Skocz do zawartości
Nerwica.com

pomocy


szlagier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam do Was pytanie. Jeśli zdecyduję sie pójść do publicznego zakładu to mogę wybrać czy idę do psychiatry czy do psychologa(kolezanka chciala od razu do psychiatry ale powiedziano ze pierw musi do psychologa)? Drugie pytanie - czy mozna isc do oddzielu NFZ w innej miejscowości niż sie mieszka?. Wiem - pytania sa trywialne ale jakos mnie deprymuja - z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Z tego co ja się orientuję to najpierw idzie się do psychologa, a potem psycholog kieruje do psychiatry - tak było u mnie. Psycholog zbiera informacje o Tobie i Twojej chorobie. Jeśli akurat przebywasz poza miejscem zamieszkania to możesz tam iść do lekarza - ale chyba tylko do POZ - tzn Podstawowej Opieki Zdrowotnej - czyli internisty. Jeśli chodzi Ci o psychiatrę to nie wiem.Mogą nie przyjąć. Inny NFZ przyjmuje chyba tylko w wyjątkowych przypadkach - gdy jesteś akurat poza domem. Zdaża się że ludzie leczą się w innych NFZ ale wtedy chyba trzeba załatwić przsłanie środków finansowych z jednego NFZ do drugiego NFZ. Za pacjentem muszą iść środki finansowe. Musisz dokładnie dowiedzieć się u źródła. Np w przychodni lekarskiej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałes skierowanie od lekarza rodzinnego to teoretycznie możesz wybrać dowolną poradnię. Ja mieszkam w mieścinie za Gdynią a z alzheimerem jeździłam do Sopotu i do Wejherowa, czyli w grę wchodziły trzy rózne miasta. No i ja dostałam skierownie od razu do psychiatry.

 

Raz mi warknęli, że nie to miasto. Ale okazało się, że to kwestia dwóch awantur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×