Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pozytywne, motywujące cytaty.


black swan

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam takiego tematu, ale nie znalazłam, mam nadzieję, że nie dubluję. No i mam nadzieję, że nie będę tu pisać sama. :P Ostatnio jest mi lepiej, stąd ten temat. ;) Więc można tu wpisywać cytaty (ze źródłem lub bez), znalezione stwierdzenia, regułki, wszystko co motywuje, poprawia samoocenę, itp. :mrgreen:

 

Moja regułka na dziś:

Powód jest dużo silniejszym bodźcem niż cel sam w sobie.

 

-- 05 lut 2013, 17:42 --

 

Mądrość na dziś:

Jeśli ktoś czegoś chce - szuka sposobów; jeśli ktoś czegoś nie chce - szuka wymówek.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpiękniejsze i najmądrzejsze słowa które przeczytałem w życiu:

 

Yes it is true what you may have heard whispering amongst the catacombs betwixt the night and nether-night! Why not say it out loud for all to hear. Let the fools doubt and sneer, it matters not. Be proud of your humanity and keep it unsullied and blessed.

 

This is as my Master told it to me and now I tell it to thee.

 

There are a billion names of damnation! A billion kinds of things that slither and slime and defile the land and sea and wind. Each thing is a kind of sin spawned by man's evil. And that man is very sinful there are many of these damned things and their power is great.

 

As the purpose of all things in nature is to increase so it is with the damned. They would we joined them and so they seek to overcome us. In alien forms they assault us. In sleep they come to spread doubt and fear among us. They would corrupt our hearts and see us damned too. Trust them not nor suffer them to live.

 

For each alien destroyed is a soul freed from eternal bondage. Each mortal alien life extinguished is a human soul raised to glory. Thus our eternal destiny is written in the blood of the alien.

 

With sword and spear destroy the alien. With cannon shot and gun blast smash the alien. With laser beam and searing plasma scatter the alien to the stars. With tooth and fist and hammer blows, with axe and shell and poison-bombs, with virus-charge and thermal mines!

 

Kill them! Kill them! Kill them all!

 

As my Master told it to me I now tell it to thee that thou shalt tell others in thy turn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tyl­ko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech. ''

''Istnieje tylko jedna osoba, która kiedykolwiek może uczynić Cię szczęśliwym i tą osobą jesteś Ty. – David Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy.

Znam podobny: Tylko my sami możemy zatruć rany, które nam zadano - N.G. Dávila

 

Znalazłem wówczas osobliwe schronienie - przez "przypadek", jak się to mówi. Nie istnieją jednak przypadki. I jeśli człowiek, który koniecznie czegoś potrzebuje, znajdzie to, co mu potrzebne, nie daje mu tego przypadek, lecz on sam daje to sobie, własne jego pragnienie i wola ku temu go prowadzą. - H. Hesse

 

Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać. - A. Sapkowski

 

Na świecie istnieją podobno dwa rodzaje ludzi. Jedni kiedy dostają szklankę dokładnie w połowie napełnioną mówią:' Ta szklanka jest w połowie pełna'. Ci drudzy mówią:'Ta szklanka jest w połowie pusta'. Jednakże świat należy do tych, którzy patrzą na szklankę i mówią:'Co jest z tą szklanką? Przepraszam bardzo... No przepraszam... To ma być moja szklanka? Nie wydaje mi się. Moja szklanka była pełna... - T. Pratchett

 

Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć. - C.R. Zafon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Odbiło ci. Masz fioła. Ale powiem ci coś w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.' Alicja w Krainie Czarów.

'Nie staraj się tak za wszelką cenę być silny. Siła odgradza nas od innych ludzi.' Wiesław Myśliwski „Kamień na kamieniu"

'Nie potykają się tylko ci, co pełzają.' V. Butulescu

'Nie bój się cieni. One świad­czą o tym, że gdzieś znaj­du­je się światło.' Oscar Wilde

'Kto w młodości głupi nie był, ten na starość nie zmądrzeje'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Odbiło ci. Masz fioła. Ale powiem ci coś w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.' Alicja w Krainie Czarów.

'Nie staraj się tak za wszelką cenę być silny. Siła odgradza nas od innych ludzi.' Wiesław Myśliwski „Kamień na kamieniu"

'Nie potykają się tylko ci, co pełzają.' V. Butulescu

'Nie bój się cieni. One świad­czą o tym, że gdzieś znaj­du­je się światło.' Oscar Wilde

'Kto w młodości głupi nie był, ten na starość nie zmądrzeje'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Odbiło ci. Masz fioła. Ale powiem ci coś w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci.' Alicja w Krainie Czarów.

'Nie staraj się tak za wszelką cenę być silny. Siła odgradza nas od innych ludzi.' Wiesław Myśliwski „Kamień na kamieniu"

'Nie potykają się tylko ci, co pełzają.' V. Butulescu

'Nie bój się cieni. One świad­czą o tym, że gdzieś znaj­du­je się światło.' Oscar Wilde

'Kto w młodości głupi nie był, ten na starość nie zmądrzeje'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×