Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA + BUPROPION (Well-Loft)


devnull

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. podręcznika psychofarmakologii Stephena Stahla można wyróżnić ciekawy mix. zwany "Well-Loft":

 

"W Stanach zjednoczonych Sertralinę (Zoloft) często stosuje się w leczeniu

skojarzonym z Bupropionem (Wellbutrin), uzyskując bardzo dobre efekty

terapeutyczne. Czasami połączenie to nazywane jest "Well-Loft"

(w trakcie leczenia skojarzonego przy użyciu leków przeciwdepresyjnych

należy zachować szczególną ostrożność w związku z możliwością

aktywizacji zaburzenia afektywnego dwubiegunowego oraz myśli

i zachowań samobójczych".

 

Czy ktoś stosował taki mix ?

Inny słynny mix który już został tu opisany to "California Rocket Fuel".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. podręcznika psychofarmakologii Stephena Stahla można wyróżnić ciekawy mix. zwany "Well-Loft":

 

"W Stanach zjednoczonych Sertralinę (Zoloft) często stosuje się w leczeniu

skojarzonym z Bupropionem (Wellbutrin), uzyskując bardzo dobre efekty

terapeutyczne. Czasami połączenie to nazywane jest "Well-Loft"

(w trakcie leczenia skojarzonego przy użyciu leków przeciwdepresyjnych

należy zachować szczególną ostrożność w związku z możliwością

aktywizacji zaburzenia afektywnego dwubiegunowego oraz myśli

i zachowań samobójczych".

 

Czy ktoś stosował taki mix ?

Inny słynny mix który już został tu opisany to "California Rocket Fuel".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz skutecznej terapii to ja bym na twoim miejscu zaczal od odstawienia JWH-ow i tych innych wynalazkow co tam je sobie w stopke wpisywales (o ile to jeszcze dalej uskuteczniasz). Nie zgryzliwie, ze szczerego serca mowie.. ;)

 

Temat dotyczy Mixu a nie mojego zdrowia, usuń ta wypowiedz bo tylko smietnik sie robi, ja usune swoja, mimo wszystko dzieki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz skutecznej terapii to ja bym na twoim miejscu zaczal od odstawienia JWH-ow i tych innych wynalazkow co tam je sobie w stopke wpisywales (o ile to jeszcze dalej uskuteczniasz). Nie zgryzliwie, ze szczerego serca mowie.. ;)

 

Temat dotyczy Mixu a nie mojego zdrowia, usuń ta wypowiedz bo tylko smietnik sie robi, ja usune swoja, mimo wszystko dzieki za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komuś pomogło? Brałem to z sertraliną przez 2 tygodnie, czułem się jak na samej sertralinie, czyli zamuła, otępienie, lenistwo. Ogólnie w USA SSRI+bupropion to popularny mix. Może dorzucę do prozaca jakąś niewielką ilość 75-150mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś stosuje obecnie ten marketingowo brzmiący mix. Mam akurat w domu wella i sertaline i może bym tak przywalił.

 

-- 29 mar 2015, 12:39 --

 

Kuzwa miko sie zawinął z forum. Fajny chłop no i badania sledził najnowsze, zawsze sypnął jakąs nowinką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mix ma taki sam sens, jak mix bupropionu z paroksetyna oraz fluowksamina. Sertralina jest inhibitorem CYP2B6. Ten cytochrom odpowiada za konwersje bupropionu do hydroksybupropionu. Ten ostatni odpowiada za noradrenergiczne, anksjogenne działanie Wellbutrinu. W teorii taki mix Wellbutrinu z sertralina powinien podnieść poziom serotoniny i dopaminy, bez podbicia noadrenaliny. Noradrenaliny nie chcemy, o ile jesteśmy lękowcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bym nie powiedział. Powiedziałbym, ze ludzie skłonni do schiz, urojeń i histerii nie przepadają za dopamina, bo dopamina nadmiernie rozkręca emocje, co wiemy choćby używając alkoholu. Ale jeśli ktoś bierze SSRI i cierpi przez to na zaburzenia seksualne, to jakiś dopaminergik sie przyda, najlepiej doraźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achino, Lękowcy też nie przepadają za dopaminą ;)

To zależy, dopamina ma duże znaczenie w lęku społecznym i chęci do socjalizowania się. Mi po stymulantach całkowicie znika lęk społeczny, a nawijac mogę z każdym i wszędzie, rozmowa na każdy temat jest niesamowicie interesująca i przyjemna, człowiek lgnie do ludzi. Mowa tu o amfetaminie dobrej jakosci, bo metylo, etylo nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×