Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy w Polsce powinna zostać przywrócona kara śmierci?


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myślicie?

Czy jesteście za tym, aby kara śmierci wróciła z dawnych czasów? Czy wtedy w naszym społeczeństwie, coś by się zmieniło i nie byłoby już tyle zabójstw?

 

Bo przecież kara śmierci to kara eliminacyjna ze społeczeństwa. Tak jak w czasach komunistycznych, eliminowało się zabójców, którzy odbierali innym życie.

 

Ja, nie jestem przeciwnikiem kary śmierci, bo jednak, wypadałoby eliminować takich bydlaków, zwyrodnialców ze społeczeństwa.

Właśnie, w dzisiejszych czasach kara śmierci, mogłaby zostać przywrócona. Skoro ktoś odbiera niewinnej osobie życie i to np. dla zysku, czy dla jakiejś innej korzyści, powinien za to odpowiedzieć, też własnym życiem. Dlaczego on ma żyć, skoro komuś życie odebrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę swoją opinię na ten temat (pewnie znowu będę tego żałował). Jestem za przywróceniem kary śmierci. Zrobiło by się bezpieczniej na ulicach i nie było by tylu bandziorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony byłabym za przywróceniem kary śmierci, ale zastanawiam się czy taka świadomość dla zbrodnialców, że jak zrobią coś złego to mogą być poddani takiej karze, rzeczywiście powoduje, że dwa razy się zastanowią zanim coś zrobią? Poza tym kara śmierci to takie pójście na łatwiznę, zabił to jego też zabijemy, nie będzie cierpiał długo, nie wiem czy dla wszystkich to będzie nauczka.

 

A z drugiej strony byłabym za zaostrzeniem przepisów, tak żeby każdy kto trafi do więzienia, nie chciał już tam nigdy wrócić. Skromne warunki, surowość, traktowanie takiej osoby jak sobie na to zasłużyła, ciężkie prace na rzecz państwa. A nie telewizory, jedzonko i ciepłe łóżeczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mogłaby być przywrócona.

 

A jeśli nie kara śmierci, to mogłyby powstać w Polsce jakieś "obozy ciężkiej pracy" dla takich zwyrodnialców, gwałcicieli, którzy przez długie lata, pracowaliby w pocie czoła, ciężko za swoje winy.

Wtedy sami na swojej skórze odczuliby, co to jest ból i męka. Bo więzienia, nie są wcale taką dotkliwą karą dla tych ludzi.

 

Niektórzy w więzieniach mają lepiej jak we własnym domu. No to co to za kara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara śmierci powinna być w Polsce przywrócona . Dość karmienia na mój koszt tych zwyrodnialców , zbuków i innego zatrutego ścierwa. I to powinna odbywać się w telewizji publicznej na żywo. KU PRZESTRODZE !!!

POPIERAM! Bo sama świadomosć istnienia takiej kary nie jest wystarczająca co widać na przykładach krajów gdzie kara śmierci nadal funkcjonuje.

 

Za 4 lata na wolność wychodzi Leszek Pękalski. Jakoś nie chce mi się wierzyć że psychopata jego pokroju wpasuje się w społeczeństwo. Na bank będzie powtórka z rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za karą śmierci głównie ze względów finansowych, no i całkowitej eliminacji ludzi którzy po wyjściu z paki znowu mogą zabijać, gwałcić. Ale jesteśmy w unii i możemy se tylko gdybać, unia to lewacka banda gdzie w większości krajów więźniowie żyją na wyższym poziomie niż przeciętni Polacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za karą śmierci głównie ze względów finansowych, no i całkowitej eliminacji ludzi którzy po wyjściu z paki znowu mogą zabijać, gwałcić.

jeśli sprawcę masowych zabójstw czy gwałtów uznaja za niepoczytalnego to go oczywiście nie zabiją.każde państwo tak postąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby w Polsce wprowadzić te wspomniane "OBOZY CIĘŻKIEJ PRACY", dla takich, najgorszych bandytów, wtedy, przynajmniej dla nich samych byłaby to porządna kara za swoje czyny.

Bo w więzieniach, to recydywiści, którzy wielokrotnie powracają do tych więzień, czują się w nich jak u siebie w domu.

Niektórzy się odnajdują w takich miejscach i po wielu latach, nie boją się więzienia. To dla nich żadna kara, bo to, że siedzą w zamknięciu, to siedzą jakby byli u siebie w domu.

Tym bardziej, że mają tam wszystko pod nos podane. A w takich "OBOZACH PRACY", ciężko pracowaliby tylko za jedzenie, a nie za wypłatę.

I tam pracowaliby pod przymusem, pod nadzorem, pilnowani. Podobnie jak w więzieniach. Nie mieliby wolnośći, tylko ciężka praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli sprawcę masowych zabójstw czy gwałtów uznaja za niepoczytalnego to go oczywiście nie zabiją.każde państwo tak postąpi.

No ale chyba tylko tzw cywilizowane państwo bo nie spodziewałbym się tego po Chinach czy krajach muzułmańskich gdzie na kare śmierci można za byle co być skazanym, co też jest przegięciem.

A taki Breivik( w sumie rozumiem jego powody zbrodni) posiedzi sobie za zabicie kilkudziesięciu osób kilkanaście lat w norweskim hotelu w jednoosobowej celi , będzie jadł łososie, owoce morza i ananasy, do tego basen, siłownia, biblioteka, psychoterapia, może nawet panienkę do dymania mu załatwią dla relaksu, żyć nie umierać( marzenie każdego poważnego dystymika) tak się traktuję współczesnych morderców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonus, a jeśli któryś z nich stał by się inwalidą niezdolnym do pracy fizycznej? np wypadek,wylew

to kulka w łeb

Ja jestem raczej za wieszaniem. Rozstrzeliwało się jeńców wojennych. A wieszało się bandytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę swoją opinię na ten temat (pewnie znowu będę tego żałował). Jestem za przywróceniem kary śmierci. Zrobiło by się bezpieczniej na ulicach i nie było by tylu bandziorów.

Skąd wiesz?

Nie wiem. Jest to moja opinia i tak mi się wydaje. No bo taki bandzior zamiast chodzić po ulicy, to leżałby w piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma niepoczytalność do przestępcy

wśród bandytów też są zdrowi i chorzy

a jak nie kulka to palić żywcem tania utylizacja takich śmieci

w świetle prawa niepoczytalny nie popełnił przestępstwa i śledztwo zostaje umorzone i nie wykonuje sie na takim wyroku tylko stosuje się lecznictwo zamkniete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma niepoczytalność do przestępcy

wśród bandytów też są zdrowi i chorzy

a jak nie kulka to palić żywcem tania utylizacja takich śmieci

w świetle prawa niepoczytalny nie popełnił przestępstwa i śledztwo zostaje umorzone i nie wykonuje sie na takim wyroku tylko stosuje się lecznictwo zamkniete

Hmm... zabójstwo powinno w każdym przypadku być karane śmiercią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę swoją opinię na ten temat (pewnie znowu będę tego żałował). Jestem za przywróceniem kary śmierci. Zrobiło by się bezpieczniej na ulicach i nie było by tylu bandziorów.

Skąd wiesz?

Akurat kara śmierci nie odstrasza bandziorów, w krajach których ona jest zwykle więcej przestępców niż tam gdzie je nie ma ale to raczej kwestia rozwoju cywilizacyjnego. W takiej Ameryce Łacińskiej są bardzo ostre kary, ostre więzienia a przestępstw tam jest chyba najwiecej na świecie.

Ja jestem za karą śmierci głównie z powodów finansowych i 100% eliminacji groźnych bandytów którzy mogą kiedyś wyjść bo myślenie że ostre kary odstraszą bandytów jest daremne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę swoją opinię na ten temat (pewnie znowu będę tego żałował). Jestem za przywróceniem kary śmierci. Zrobiło by się bezpieczniej na ulicach i nie było by tylu bandziorów.

Skąd wiesz?

Akurat kara śmierci nie odstrasza bandziorów, w krajach których ona jest zwykle więcej przestępców niż tam gdzie je nie ma ale to raczej kwestia rozwoju cywilizacyjnego. W takiej Ameryce Łacińskiej są bardzo ostre kary, ostre więzienia a przestępstw tam jest chyba najwiecej na świecie.

Ja jestem za karą śmierci głównie z powodów finansowych i 100% eliminacji groźnych bandytów którzy mogą kiedyś wyjść bo myślenie że ostre kary odstraszą bandytów jest daremne.

Właśnie to miałem na myśli. Nie odstraszanie bandziorów za pomocą kary śmierci, ale eliminację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×