Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich ia szczególnie tych z ChAD


lemmy26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mam na imię Malgosia i bardzo liczę na to że z waszych doświadczeń dowiem się jak radzicie sobie z ChAD

jakie leki zapisywali Wam lekarze jak na Was działały i ktore okazywaly sie naprawde skuteczne

Ja ChAD mam zdiagnozowaną od 3 lat Oczywiście wczesniej brałam antydepresanty, ktore przepisywal mi lekarz pierwszego kontaku

Jednak w koncu /mając totalnego doła/trafiłam do psychiatry i tam dostałam alventa,ketilept i convulex.Poprawiło się o tyle że znowu dostałam jazdy na remonty,zmianę swojego życia nowe pomysły na pracę ,niekontrolowane zakupy kredyty ,wszechmoc, itp.itd.

Potem doł i znowu do lekarza Ta sytuacja trała do 2012r.Lekarka do ktorej chodzilam odeszla a kolejny lekarz kazal mi odstawic convulex

stwierdzil ze nie widzi u mnie objawow tej choroby, przepisal lerivon,biotropil i bioxetin I wystrzelilam w kosmos dostalam hipomani

Koleżanka poleciła mi dwoch innych lekarzy ktorzy jednym glosem mowią że mam ChAD

Teraz biore ketilept i depatinę/przedtem convulex na ktorym przytylam ok.12 kg/-od jednego lekarza/

Drugi lekarz przepisał mi lamotrix i kepilept oraz Abilify/miałam psychozę,omamy/

wiem że musze zdecydować się na jednego lekarza ,ale jak to zrobić i czym się kierować.?

jestem bardzo nieufna w tym temacie Boję się brać ten lek lamotrix bo dużo naczytałam się o odwarstwieniu naskórka czy faktycznie jest to czesty efekt uboczny?Znowu depatina to tycie.Mieć odwarstwiony naskorek czy być gruba a zatem chora

Tak trudno mi podjąc decycję Pomóżcie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja jestem chorym na ChAD na którego leki działają i moje leczenie od samego początku przebiega bardzo dobrze.

Jeśli byś chciała o coś zapytać pytaj śmiało postaram się odpowiedzieć. Też biorę convulex.

Czy uczestniczyłaś w terapii indywidualnej lub grupowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz,

Oprócz tego że mam zaburzenia nastroju to jestem rownież uzależniona od alkoholu

12 lat temu przeszlam terapię grupowa w warszawskiej Petrze Terapia trwała 2,5 roku.

Nadal chodze do psychologa i od 12 lat udaje mi sie utrzymaywać abstynencje

Jednak stan w jakim jestem teraz jest dla mnie bardzo niepokojący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz caly watek poswiecony CHAD: chad-choroba-afektywna-dwubiegunowa-cz-iii-t36459.html

 

Natomiast co do Lamotryginy, martwica naskorka zdarza sie nadzwyczaj rzadko i jeszcze nigdy nie slyszalem o takim przypadku. To bardzo dobry stabilizator, o wiele lepszy od Depakiny i nie wahalbym sie przd braniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×