Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasze sny


eee

Rekomendowane odpowiedzi

Śniło mi się, że byłem znowu w szkole (liceum). Zbliżała się studniówka. Zapomniałem słowa, więc powiedziałem "ta dyskoteka, impreza, nie pamiętam już właściwego określenia (w domyśle: bo to było tak dawno". I była jakaś ciekawa lekcja. Nie wiem jak się nazywał przedmiot, ale poświęcona była sensowi życia. Pani zapytała jaki jest sens życia i powiedziała chyba, że kto pierwszy dobrze odpowie, dostanie nagrodę. I tutaj dała do zrozumienia, że liczy na mnie.

Ja zacząłem wypowiedź: "Pamiętam, że gdy byłem małym dzieckiem, to często byłem czymś podekscytowany, czymś co chciałem zrobić..."

I tutaj wtrąciła się druga pani (parafrazując): "I to jest błąd, dzieciństwo powinno być inne. Ja swoje dziecko na przykład ciągnę wcześnie rano z łóżka za łokieć i mówię mu, że ma coś zrobić, gaszę w nim entuzjazm, każę mu się podporządkować do obowiązków".

Tu ja odpowiadam (też parafrazując): "Gdy ja byłem/jestem tak traktowany, włącza(ła) się u mnie apatia, wszystkiego mi się odechciewa(ło), odechciewa(ło) zycia".

Później zaś kontynuowałem wcześniejszą wypowiedź: "Tak więc moim zdaniem sens życia polega na tym, żeby realizować to co nas ekscytuje, tak jak to ma miejsce gdy jesteśmy małymi dziećmi".

I ta główna pani potwierdziła: "Tak, dokładnie, o to właśnie chodzi!" :)" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śniło mi się, że jechałam autobusem i wywiózł mnie w jakieś nieznane miejsce, wysiadłam i postanowiłam czekać na ten sam autobus jadący w drugą stronę, poszłam na krótki spacer i zabłądziłam, weszłam na teren jakiejś szkoły, na boisko. Potem śniło mi się, że jechałam tramwajem, siedziałam w drugim wagonie i ten wagon odłączył się od pierwszego wagonu i ludzie zaczęli szybko wychodzić z tego wagonu, ja też szybko wyszłam, wagon mógł się przewrócić, ludzie wychodzili też oknami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio duzo myślę o mamie, uświadamiam sobie bardziej, co ją spotkało w przeszłości. I miałam taki sen, w którym była jeszcze młoda (przed 40tką), umalowana, ładnie ubrana, a obok niej ja, dorosła ja, i powiedziałam jej te wszystkie ważne rzeczy, których jej wtedy nikt nie powiedział. Że jest wartościową osobą, że jest wspaniałą matką i że to normalne, że czuje lęk i że koniecznie musi iść do psychologa... Że nie ma się czego wstydzić. Myślę, że to był ważny sen. Czasami myślę, jak by to było, gdyby leczyła tę swoją depresję. Na pewno byłoby lepiej. Ale to przeszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatniej nocy śniło mi się, że przedawkowałam leki próbując się zabić. Ale mnie odratowali. Jednak jakimś cudem te leki spowodowały, że moje ciało zaczęło gnić. Tak jak u trupa. I tak zaczęłam się rozpadać. I zdałam sobie wtedy sprawę, że nie chcę umierać. Ale było już za późno. Nie było powrotu. Gniłam i zaraz miało mnie nie być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj śniło mi się, że mój tata miał długie, czarne, kręcone włosy i lubił małe dzieci. Siedzieliśmy wszyscy w salonie i oglądaliśmy telewizję. Przeniosłam się w czasie do przeszłości i musiałam robić wszystko tak samo jak w przeszłości, mama wołała na obiad, byłam na obiedzie a potem musiałam smarować tatę olejkiem do opalania. Wydawało mi się, że brat mnie śledzi i się trochę przestraszyłam, bo on miał mnie nie widzieć, żeby wrócić do teraźniejszości musiałam zasnąć i znowu się obudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znów pająki mi się snily. Było ich pełno były nie duże, ale szybkie i takimi dupkami jak kuleczka. Ble, takie fuj że zaczęłam je deptac i myśllalam tylko skąd tyle tego tu jest. To był jakiś korytarz albo szkolny albo szpitalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×