Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Opipramol poprzez agonizm receptorów sigma1 zwiększa metabolizm dopaminy w różnych obszarach w mózgu. Jest skuteczny w nerwicy niepowodując stępienia pozytywnego afektu ( wpływ dopaminergiczny). Najpopularniejszy lek psychotropowy w Niemczech .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pramolan przyjmuje od 3ch miesięcy w dawce 100mg na noc i śpi mi się po nim gładko i przyjemnie :P natomiast gdy postanowiłem go brać w ciągu dnia...o matko senność nie do oponowania :D "przymulan" to odpowiednia nazwa dla tego specyfiku :pirate: ale faktycznie ładnie wycisza i rozluźnia, rzekłbym że aż za bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ponieważ wczoraj lekarz poz zapisał mi Pramolan na sen i wyciszenie. Wcześniej było tak:

Paxtin 4 miesiące dawka 20 mg, przerobiłam sporo objawów i znienawidziłam się za branie tego, po dyskusji z psychiatrą, czy mi to w ogóle potrzebne przeszłam na "lajtowy" Cital 20 mg. Wytrwałam 3 tygodnie, w poniedziałek wyjebałam lek do kosza. Oprócz typowych objawów fizycznych pojawiło mi się poczucie, że nie panuje nad głową, zupełny brak koncentracji, mylenie czynności, jakiś kosmos. :evil: Zupełne dno intelektualne.

Niestety środowa wiadomość mnie załamała i wczoraj chciałam się ratować czymkolwiek, bo nie mogę się w żaden sposób uspokoić, o śnie mogę zapomnieć, a powinnam chociaż trochę w tej sytuacji wypocząć. Hydroksyzynę dostałam kiedyś 2 razy w szpitalu i zupełnie nie mogłam po niej spać (miałam otwarte oczy i gonitwę myśli, za nic na świecie nie mogłam usnąć), więc zapisał mi Pramolan 20mg typowo na sen. I teraz się strasznie boję, że będą znowu z nim jakieś akcje... rzecz w tym, że muszę być teraz zupełnie sprawna intelektualnie, a to było u mnie największym problemem po lekach :cry: Zamierzam go brać o 20-21 przed położeniem się do łóżka i próbować usnąć (zazwyczaj chodziłam spać po 22, ale ostatnio to niewykonalne). Czy odnotowaliście może podobne skutki uboczne po innych lekach? Jak na tle wypadał Pramolan?

I czy u Was się zwiększył aptetyt po nim? Nie przepadałam ostatnio za jedzeniem, a teraz to już w ogóle, jem 1-2 razy dziennie i mam odruch wymiotny, nie mogę się zmusić do żadnego jedzenia.

Ew. jaki lek typowo nasenny polecacie? Muszę się zapisać do jakiegoś innego psychiatry, bo do mojej doktor tak szybko się nie dostanę, a nie mogę do niej ot tak zadzwonić, nad czym bardzo ubolewam. Przy takich poważniejszych początkach depresji dostałam od innej lekarki poz typowo wg niej na sen (jak odmówiłam Hydrokysyzyny) Leviron, którego nie odważyłam się wtedy wziąć (zresztą teraz chyba byłoby tak samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was zażywał Pramolan na noc na sen? Ja wczoraj wziąłem 50mg Pramolanu i 50mg Ketrelu i miałem tragiczną noc. O ile jakoś zasnąłem to wybudzałem się chyba z 10 razy.  Chyba jestem niecierpliwy. Odstawilem też Mirtazapinę i zastanawiam się czy to był dobry krok, ale tycie mnie po prostu przerażało.

Zastanawiam się czy większa dawka Pramolanu coś da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 23:27, tomek0700 napisał:

jeśli biore pramolan 50 mg raz dziennie, to taka daweczka działa cały dzień? 

 

Wg mnie to już zależy chyba bardziej od okresu półtrwania leku w organizmie. Z tego co czytam to pramolan utrzymuje się w organizmie 11 godzin, więc teoretycznie powinien działać cały dzień... jestem studentem farmacji jak coś i tylko tak teoretycznie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ale nie jestem lekarzem więc nie wiem za bardzo jak to w praktyce wygląda, bo bywa różnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×