­dy cały wszechświat sprzy­sięga się, byśmy mog­li spełnić nasze marze­nie. " fajnie było wierzyć w coś takiego kiedy człowiek był na dnie, ale niestety za naiwność się płaci. Dziś nie cierpię Coelho jego książek i w ogóle tego typu literatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam kilka książek Coelho i wydawały mi się takie mądre, chciałam wierzyć w to co on pisał np:" Kiedy się cze­goś prag­nie, wte­dy cały wszechświat sprzy­sięga się, byśmy mog­li spełnić nasze marze­nie. "

Tjaaa... Te czasy jak się miało 15 lat i nie przeżyło jeszcze żadnego poważnego zderzenia z betonem życia... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo bardzo... chętnie bym poczytał dla odmiany takie złote myśli w celach rozrywkowych.

w celach rozrywkowych oczywiście można poczytać :P

Kidyś kolega pojechał z monterem panem J. na delegację.

Wracali do domu i słońce świeciło im prosto na twarze.

J. mówi: "patrz Wiciu... to słońce to nie ma litości kur..a tak świeci sobie i chu..."

Tekst został okrzyknięty kultową złotą myślą montera J.

jednak każdy z nas ma w sobie duszę filozofa :mrgreen:

W Alchemiku akurat jest tak wiele mądrych sentencji,

np ?

No co on tam jeszcze fajnego napisał z przesłaniem?

11 minut może ? może te perełki cię zachęca "Erekcja to jeszcze nie dowód, że mężczyzna jest stuprocentowym samcem. Jest nim, jeżeli potrafi dać rozkosz kobiecie. A jeżeli potrafi dać rozkosz prostytutce, uważa się za najlepszego spośród wszystkich samców"." zapomniał dodać , że przy prostytutkach każdy wychodzi na najlepszego spośród samców , bo przy każdym z 10 klientów dziennie dostają " orgazmu " :P albo " "Ten, kto czuje się wolny, kocha bezgranicznie. A ten, kto kocha bezgranicznie, czuje się wolny" można to zmienić na " kogo boli głowa czuje się żle , a ten który czuje się żle tego głowa boli " polecam :D

 

-- 21 cze 2013, 15:52 --

 

https://www.facebook.com/pages/%C5%BBenuj%C4%85cy-cytat-Paulo-Coelho-na-dzi%C5%9B/198263903544053?fref=ts polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×