Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bydgoszcz Wita


kornest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem nowym użytkownikiem tego portalu. mam problemy z 14-latką ktora cierpi na nerwicę natrectw. poszukuję fachowej pomocy i byłabym wdzieczna za wskazaniem dobrego psychoterapeuty z Torunia lub z Bydgoszczy jak również psychiatry. duzo czytalam na temat tej choroby i chcialabym pomóc mojej córce, lecz nie mogę jej skłonić do otwartości. ona zmaga się z tą chorobą sama robiąc z niej swoją tajemnicę. jak mogę jej pomóc skoro ona nie dopuszcza mnie do swoich problemów, sprawia wrażenie jakgdyby nie chciała mnie martwić. dziwna to choroba bo trudno się domyślić co ona przeżywa, bardzo się maskuje, obserwując ją w domu nie widzę nic niepokojącego- z pewnością nie jest depresyjna

przyznała się że cierpi na nn juz od kilku ładnych lat ale informacje uzyskiwane od niej sa bardzo zdawkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj MsLion,najważniejsze,że rozmawiacie ze sobą na ten temat,to już bardzo dużo.A córka zapewne właśnie nie chce cię martwić i dodatkowo po prostu wstydzi się swojej choroby.A czy rozmawiałaś na ten temat z psychologiem,czy psychiatrą,moze oni daliby ci wskazówki jak dotrzeć do dziecka.Poczytaj też tematy z tym związane,na pewno znajdziesz wiele wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy to za dużo powiedziane, czasami coś zauważę i wówczas nie ma wyjścia i coś powie. Z pewnością się wstydzi tej choroby. Ja ją bardzo kocham i chcę jej pomóc. Owszem byłam z nią i u psychoterapeuty i psychiatry ale córka nie zaakceptowała tych osób. Ona jest bardzo wrażliwą osobą i nie każda osoba zyska jej zaufanie. Wiem że konieczna jest dobra więź między terapeutą a pacjentem żeby były efekty. W sytuacji gdy prywatne wizyty są dość drogie trochę nie ma to sensu chodzić do kogoś kto ją "wkurza". To chyba kwestia doboru charakteru. Dlatego poszukuję kogoś poleconego. W ocenie psychoanalityka w naszej sytuacji odwróciły się role to córka martwi się o naszą rodzinę o nasze bezpieczeństwo, nie dzieli się złymi wiadomościami by nie martwić tych których kocha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×