Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mi jest?:(


znerwicowana19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje historia z nerwicą ciągnie się juz od dzieciństwa. Juz od dawien dawna przypisywalam sobie jakies choroby. Mam 19 lat, i jestem dziewczyną w klasie maturalnej. Dokladnie rok temu zachorowalam na angine, wyzdrowialam poszlam do szkoly, i wsyztsko bylo takie dziwne, dostalam silnego ataku paniki (gorąco, drzenie ciała, mdlosci, bol brzucha, zawroty glowy, odrealnienie, uczucie ze muszę uciekać.) zwolnilam sie do domu, po czym się okazalo ze mialam nawrot nerwicy, chorowalam 3 tygodnie, po czym juz nic nie bylo takie samo. Czeste bole brzucha, glowy, oslabienie. Czasem ataki paniki, odrealnienie, lęki przed wszystkim, szczegolnie przed chorobami (poniewaz wychowywalam się w domu gdzie dziadkowie chorowali na demencję, mama często mdlała i takie tam) albo ciemnosc przed oczyma. Najgorzej gdy wstaje z krzesla za szybko to przez pare sekund mam ciemnosc. Balam sie wychodzi z domu, mialam dusznosci. Jednak stalam sie to przelamywac, gdy juz wyszlam pare razy, zauwazylam ze nic mi sie nie stalo, wszystko powoli ustepowalo. Walczylam z lękami. Zaczelam swoja 'przygode' z tabletkami antykoncepcyjnymi, bardzo zle je tolerowalam, więc po ok pol roku odstawilam je. Moj zoladek byl w kiepskim stanie, wyczytalam ze to moze byc grzybice, wybralam sie do lekarki. Glukoza, morfologia, tsh - wyniki ksiązkowe ! Dostalam leki na odgrzybianie, dieta bez cukrowa, dostalam tez omeprazol Myslalam ze juz mi przeszla ta nerwica, nawet odrealnienie zniknęło. Ostatnio jakis mieś temu w szkole, szlam do sklepiku, byla godzina 12 a ja od 7 na nogach, nic nie pilam. kupialm soczek i nagle zaczelo mi ciemnic przed oczami, nudnosci, myslalam ze zemdleje, jednak ze spokojem doszlam do klasy, po drodze sie napilam, wszystko zniknelo. Ale został mi lęk przed ponownym takim wydarzeniem. Uspokoiło się, w sobotę bylam nawet na imprezie (1szy raz od roku! Sukces !) Bylo super bawilam sie swietnie. Wypilam ok 300 ml wódki. W niedzielę czulam sie dobrze, mialam dobry humor, zero lękow. Prawie caly dzien lezalam. Ok. godz 20 poszlam do kuchni, stalam jakas minute nad talerzem z plackiem, jedzac go, zrobilo mi sie strasznie niedobrze, nie moglam przełkąć już nic, nagle takie dziwne uczucie w głowie, jakby ciemnienie przed oczami ale wszystko widzialam, przetarlam oczy, zalala mnie fala gorąca, straszna, wrocilam ze spokojem do pokoju, usiadlam, wszystko minęlo po ok 1-2 min. Uswiadomilam sobie ze przez caly dzien wypilam ok 3 szklanek napoju jak nie mniej. Nie wiem czy to od tego, czy od czegos innego. Bardzo się martwię. Powiedzcie mi co mam robić lub uspokójcie jakoś bo juz nie daję rady, mam w tym roku maturę :( muszę się uczyć !

Dodam jeszcze ze mam dosc niskie cisnienie, niedawno mierzylam , to po wysilku fizycznym i wbiegnieciu po schodach mialam 120/69. Dodam tez ze pojawil mi sie znow niedobor magnezu (drgąją mi czasem powieki , albo pojedyncze mięśnie.) Bardzo boję się omdlenia chociaż nigdy nie zemdlałam, tylko raz zrobiło mi się słabo (przyszedł chirurg do mojej babci, i musialam mu pomagac opatrywać ranę po amputacji) także teoretycznie wiem jakie to uczucie gdy się robi słabo (ciemno przed oczami, szum w głowie, ból głowy, cała blada na twarzy, nudnosci straszne itp), ale nigdy się to nie powtórzyło potem, ew. tylko to co napisałam. Mam straszny lęk przed tym, lub przed padaczką. Pomocy ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znerwicowana19 myślę, że podstawowe działanie to wizyta u lekarza, opowiedz mu wszystko tak jak tu na forum i będzie wiedział co robić.

Na poczatek pewnie zleci badania, a jak nie sama go poproś. Jeśli obawiasz się padaczki pójdź od razu do neurologa, nic strasznego, sama byłam u wielu lekarzy i szukałam przyczyny moich dolegliwości.

Jeśli to nerwica podstawą jest o tym wiedzieć, w razie napadu kolejnego ataku łatwiej go przetrwasz wiedząc, że wywołuje go tylko Twoja psychika a tak naprawdę wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×