Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica gardła


anna marek

Rekomendowane odpowiedzi

ja podejrzewam u siebie coś takiego, ale gadałem o tym kiedyś z psychiatrą i powiedział że coś takiego nie istnieje, że mam se gardło zbadać pod kątem bakterii albo coś z migdałkami mam. Ale faktem jest że w momentach dużego stresu zaczyna mnie zawsze boleć gardło, puchnie mi całe i migdałki się powiększają, właściwie każdy wyjazd z domu czy to na wakacje, do pracy łączy się z problemami z gardłem. Już nawet na samą myśl o czymś stresującym, nowym zaczyna mnie boleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzieciństwa mam częste problemy z gardłem. Później przez pewien okres miałem jakby mniejsze ale np gdy trenowałem biegi zawsze przed zawodami bolało mnie gardło mimo że wcześniej przez parę miesięcy nic a po zawodach znowu przestawało, podobnie było na jakiś wyjazdach poza dom, czy nawet wyjściach na jakieś imprezy na których mi zależało. Wszystkie wycieczki zagraniczne przeżyłem na okropnych bólach gardła, a największe problemy miałem jak mieszkałem w Anglii tam przez gdzieś 1/3 roku mnie pobolewało gardło, nawet bez jakiś poważniejszych stresów a jak wróciłem do Polski to mi to przeszło no może nie do końca ale sporo mniej. Mnie może zacząć boleć na samą myśl o jakimś stresie albo nawet teraz mnie zaczyna drapać gdy o tym piszę bo se przypomniałem o tym problemie.

 

Swego czasu miałem nawet lęk przed bólem gardła gdy miałem zrobić coś stresującego ciągle obawiałem się że pewnie znowu zacznie mnie boleć i z reguły tak było, a przed wyjazdami to wręcz nie mogłem przestać o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o nerwice a nie angine. ja anginy nigdy w zyciu nie mialam,ani razu i mnie nie boli gardło tylko mam wrazenie ze mi sie cos tam zakleja albo przytyka.robilam badania na tsh (tarczyce),przeswietlenie płuc,zwykle badanie krwi i ralyngolog zaglądał mi w gardło wiec ciekawa jestem czy moge miec tak zwana nerwice gardła bo czytalam na forum ze ludzie takie cos maja wiec z obaw o siebie pytam czy ktos tez ma takie objawy?

odpiszcie szybko;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z gardłem u dzieci to syndrom opuszczonego dziecka.

Dziecko reaguje w ten sposób podświadomie chcąc zwrócić na siebie uwagę.

Inna przyczyna to nie wyrażenie siebie z jakichś powodów, nie powiedzenie

tego co się czuje w ważnym emocjonalnie momencie.

Trzeci aspekt sprawy, to sprawa pokoleniowej pamięci komórkowej.

Albo ktoś z przodków dusił się przez gryzący dym (np. podczas pożaru),

który wdzierał mu się i drażnił gardło. Wówczas też był w panicznym lęku.

Stąd u was takie objawy kiedy jesteście w stresie.

Coraz częściej się mówi i odkrywa obecnie zależność pokoleniową.

Badania medycyny energetycznej wykazują, że istnieje coś takiego jak pamięć

komórkowa. Ostatnio bada się mitochondria, które w ogóle nie były do tej pory

przedmiotem badań naukowych, a są to centra energetyczne komórek, siłownie komórek.

 

Wiem że to dla Was znów zabrzmi jak jakieś New Age'owe pierdoły. Ale cóż.

 

Sprawdźcie czy w rodzinie kiedyś ktoś nie był w pożarze, albo się nie topił, bo to też może być powód.

Tak zwyczajnie z ciekawości. :D

 

Dopytajcie się też o anginy i przypomnijcie sobie ile razy ktoś nie pozwolił Wam wyrazić swojego zdania czy emocji?

 

Warto sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel86,

 

No a kiedy się człowiek dusi to ma pewność siebie?

Przecież musi mieć miękkie nogi, kiedy jest na granicy przytomności.

Pogrzeb w rodzinie i popytaj czy jakiejś takiej historii nie było?

Nie piszę że na 100%, to mogło być też coś w rodzaju nieumiejętnego wieszania się.... kiedy np stopy dotykały końcami palców podłoża

itd. Ale już z samej ciekawości bym sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×