Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak mogę pomóc?


Odwrotność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Spędzam z bliską mi osobą bardzo dużo czasu. Niestety osoba ta choruje na depresję i nerwicę (odnośnie czystości). Jak mogę pomóc takiej osobie wyzdrowieć? Co robić, a czego nie robić, aby było lepiej? Sprawa jest bardzo poważna, nie chcę, żeby to trwało dłużej i muszę coś z tym zrobić..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo poważna, nie chcę, żeby to trwało dłużej i muszę coś z tym zrobić..

 

nie wiem w jak poważnym stanie jest ta osoba, ale stawiasz sprawę tak ostro i kategorycznie, że "strach się bać"... nie wiem tylko czy nerwica i deprecha zechcą Cię posłuchać....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo poważna, nie chcę, żeby to trwało dłużej i muszę coś z tym zrobić..

 

nie wiem w jak poważnym stanie jest ta osoba, ale stawiasz sprawę tak ostro i kategorycznie, że "strach się bać"... nie wiem tylko czy nerwica i deprecha zechcą Cię posłuchać....

Pozdrawiam

Zdaję sobie z tego sprawę, ale próbować trzeba. Powiem tak: z depresją nie wygląda to tragicznie, ale z nerwicą jest naprawdę bardzo źle. Bardzo potrzebuję porad, na pewno można coś zrobić, chociaż tyle, żeby ktoś nie czuł się osamotniony, miał jakieś oparcie i pomoc przy terapii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno potrzebna jest cierpliwość, takt, umiar, tolerancja dla różnych niecodziennych zachowań czy reakcji.

Może mógłbyś pomóc w ustaleniu przyczyn i ich eliminacji. Ludzie z takimi problemami tracą często asertywność i pewność siebie - spróbuj pomóc w odbudowaniu poczucia własnej wartości. Bądź wyrozumiały, nie narzucaj się, ale i nie opuszczaj tej osoby kiedy będziesz jej potrzebny. Cały problem w tym, że taki ktoś często sam nie wie czego chce, a cierpienie dodatkowo może powodować zgorzkniene, niechęć, wyniszczenie wnętrza chorego.

Może inni forumowicze coś dopiszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź, marmarc. Co robić, kiedy ciężko komuś wytłumaczyć, że coś nie jest tym, co mu się wydaje? Przyczyny znam, przynajmniej te zewnętrzne, wiem skąd się wzięła rzecz, której się ta osoba obawia. Może chodzi Ci o coś w środku? Jak można do tego dojść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×