Skocz do zawartości
Nerwica.com

emocje w różnych głupich sytuacjach, proszę pomóżcie


angelaemi

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem osobą bardzo otwartą i towarzyską. Nie jestem nieśmiała. Jednak zauwazylam ze od pewnego czasu, zrobienie czegoś wywoluje we mnie duze emocje. Np gdy mam przed sobą występ, to czuję jak moje serce przyspiesza , robi mi się ciepło, nogi stają się miękkie. Gdy np chcę podejść do jakiegoś chlopaka lub gdy wiem,że on zaraz do mnie podejdzie, to to samo. To się dzieje jeszcze w takich sytucjach jak : mam zażartować a nie wiem jak żart zostanie odebrany lub gdy idę ulicą i czuję ,że patrzy na mnie jakiś interesujący mnie mężczyzna. Jest pewien facet, który gdy zaczyna z emna rozmawiac to w ogole mam te objawy podwójne, ale on mi sie po prostu bardzo podoba. Np teraz gdy to psize też czuje lekki niepokoj na to co odpiszecie itd..ale mysle ze to tez moze byc spowodowane zblizajaca sie miesiaczka . Ogolnie w tych wszystkich sytuacjach nie boje sie popelnienia GAFY tylko to jest taki jakis ,,podswiadomy" , ,,instynktowny lęk". To oczywiscie trwa niedlugo. ALe czy to moze byc nerwica czy to normalne reakcje?

 

POzdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię kochanie

to normalne reakcje?
z tego postu najprawdopodobniej wynika, że twoje emocje w naturalny sposób się zachowują. Nie masz się czego obawiać. Jesteś osobą ciepłą, otwartą . U wielu ludzi, a szczególnie młodych na nowe sytuacje organizm właśnie dziwnie się zachowuje, nie tak jakbyśmy tego oczekiwali. Sama zauważasz w sobie ,że emocje opadają po chwili jak tylko się oswoisz z sytuacją. Odczuwasz lekkość i pewność. Nie martw się z czasem emocje się ustabilizują i nie będziesz odczuwała tej niezręcznej huśtawki.. A póki Ci troszeczkę przeszkadzają niestabilne emocje, uśmiechnij się sama do siebie i powiedz sama do siebie eh tam niech one swoje a ja i tak swoje, ponieważ bardzo lubię występować, kocham ludzi i nie mam zamiaru z tej przyjemności rezygnować. I basta! ;) Pa serce główka do góry będzie dobrze, zapanujesz na własnymi emocjami, gdyż to one są tobie podporządkowane Ty jesteś ich szefem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Wiaterek ma dużo racji (jak zwykle ;) ). Ja dodam od siebie tyle, że ot chyba naturalna reakcja, jednak trzeba dbać o siebie i panować nad takimi emocjami, żeby one nie zaczęły panować nad nami. Żeby po prostu nie doprowadzić się do lęku. Pokaż, że to ty rządzisz a nie te emocje. I wtedy będzie wspaniale! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za odpowiedzi

dodam jeszcze jeden problem. Czasem w sytacjkach stresowych , mam takie jakby ,,uderzenie gorąca" to trwa zwykle chwile, ale potem jestem jeszcze troszke roztrzesiona. To sie zdarza np wtedy gdy zagrozone jest zdrowie/zycie kogos bliskiego i dzieje sie to nagle, lub w innych nagłych sytacjach stresowych. Czy to moze wynikac z mojego mlodego wieku? Mam 18 lat i za miesiąc maturę :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj angelaemi. Tak ja znam takie reakcje bo jestem ich przykładem. Znam to nagłe uczucie gorąca a po nim lekki dreszczyk. Zapewne jesteś bardzo wrażliwą osobą i dlatego tak reagujesz. Myśle że może to być też spowodowane brakiem pewnośći siebie. To z czasem słabnie i takie reakcje zdarzaja się coraz rzadziej. Natomiast jeśli wcześniej wiesz że będzie stresująca sytuacja to poprostu można się do niej przygotować i wtedy reakcje są minimalne lub wogóle ich nie ma. Tak właśnie można nauczyć się panować nad emocjami. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×