Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica?


Hooligan123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musze spytac sie kogos o rade , bo juz jestem w takim stanie ze niewiem co dalej. Pisalem tu juz nie raz na tym forum , ostatni raz kilka miesiecy temu. Opisze jeszcze raz caly przebieg mojej walki z ta przypadloscia cholerna. Jakies 2 lata temu zaczolem miec napady paniki , dusznosci , robilo mi sie slabo , odczuwalem lęk itd. Juz jak pamietam w dziecinstwie mialem czasmi natretne mysli , ktore nieraz niedawaly spokoju. 2 lata temu zaczolem brac lek anafranil , ktory pomogl mi wyjsc z tego. Bralem go kilka miesiecy. Kiedy czulem ze juz wszystko ok , odstawilem go i wszystko bylo normalnie. Poznalem dziewczyne z ktora bylem kilka miesiecy. Wszystko wrocilo kiedy poszukala sobie nowego faceta. Zalamalem sie zaczolem pic i wszystko wrocilo. Zaczolem znowu brac leki , ale wpadlem w alkoholizm i pije do tej pory juz od roku ;/ Wszystko przez te cholerne nerwy. Nie radze sobie. Jak jestem pijany , calkiem inaczej sie czuje. Wiem ze to nie jest rozwiazanie i ze niszcze sobie zycie ale niewiem , naprawde niewiem co mam zrobic. Tyle sie wydarzylo przez ten rok, kiedys bylem normalny i spokojny , a teraz jakby sie wszystko odwrocilo. Mialem problemy z policja , bylem zastraszany itd. I juz tak mi sie popiepszylo wszystko ze idąc ulica mam strach ze ktos mnie sledzi , ze mi cos zrobi ;/ To jest nie do zniesienia. Od rana juz odczuwam scisk zoladka i stres. Juz nawet pic nie potrafie zaduzo tego jest. I od dzisiaj postanowilem ze z tym skoncze i zaczne sie leczyc. Niewiem czy mam nerwice , czy to jakas choroba psychiczna ;/ Mam np strach ze zaraz bede mial zwidy , ze zwariuje i zrobie komus krzywde , albo ze nieswiadomie obraze kogos w smsie. Jak mam lęk to niewiem wogule co sie ze mna dzieje. Najbardziej niepokoi mnie ten strach przed ludzmi. Ze ktos mi cos zrobi. Mam tez takie cos ze mam wrazenie ze wszyscy cos o mnie wiedza, szeptaja na moj temat , smieja sie , patrza na mnie itd. Musze nieraz sie kazdemu przygladac. Jestem swiadomy tego co sie dzieje. Niewiem jednak co mam zrobic , jak z tego wyjsc. Czytalem duzo w necie o objawach nerwic i chorob psychicznych i juz niewiem co mam ;/ Prosze kogos o jakas porade , pomoc. Z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wróć do Anafranilu i nie pij w ogóle skoro masz z tym problem. Raz skusisz się na piwko, drugi raz i potem znowu się rozpijesz - jak to się mówi, wystarczy wypić jeden kieliszek a potem już się chla codziennie - to się tyczy osób które właśnie nie potrafią kontrolować ilośći spożywanego alkoholu. Też brałęm kiedyś Anafranil ale mnie się od razu pogorszyło jak odstawiłem.... nie po jakimś tam czasie tylko od razu po kilku dniach od odstawienia leku.

 

-- 08 lut 2013, 19:08 --

 

Wiem, że są oprócz takich grup AA jeszcze specjalne grypu tzw. nawroty, dla osób ktore już nie piją a poprostu chodzą aby nie nastapił u nich nawrót picia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem w jakims stopniu alkoholikiem , bo jak kiedys bralem ten lek , moj stan sie polepszyl , czulem sie zdrowy, to z tych nudow nie umialem i musialem cos wypic ;/ Proboje wrocic do leku , zobaczymy jak to bd. Mam nadzieje ze wszystko bd dobrze

 

-- 08 lut 2013, 22:54 --

 

Jeszcze mam pytanie odnosnie tego. Czemu jak ide droga to czuje strach ze ktos mnie pobije albo zrobi mi krzywde? Ze spotkam kogos, od niedawna mam takie cos. Czasami mam wrazenie ze ludzie znaja moje tajemnice , przygladam sie niektorym osobom , czy czegos nie knuja przeciw mnie albo cos. Jak ktos do mnie dzwoni to odrazu mam strach co chcial , i ze chce mi np powiedziec ze ktos mnie chce pobic albo ze mnie szuka. Czy to moze byc poczatek jakiejs choroby psychicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to objaw nerwicy lękowej + pisałeś że Cie ktoś kiedyś zastraszał itd. może jakieś pozostałości po tym. A jakie dawki brałeś Anafranilu i jak go odstawiłeś ile czasu zmniejszałeśdawkę. Ja długo brałem 10mg i normalnie jak nie wziolem kilka dni to sie pogarszalo. NIby te 10mg to mało a dla mnie to było dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby z nerwicą bardzo często sięgają po alkohol.

Ja jak nie byłam na lekach bardzo często pomagałam sobie alkoholem. :oops: Teraz biorę leki i od roku nie wypiłam ani kropelki % :D

Nie można swoich objawów nerwicy zatapiać w alkoholu-więc zacznij chodzić do psychologa, jak leki tak ci pomogły to rozważ wrócenie do nich. Powodzenia! :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×