Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasze sny


eee

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się, ale wciąż ciężko mi patrzeć na opis czyjegoś snu nie przez pryzmat własnych skojarzeń ;)

 

Mnie się dzisiaj śniło między innymi, zbieranie pięknych grzybów. Znalazłam je całkiem przypadkiem na wąskim pasmie trawnika, między ogrodzeniem mojej byłej szkoły a chodnikiem. Piękne, dorodne prawdziwki. Było ich tak dużo, że musiałam pójść po wiaderko.

 

Myślę, że to sen wyrażający wewnętrzną nadzieję na poprawę mojej sytuacji. Zbieranie dorodnych, ładnych grzybów symbolizuje tutaj pozytywne odczucia - każdorazowe schylenie się owocuje zyskiem i radością. Sen bardzo podnoszący na duchu.

Prawdę mówiąc, dopiero po tym jak zmieniają się moje sny, podczas zażywania antydepresantów widzę jakieś zmiany, które zachodzą wewnątrz mnie. Podświadomość nie kłamie i jeżeli ona pokazuje optymistyczne nastawienie, to znaczy że jest coraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sen bardzo podnoszący na duchu.

Prawdę mówiąc, dopiero po tym jak zmieniają się moje sny, podczas zażywania antydepresantów widzę jakieś zmiany, które zachodzą wewnątrz mnie. Podświadomość nie kłamie i jeżeli ona pokazuje optymistyczne nastawienie, to znaczy że jest coraz lepiej.

 

Motyl , piękny sen niosący Nadzieję . Jedym słowem polepsza Ci się , brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mojego snu, teraz tak o nim pomyślałam, czy mogło być tak z tą operacją, że chcieli mi "wyleczyć" moje różne zaburzenia? Tak pozytywnie. Tylko tak mi się kojarzy.

 

Aż zaczęło mnie to interesować, jak przeczytałam Twój sen pomyślałam tak samo.

 

Coś od kilku dni zapominam co mi się śniło...

 

-- 15 sty 2014, 02:45 --

 

A co do mojego snu, teraz tak o nim pomyślałam, czy mogło być tak z tą operacją, że chcieli mi "wyleczyć" moje różne zaburzenia? Tak pozytywnie. Tylko tak mi się kojarzy.

 

Aż zaczęło mnie to interesować, jak przeczytałam Twój sen pomyślałam tak samo.

 

Coś od kilku dni zapominam co mi się śniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się śniło, że zaspałam na chrziny na których mam być chrzestna, obudziłam się i nie mam sie w co ubrać i tak myślę, może w ten nowy sweter?... ale w sweter na chrzciny? to może spódnice, tą w której byłam ostatnio w pracy?.. ale jest brudna... itd itd i taka panika, że się spóźnie, złość, bezradność. W końcu chyba w ogóle nie poszłam.

A to wszystko dlatego, że miałam iść ( w realu nie w śnie) do rodziców tego dziecka z wizytą. Strasznie to przezywam, bo chciałabym żeby powstała między nami jakaś relacja... ale nie powstała, bo rano mi napisali, że jednak coś im wypadlo i nie możemy się spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spisywałam swoje sny, w ogóle to zbyt intymne sprawy, żeby o tym głośno mówić, ale niech będzie, przełamię się i po raz pierwszy opowiem co mi się śniło:

 

Jestem na uczelni gdzie jest wyjątkowo surowa nauczycielka, wyczuwa się niemiłą atmosferę, zaczynam żałować tego, że tam poszłam. Kiedy mam odpowiadać nie wiem co powiedzieć. Potem wszyscy oglądamy coś w TV, jest jakaś scena erotyczna. Od tyłu podchodzi do mnie jakiś chłopak i zaczyna mnie obmacywać. Ja odsuwam jego ręce, odpycham go od siebie i mówię a właściwie krzyczę, żeby nigdy się do mnie nie zbliżał.

II cz. snu.

Byłam w szkole, siedziałam w ławce sama. Później zeszłam do szatni, to była szatnia ze średniej szkoły, tym razem nasza klasa miała szatnię po drugiej stronie korytarza (byłam w 4 klasie). Kiedy wyszłam ze szkoły wracałam razem z koleżankami, to były stare koleżanki z podstawówki. Poszłyśmy z koleżankami do sklepu, tam nam zaproponowano pracę, ale my nie miałyśmy na to czasu (nauka). Chciałyśmy to komuś powiedzieć, ale wszyscy tam byli bardzo zajęci a nam się nie chciało stać w kolejce, więc wyszłyśmy ze sklepu. Szukałam drzwi wyjściowych. W końcu jakieś znalazłam, otworzyłam je a tam jakieś kraty, stanęłam gdzieś i nagle wszystko zaczęło na mnie spadać, uciekłam stamtąd a później z oddali patrzyłam jak wszystko płonie. Potem uciekałam przed kimś po schodach, biegłam w dół i wchodziłam przez jakieś drzwi i znowu biegłam po schodach, żeby tego kogoś zgubić. Potem jestem na wysokości, na dole ktoś jest i chcą mi pomóc, widzę że mój brat skoczył, więc ja też skaczę. THE END.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj śnił mi się psychiatra. Zaprosił swoich pacjentów, w tym mnie, na domówkę. Miał duże mieszkanie, do którego wchodziło się z krużganku. Dostał w prezencie papierowe spodnie zrobione z artykułów prasowych oraz małych karteczek zawierających cytaty i dobre rady. To było w Krakowie w okolicy Wawelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj śnił mi się psychiatra. Zaprosił swoich pacjentów, w tym mnie, na domówkę. Miał duże mieszkanie, do którego wchodziło się z krużganku. Dostał w prezencie papierowe spodnie zrobione z artykułów prasowych oraz małych karteczek zawierających cytaty i dobre rady. To było w Krakowie w okolicy Wawelu.

:pirate::pirate:

 

mnie ostatnio ciągle ktoś goni w snach... i chce skrzywdzić. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dziś powalony sen-przyszedłem do szpitala psychiatr...a tam samosiunek aktorka-odwiedza córkę

Okazuje sie ze chcą tez zatrzymać aktorkę w szpitalu-ja robię awanturę wyzywam lekarzy od łysych głupich pał-uciekamy tylnym wyjściem-wspomnę ze aktorka miała twarz charlize theron-a lekarz mojego znajomego tez lekarza który wcale nie jest łysy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tym ostatnio opisanym, mega pozytywnym śnie coś dziwnego się stało. Ostatnio moje sny obfitują w bardzo realne doznania fizycznego bólu, lub też przyjemności. Koszmarny sen miałam kilka dni temu - śniło mi się, że bolą mnie bardzo zęby. Jak się okazało bolą mnie, bo rosną w szerz i napierają na siebie nawzajem z taką siłą, że w końcu zaczynają się wykruszać. Nie mogłam otworzyć ust, bo wypływały z nich duże ilości krwi usiane skruszonymi zębami. Okropny, koszmarny ból. W dodatku sen bardzo źle mi się kojarzy, bo serię takich snów miałam parę lat temu, tuż zanim zmarła moja babcia.

Innym razem przeżywałam we śnie kosmicznie przyjemny orgazm :hide:

Dodatkowo często ostatnio przewija mi się motyw podróży - jadę autem, pociągiem, autobusem ale zawsze w charakterze pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąża we śnie zwykle odnosi się do jakiejś nowej sytuacji. Wszystko zależy od podejścia kobiety do kwestii ciąży, czasami oznacza ona jakieś nowe plany, nadzieje, ale praktycznie zawsze odnosi się do czegoś nowego, co w naszym życiu właśnie się pojawia (lub wyraża życzenie pojawienia się czegoś - rzadko chodzi o dziecko ;)). W powyższym śnie widać, że nową sytuację odbierasz jako w jakimś stopniu ograniczającą Twoją swobodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często snów nie pamiętam, albo są niewyraźne i zamykają się w okolicach domu/centrum miasta.

 

Dlatego miłą odmianą była tajemnicza wyspa z wysoką skałą na środku i widokiem na morze w prześwitach. I jakaś restauracja tam była i facet mój był ze mną.

 

Domyślam się lekkiej inspiracji tym zdjęciem i trochę grą, która ma bardzo fajny graficznie świat.

nieprawdziwe-fotografie-8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się śniło, że była jakaś impreza, chyba z okazji zakończenia studiów. Siedzieliśmy w wielkim kółku na krzesłach, gdzieś między blokami, poszłam z koleżanką do sklepu a jak wróciłyśmy to już było po imprezie. Załowałam, że jak zwykle ominęło mnie to co najciekawsze. Z koleżanką schowałyśmy chleb w krzakach i siedziałyśmy na jakiejś gorze z dzieckiem, to dziecko spało w takim foteliku i co chwila się staczało razem z fotelikiem, trzeba było je gonić i odstawiać na miejsce. Później znalazłam się w ośrodku pomocy psychologicznej, gdzie chodzę na terapię. Osrodek wyglądał jak moje mieszkanie, miał taki sam układ. Najgorsze było to że miałam spać z parą terapeutów w jednym łóżku, ale w końcu pan terapeuta poszedł spać do starego zdezelowanego Poloneza, a ja spałam z właścicielką tego ośrodka i z moją koleżanką, która nagle okazało się że też tam chodzi na terapie. Właścicielka piła wino, miała go strasznie dużo, bo co chwila dolewała, miałam straszną ochotę się napić, ale wstydziłam się poprosić o nalanie. A moja koleżanka nie miała skrupułów, sama sobie brała z szafek butelki z jakimiś dziwnymi alkoholami i się częstowała, ale mi było głupio tak sobie brać. Później rano (było jeszcze ciemno) poszłysmy we 3 na dół, małyśmy gdzieś jechać i zobaczyłam że w samochodzie Polonezie śpi ten terapeuta, było mi go strasznie żal, bo to był samochód z lat 80, miał od rdzy dziury na wylot, pogoda była taka jak jest w rzeczywistości, a ten terapeuta był przykryty tylko cienkim kocykiem. I było mi głupio, że śpał w takich warunkach, bo ustąpił mi miejsca przy swojej żonie.

 

Strasznie głupio brzmi ten sen, ale w jego trakcie czułam naprawde silne emocje, rzadko zdarza mi się coś takiego czuć. Od kilku dni mam takie emocjonalne sny, nie wiem co jest tego powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi, nie wierz sennikom! :) O tym co symbolizował szczur w Twoim śnie decydują przede wszystkim dwa czynniki: z czym Tobie samej szczur się kojarzy, i w jakim kontekście widziałaś to zwierzę we śnie.

Jeśli chodzi o interpretację snów, to ja jestem bardziej ze szkoły Freuda (rozpracowujemy sen skojarzeniami) niż senników, bo senniki są częściowo oparte na przesądach. Przykładowo w senniku kot może być kojarzony z pechem albo fałszem, a dla osoby, która opiekuje się kotami może być szczerym przyjacielem, albo po prostu bodźcem codziennym, bez znaczenia w snach.

 

Mnie się bardzo często śnią szatnie, łazienki, baseny. Wydaje mi się, że te miejsca zestawiają to co intymne, z tym co publiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×