Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja?


insolintje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata. Od kilku lat choruje na depresję. W głównej mierze powodem jest sytuacja w domu. Moim głównym problemem jest niechęć do życia, nadmierne lenistwo i brak jakichkolwiek chęci do nauki czy pracy. Studiuje i jestem na 3cim roku, ale to co przeżywam w szkole to naprawdę paranoja. Tak naprawie studiuję tylko przez matkę, której spełniam aspiracje. Jest to studiowanie "na siłę" non stop się stresuje szkoła, ocenami a nie mam w ogóle chęci do nauki. Wszystko odkładam na później a jak tylko pomyśle o dni jutrzejszym i o zajęciach które mam, przechodzą mnie dreszcze i źle się czuje. Błędne koło, nie mam chęci do nauki a się nią stresuje. Drugim problemem jest społeczeństwo, zależy mi na opinii innych, non stop się stresuję, że na zajęciach zostanę wyśmiany czy coś w tym stylu. Jestem raczej człowiekiem który żyje sam, i jestem odseparowany od społeczeństwa. Praca, szkoła, komputer :). W pracy znów nie mogę wytrzymać 8h, co 10 minut spoglądam na zegarek i ciągnie mi się to jak nie wiem co....Jakieś 3 miesiące temu poszedłem do psychiatry, który przepisał mi lek: Symfaxin, lecz pomógł on może w 10%. Jutro znów mam egzamin i znów przeżywam i się trzęsę na samą myśl o zaliczeniu. Powiedźcie mi czy to jest depresja? czy po prostu jest to normalne a ja jestem po prostu "nie dorobiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×