Skocz do zawartości
Nerwica.com

II stopień niepełnosprawności (umiarkowany) a praca


aree1987

Rekomendowane odpowiedzi

Polecono mi wyrobić sobie grupę inwalidzką, która to ułatwia bardzo znaleznienie zatrudnienia- w moim wypadku licencjonowany ochroniarz II stopnia z pozwoleniem na broń. Czy ktoś z Was robił sobie taką grupę u psychiatry? Jak to wygląda stawianie się przed komisją etc?

btw polska to kraj absurdu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego i tak wywołało to ciarki na moim ciele.

 

uwazaj nie znasz dnia ani godziny :twisted::yeah:

A tak serio miałem robione badania byłem badany m.in. przez psychiatrę i neurologa, miałem robione testy psychologiczne i na iloraz inteligencji. I psycholożka potem powiedziała, że testy wyszły idealnie, jestem niesamowicie zrównoważony, okaz zdrowia psychicznego, inteligencja zdecydowanie powyżej średniej i zapytała mi się dlaczego przy takich wynikach nie studiuje czy tam nie biorę siie z coś powaznijeszego niz ochrona. Myslalem wtedy, że ją śmiechem zabije jak i tych wszystkich pożal się boże specjalistów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecono mi wyrobić sobie grupę inwalidzką, która to ułatwia bardzo znaleznienie zatrudnienia

Mojemu bratu utrudnia. Zaraz się pytają jaki to rodzaj niepełnosprawności. Jeśli choroba psychiczna, to mówią "Nie, dziękuję. Do widzenia".

 

Staranie się o grupę przy chorobie natury psychicznej, to jak kopanie dołka pod samym sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, jak daje się pozwolenie na broń osobom, które w książeczce wojskowej mają wbite ''w razie wojny, ewakuować z kobietami i dziećmi'' ? :lol:

 

Książeczka wojskowa co ciekawe nie jest wymaganym dokumentem, dla osób ubiegających się o II stopień licencji POF (w tym pozwolenie na broń w kategorii ochrony innych osób i mienia), natomiast jak ktoś robi tylko I to jest. :)

 

-- 05 lut 2013, 02:20 --

 

Polecono mi wyrobić sobie grupę inwalidzką, która to ułatwia bardzo znaleznienie zatrudnienia

Mojemu bratu utrudnia. Zaraz się pytają jaki to rodzaj niepełnosprawności. Jeśli choroba psychiczna, to mówią "Nie, dziękuję. Do widzenia".

 

Staranie się o grupę przy chorobie natury psychicznej, to jak kopanie dołka pod samym sobą.

 

Ale czy to nie działa na takiej zasadzie, że "chwale" się tylko tą niepełnosprawnością kiedy jest mi to na rękę? Przecież nie jestem zobligowany do przedstawiania takiej grupy każdemu pracodawcy czy się mylę?

 

-- 05 lut 2013, 02:29 --

 

Sam sobie odpowiedziałem przeglądając forum prawnicze:

"Pracownik nie musi bowiem nikomu okazać orzeczenia o niepełnosprawnosci.

JESLI tego nie robi - szkodzi sam sobie, bo traci pewne korzysci, ktore mógłby miec, gdyby orzeczenie okazał pracodawcy.

Bo pracodawca, ktoremu pracownik okaże takie orzeczenie ma automatycznie pewne obowiązki wobec takiego pracownika, wynikające z przepisów prawa."

 

A wiec mogę być psycholem tylko wtedy kiedy mam z tego korzyści. Dlatego czemu Twój brat przyznał się do posiadanej niepełnosprawności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, ja tak nie do końca rozumiem tą całą sytuację.

Bo owszem, wiem, że pracodawcy szukają ludzi z drugą kategorią, ale...

Skoro robili Ci testy psychologiczne, żebyś mógł mieć broń i pracować w zawodzie to znaczy, że wysoko sobie cenią zdrowie psychiczne, wręcz jest pewnie niezbędną cechą pracownika.

Więc jak niby zaświadczenie o tym, że nie jesteś zdrowy psychicznie miałoby Ci pomóc z znalezieniu pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, ja tak nie do końca rozumiem tą całą sytuację.

Bo owszem, wiem, że pracodawcy szukają ludzi z drugą kategorią, ale...

Skoro robili Ci testy psychologiczne, żebyś mógł mieć broń i pracować w zawodzie to znaczy, że wysoko sobie cenią zdrowie psychiczne, wręcz jest pewnie niezbędną cechą pracownika.

Więc jak niby zaświadczenie o tym, że nie jesteś zdrowy psychicznie miałoby Ci pomóc z znalezieniu pracy?

 

Testy robiło mi państwo, zatrudnia firma prywatna dla której czego nie trudno się domyślić liczy się zysk przede wszystkim i ot co. A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, no rozumiem.

Ale skoro już robią te testy to chyba właśnie po to, żeby mieć dowód na papierku, że dany ochroniarz jest zdrowy psychicznie?

Jakkolwiek jedno drugiego nie wyklucza, chociaż wiem, ze wydaje się to absurdalne. A ja po prostu muszę mieć tą gr. zeby dostać pracę w tej akurat firmie w której się o nią staram. Dzisiaj wybrałem papiery i kopie kart z przychodni, we czw. mam wizyte u psychiatry, u której się leczyłem w liceum jeszcze. Podobno jest w komisji orzeczniczej też, mam nadzieje, że jednak nie będzie z tym takiego kłopotu jak tu ktoś wyzej napisał. Słyszałem, że nie chcą dawać ale to I.

 

 

slow motion jakie masz efekty uboczne? Przecież ten lek nie ma ich praktycznie wcale to nie ssri?

 

-- 20 mar 2013, 17:26 --

 

Byłem dzisiaj po decyzję dostałem lekki na 3lata.. Ale podobno pracodawca też ma dopłaty do lekkiej taki powiedziano, no i zniżki na przejazdy można mieć hehe. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×