Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boze chyba jestem w ciazy!!!


Gość Lukrecja.

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zrozpaczona. Jeden test wyszedl negatywny a drugi najpierw negatywny a po chwili pokazala sie druga blada kreska!!!!

 

 

Linka daj spokoj ja nie sypiam z kim popadnie tylko ze swoim chlopakiem!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukrecja., to czemu on o tym nie wie? Wie? Czemu się nie zabezpieczacie skoro dziecko to żadna opcja? Zdajesz sobie sprawę, ze gdybyś zaszła w ciąże to solian mógł spowodować jakieś uszkodzenia?

 

Teraz w ciąży nie jesteć zapewne, bo skoro dostałaś OKRES to jak widać dostałaś OKRES, nie jest to oznaka ciąży..... po jakim czasie kreska była widoczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie dziwię, że przez pół roku nie miałaś okresu jak tyle czasu brałaś Solian 800mg. Po tym jest bankowo hiperprolaktynemia- a wysoki poziom prolaktyny powoduje zaburzenia miesiączkowania. Teraz jak zredukowałaś dawkę do 200mg to okres mógł wrócić. Prawdę mówiąc wątpię, że jesteś w ciąży, ale kto wie, skoro traktowałaś Solian jak lek antykoncepcyjny... (sic!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po okolo dwoch minutach pojawila sie druga kreska..

Tabletki antykoncepcyjne tez powoduja wzrost prolaktyny!! Solian tez, na jedno wychodzi!!

Tabletki antykoncepcyjne nie powodują wzrostu prolaktyny a nawet jeśli to minimalnie....dżizas kto ci takich bzdet nagadał..... poza tym od kiedy to zwiększanie poziomu prolaktyny to skuteczna antykoncepcja .... dziewczyno, gdzie ty masz głowę..... :-|

 

Zawarty w tych preparatach estragenowo-gestagenowych etynyloestradiol hamuje wydzielanie FSH uniemożliwiając dojrzewanie pęcherzyków Graffa i tym samym komórek jajowych. Natomiast gestageny (również obecne w tabletkach) hamują owulację, czyli uwolnienie komórki jajowej. Zmieniają też śluz szyjki macicy, utrudniając wnikanie plemników do dróg rodnych kobiety. W ten sposób hormonalne środki antykoncepcyjne utrudniają zapłodnienie i powstanie zarodka. W opracowaniach naukowych podnosi się również, że istnieją dowody na to, że skuteczność doustnej antykoncepcji zależy w pewnym stopniu od efektów po zapłodnieniu[1] - uniemożliwiających zagnieżdżenie się już zapłodnionej komórki jajowej (zarodka) w ścianie macicy.

 

Kiedy miałaś ostatni niezabezpieczony stosunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta prolaktyna to znany mit,ale nieprawdziwy, moja kolezanka wpdła kiedyś z drugim dzieckiem jak pierwsze karmiła piersia .Ktos jej powiedział ,ze nie mozna wpaśc jak sie piersia karmi, koniec końców ma dwoje fajnych dzieciaków miedzy którymi jest rok róznicy.Nie wiem skąd sie wzięło to przekonanie o tej prolaktynie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee zrób z rana z pierwszego siusiu .... no 28 dni po ewentualnym stosunku test powinien wyjść już zdecydowanie wiarygodny i wyraźny, możesz też iść do przychodni i zrobić sobie z krwi BetaHCG.

 

Jak na moje oko ciąży to tutaj nie ma....

 

Swoją drogą fenomen - uprawiać seks bez zabezpieczenia, nie mieć okresu taką ilość czasu i luz - nagle okres się pojawia i panika - bo ciąża.....

 

-- Cz sty 24, 2013 9:58 pm --

 

tahela, mam znaomą która ma dwójkę dzieciaków... jedno się urodziło w styczniu a drugie na początku grudnia ... tego samego roku 8) też myślała, że może się nie zabezpieczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukrecja., a skąd możesz wiedzieć, że to nie okres? Że nie było owulacji? Obserwujesz śluz? Mierzysz temperaturę? Raczej nie więc pewności nie masz. A na tekst "znam swoje ciało" odpowiem tak - brałaś leki hamujące miesiączkę, narobiłaś bajzlu z hormonami - więc nie wiesz czy to okres czy np. plamienia owulacyjne, czy może stan zapalny - równie dobrze może to być każde z nich. Nie pójdziesz do ginekologa - nie dowiesz się.......

 

Tak ciężko się ogumić? Łyknąć jedną tabletkę dziennie więcej? Plasterek przykleić? Wziąć zastrzyk? ....skąd taka nieodpowiedzialność..... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze- spokojnie, druga blada kreskę czasem widać ;), albo inaczej mozna sobie wkrecac, ze widac ;) - jak sie wezmie pod swiatlo to na bank mozna ja zauwazyc. po drugie plamienia moga wynikac tez np. z polipów -to moze sie wiazac z podwyzszona prolaktyna. ja tak mialam.

po trzecie- test lepiej zroibć rano - z pierwszym sikiem ;). jak jestes niepewna, to do labolatorium na beta HCG ;), koszt ok 20 zł a pewnośc 99,9% (w odróznieniu od testów sikanych- przynajmniej na poczatku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to odrazu bym zrobiła następny test z rana. Skoro nie ma wiarygodnego wyniku.

A najlepiej chyba z krwi. Piszesz że wyszła ci druga kreska ale słaba ja tak miałam jak byłam w drugim miesiącu ciąży.

A przyczyny dolegliwości miesiączkowania bym szukała do skutku na twoim miejscu.

My tu możemy gadać ale ty musisz zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojde do lekarza jednak i niech mi powie czy to ciaza czy nie.

A odnosnie zabezpieczenia to sadzilam ze brak okresu jest wystarczajacym zabezpieczeniem, poza tym mam plicystyczny jajnik wiec mi ciezej jest zajsc w ciaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×