Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica i pory roku (objawy meteopatyczne)


Gość Ania1976

Rekomendowane odpowiedzi

A moj wentylatorek chciał mi wczoraj brat ukrasc :evil: Ale sie nie dałam :mrgreen: Pojechał więc sobie kupić ,ale niestety wizyta w ok.5 sklepach skonczyła się fiaskiem;) Wszytstkie wentylatorki wykupili :(

Więc dzis tez czeka mnie walka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku wspołczuje :( ja skonczyłam sesje wiec mam ten luksus ze moge siedziec w domu.Ale czesto mysle o ludziach którzy musze jechac w tych straszliwie gorących autobusach ,piec sie na słoncu wykonujac prace.I strasznie bym chciała,zeby w takie dni wszyscy mieli wolne ...trzymaj sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy jest słoneczko jest fajnie :roll::roll:

jednak takie upały męczą chyba każdego :cry::cry:

fajnie kiedy ktoś ma wczasy i siedzi sobie nad morzem czy jeziorkiem ale pracowac w takiej temperaturze to koszmar :cry::cry:

u mnie na placu zabaw w ten najgorszy upał nawet dzieci nie wychodzą na dwór :cry::cry: nawet dzieciaki mają dosyc, wyłaniają się dopiero jak zrobi się chłodniej i wtedy słychac wrzaski he he

:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Don Pablito:) cizko powiedziec czy jesien ma zły wply na nerwusa?? wydaje mi sie ze w duzym stopniu zalezy to od człowieka bo jeden np: lubi długie wieczory spedzone w ciepłym milutkim domowym zaciszu prz filmi muzyce czy czym kolwiek innym co go odpreza i daje chwile spokoju:D natomisat sa tez osoby ktore boja sie tego ze robi sie ciemno wczesnie zimno i wogole aura jest do d.....py poniekat moze sama nerwica tez tak nastraja człowieka ciezko na to pytanie znalesc odpowiedz.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Don Pablito:) cizko powiedziec czy jesien ma zły wply na nerwusa?? wydaje mi sie ze w duzym stopniu zalezy to od człowieka bo jeden np: lubi długie wieczory spedzone w ciepłym milutkim domowym zaciszu prz filmi muzyce czy czym kolwiek innym co go odpreza i daje chwile spokoju:D natomisat sa tez osoby ktore boja sie tego ze robi sie ciemno wczesnie zimno i wogole aura jest do d.....py poniekat moze sama nerwica tez tak nastraja człowieka ciezko na to pytanie znalesc odpowiedz.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

oczywiście, że pora roku ma wpływ na nasze samopoczucie, nerwice i depresje. Znana jest odrębna jednostka chorobowa zwana po prostu "depresją jesienno-zimową". Nie jest to derpresja "typowa". Polega to przede wszystkim na tym, że człowiek zaczyna odczuwać brak światła słonecznego, co skutkuje słabszym wydzielaniem melatoniny, a co za tym idzie- serotoniny i endorfiny. Te hormony są odpowiedzialne za m.in. podłe samopoczucie jesienią i zimą.

Mój mąż cierpi na taką depresję sezonową. Trudno z nim wytrzymać, naprawdę. Ale walczę i staram się zrozumieć, choć nie jest łatwo. Ja sama lubię jesienne wieczory i nawet deszcz za oknem, ja cierpię na fobię społeczną w pewnych, określonych sytuacjach.

 

Pozdrawiam,

 

Kama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z wami jest???Kurcze,czułam się ,,lękowo'' jak było cieplutkie lato...A teraz ta jesienna pogoda nie działa na mnie za ciekawie.Właśnie w tym momencie jestem już po 5 -ciu dniach złego samopoczucia.Już niewiem czy to pogoda,czy nerwiczka wraca?Czy pogoda jakoś na to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się gorzej ... :(

Lato przetrwałem bez jakichś większych problemów, stawiałem czoła lękom i wychodziłem z tych pojedynków zwycięsko. To mnie napędzało, dawało nadzieję i gdyby nie objawy fizyczne zupełnie zapomniałbym o chorobie. Aby ostatecznie się z nią rozprawić dałem się namówić na zamianę lekarza. Koniec wakacji zbiegł się z przeprowadzką (która od dawna mnie przerażała - wkręciłem sobie że mieszkanie w bloku wpływa na mnie źle :/ ) i zmianą leku zaproponowaną przez nowego psychiatrę, a więc drastyczne zmiany w dotychczasowym życiu. Przejście z pramolanu na rexetin, zgodnie z przewidywaniami, przebiegła ciężko: lęki i te paskudne bóle ... dobrze że miałem wspomagacz w postaci hydroxyzynki (tak, mi pomaga :-) ). Po miesiącu męczarni zacząłem wychodzić na prostą - lęki ustąpiły, bóle zelżały. Minął kolejny miesiąc, słonko jakoś żadziej się pokazuje, zieleń ustąpiła miejsca szarości, mokro, wietrznie i jakoś tak ponuro ... i znowu boli, znowu złe myśli kłębią się w mojej głowie ... żyć się odechciewa :-(

I tutaj pojawia się moje pytanie: Czy wraz z nadejściem jesieni wszyscy poczuliście się gorzej? Tak pytam, bo nie wiem czy to jej wina (tej jesieni wrednej), czy może poprostu nowe leki mi nie służą?

Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko w ten chłodny jesienny wieczór i życzę jak najwięcej pozytywnych chwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś sam w tym jesiennym problemie. Ja też mam obniżony nastrój przez tą pogodę. Najgorzej się czuję jak jest szaro i pada deszcz, ale żółte liście z ledwością wiszące na drzewach też potrafią mnie wpędzić w stan melancholi. Kiedy mam doła to np. załanczam telewizor, żeby zburzyć myślowisko, czasem to mi pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.Ja tez mam z tym problemy jak przychodzi jesien,a na swieta lapie mnie depresja,w tym roku kupilam sobie lampe antydepresyjna i sie naswietlam,mam ja dopiero tydzien i nie wiem jak bedzie,narazie nie czuje poprawy ale mam nadzieje ze bedzie lepiej.podobno sama wiara w to co sie uwierzy pomaga,wiec jestem dobrej mysli i sie naswietlam.pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kocham wiosnę (ale nie przejście z zimy na wiosnę, bo wtedy zazwyczaj ni stąd ni z owąd mam nagłe wieczorne skoki ciśnienia), życie zaczyna się u mnie gdzieś tak w połowie kwietnia, trwa do upałów (których też się obawiam) no i jeszcze dzielnie znoszę początek jesieni (tak do października, dopóki nie przestawiamy zegarków) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie:) ja zaczynam się żle czuć od połowy pażdzsiernika aż do połowy maja zawsze zastanawiałam się dlaczego? Prawie zawsze się żle czuję na zmianę pogody no w tym roku to już katastrofa co dzień inna pogoda co dzień mnie boli głowa kręci mi się w niej jestem senna przez cały dzień , a gdy p-0rzychodz pora spana to mnie się odechciewa spać. Mam samej siebie dość. Kiedy wypiję kawę to mnie trzęsie , a kiedy jej nie wypiję to boli mnie głowa i chce mi się spać .Czy wy też tak macie :?::x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wspomnienie lata 2006 robi mi sie slabo .Te wysokie temperatury - To byl koszmar. Na urlop jechalam w takim stresie, ze w polowie drogi moje serce zaczelo wyprawiac rozne dziwactwa.Pozniej dretwienie nog, rąk, jezyk mi sie zaczol zapadac i ta okropna duszność .Poprosilam meza zeby sie zatrzymal bo nie dojade - stanelismy gdzies na uboczu, a ja na nogach z waty z zielona twarza ze starachu wyczolgalam sie z auta uwiesilam jakiegos plotu i staralam sie opanowac . Niestety - bylo jeszcze gorzej. Czulam sie tak jakbym sie topiła w glebokiej wodzie , poty na przemian zimne gorące i panika straszna panika ,.Rozplakalam sie . Mialam dość . Moje dziecko patrzylo na mnie za szyby samochodu - bylo mi zal , ze ponownie psuje wszystkim urlop....( i tak tez bylo)

Na sama mysl, ze lato ma byc znow takie gorące dostaje szału. Tak strasznie sie tego upału boje .

Czy ktos tez tak ma ?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że im bardziej zwracam uwagę na gorąco - tym gorzej się czuję. Po prostu można sobie wiele wmówić. Tak więc można sobie wmówić, że jest gorąco nie do wytrzymania. Zdarzyło mi się to - i skończyło się niezłymi dusznościami. Można też sobie wmówić, że wcale tak gorąco nie jest. Że jest ciepło i przyjemnie. Wtedy jest o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×