Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich bardzo cieplutko !!!


proreg

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam to forum od pewnego czasu i chyba mysle , ze mam nerwice natrectw. Tzn. U mnie jest tak : Co chwile sprawdzam czy mam portfel, czy w portfelu jest karta kredytowa, w domu natomiast co chwile sprawdzam czy drzwi sa zamkniete, czy auto stoi kolo bloku, nieraz kilka razy wracam sie sprawdzic czy moie mieszkanie zostalo zamkniete, samochod . To chyba jest ta nerwica , czy ktos wierzy w to , ze mozna to wyleczyc ? Do psychologow to raczej mam takie podejscie jak oni do swoich pacjentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! :D

Heh, po kilka razy dziennie sprawdzam zawartość swoich kieszeni: klucze, mp3, komórka, portfel. Ale nie wiem czy to aż NN, czy może tylko przezorność? W sumie sam najlepiej wiesz, bo sam siebie najlepiej znasz.

To chyba jest ta nerwica, czy ktos wierzy w to, ze mozna to wyleczyc ?

Nie wiem za wiele o NN, ale jeśli NL (lękową) można wyleczyć, co udowodnili już niektórzy użytkownicy tego forum, to NN też, bo i jedno i drugie to faktycznie nerwica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj proreg. Ja też myślę tak jak Piotrek. Pewne rzeczy robie automatycznie myśląć w tym czasie o zupełnie czym innym i efekt jest taki że po kilka razy sprawdzam tak jak Ty pewne rzeczy. Najczęściej mam problem z drzwiami od mieszkania. Czy je zamknęlam czy nie. Może u Ciebie jest tak samo? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj proreg,zależy jak to wszystko sprawdzasz.Jeśli w ten sposób,że sprawdziłeś i jesteś świadomy,że dokumenty są na swoim miejscu,a jednak musisz je sprawdzić jeszcze raz,bo sam sobie nie dowierzasz i jeszcze raz,mimo,że jesteś już pewny,że jest ok i jeszcze raz i zaczyna cię to wkurzać strasznie,ale nie możesz sie opanować i tak możesz sprawdzać do obłędu,aż w końcu pogodzony ze zdrowym rozsądkiem-przestajesz sprawdzać,ale nadal męczy cię chęć zajrzenia-to jest to na pewno nerwica natręctw.A jeśli dodatkowo łączą się te czynności z myślami,że jeśli tego nie zrobisz,to coś się stanie(oczywiście coś strasznego),to jest to bez wątpienia nerwica natręctw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×