Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy noradrenalina podnosi lęki ?? Biorę effectin i ....


smolar22

Rekomendowane odpowiedzi

Czy noradrenalina podnosi lęki ?? Biorę effectin i przeczytlaem ze noradrenalina moze podnosic lęki ?

To jaki to ma sens aby na leki jeszcze je podnosic ??

Czy ja czegos nie rozumiem ?

Serotonina ok ale dlaczego noradrenalina ?

Mam mega nerwice i zastanawim sie czy po 3 tygodnaich effectinu nei odlozyc i wziac cos tylko na serotonine ??

Co Wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noradrenalina ogólnie jest pro-lękowa. W laboratorium napad paniki wywołuje się właśnie wysoką dawką noradrenaliny. Działanie przeciwlękowe klomipraminy to jej silne działanie serotoninowe i antagonizm 5-HT2c, wenlafaksyna słabo działa na noradrenalinę, silniej na serotoninę. Jeśli ktoś by chciał leku silniej działającego na noradrenalinę od wenlafaksyny to polecam duloksetynę. Wellbutrin - lek dopaminowo noradrenalinowy znany jest z nasilania lęków.

 

smolar22 ale łatwo można sobie lęki "wkręcić", czy wenlafaksyna działa u Ciebie na lęk w takim stopniu w jakim byś oczekiwał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO własnie niewiem , mysle ze duzo sobie wkrecam ale tak ze nei moge przestac ?

Skoro kiedys bralem i jest ok ?? Z drugiej strony jak ma leczyc effectin lęki jakby je podnosił ?

Czyli rozumeim , ze mam brac effectin i czekać na effecty ?

 

-- 10 cze 2013, 14:34 --

 

No włąsnie effectin nie działa mi na lęki a tak jakby mi je podnosi. Chodze taki nakręcony, że szok ;(

Juz niewiem co zrobić . Jeszcze jak sie naczytałem ze effectin moze je podnosic to masakra jakas ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką dawkę bierzesz? Bo siła działania wenly na NA zależy od dawki też.

Na początku mogą być podniesione lęki,trzeba.poczekać na zaadaptowanie organizmu do leku.

U mnie też na początku wenla nasilała troche lęki,potem wręcz je zmniejszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smolar22 tak jak pisze Bezimienna123, im wyższa dawka wenlafaksyny tym silniej działa ona ona noradrenalinę. Poza tym działa też na serotoninę więc może leczyć lęki - wszystko zależy od indywidualnej reakcji organizmu na lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, dziwne ze po tygodni effectin tak jaky bylem w euforii i bylo spok a potem dolek i kicha ;(

Czyli nie bac sie tej noradrenaliny i brac effectin ? Biore 75 ER .

Dodatkowo zapisano mi Pramolan.

Co Wy na to ? Czy to dobry lek ? Pisze w ulotcie idealnie ze jest na lęk wraz z objawami somatycznymi wiec wydaje sie byc trafiony.

Chyba można laczyc z Effectinem ?

Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 to mało noradrenaliny ale metabolit wenli działa na noradrenalinę

noradrenalina może wpływać na lęk ale nie musi

a dobrze jak noradrenaliny nie zabraknie bo gdyby to depresyjne objawy i zahamowanie psychoruchowe

a wiesz bez stresu nie żyje nikt tylko NA to dobry motywujący stres akurat

kortyzol gorszy jest a serotoninergiczne leki go obniżają i dobrze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony SSRI zwiększają kortyzol, szczególnie początkowo. Po długotrwałym stosowaniu mogą go obniżyć (ale nie muszą).

 

lubudubu sertralina w dawce 150-200 mg też Cię zmulała? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli stosowałeś sertralinę w wyższych dawkach i było tak samo? Mnie np. paro zmulała i powodowała senność, sertralina wręcz przeciwnie. Na pewno ma to jakiś związek z dopaminowym działanie sertry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic narazie nie biore. Jak nie biore to chociaz sennosci nie mam. Ale brakluje motywacji, pasji ambicji,celu., prawidzwego kopa do zycia, prawdziwych uczuc i emocjii, przyjemnosci z bycia wsrod ludzi a nie strachu przed nimi, odwagi i silnego poczucia wlasnej wartosci i miejsca na ziemi. Zadne ssri /tlpd/snri na to nie sprawdza sie. Mysle ze jednak dochodzi tutaj aspekt osobowosciowy z ktorym raczej nie da sie specjalnie nic zaradzic.

 

Conajwyzej nadzieja w jakis nowych lekach ..dopaminergicznych,glutaminergicznych czy moze w ogole jakis przelom. Poki co faktycznie jest wellbutrin/moklobemid/metylofenidat. .

 

 

lękow jako takich nie mam byc moze tez po czesci dlatego ze unikam sytuacjii stresowych / lękotworczych. Na ssri za to potrafilem byc zestresowany w sytuacjach w ktorych na codzien nie jestem np spotkania z najblizsza rodzina czy stanie w kolejce w sklepie. Takie nerwy niewiadomego pochodzenia plus maskowata twarz(wszystko na ssri)>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu właśnie chodzi o to, że sertralina w wyższych dawkach zwiększa dopaminę. Sprawdzenie 25 mg bez wejścia na wyższe dawki nie uprawnia do stwierdzenia, że lek się nie sprawdził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×