Skocz do zawartości
Nerwica.com

patologiczny zwiazek dwoch borderow - czy to ma sens?


Hellbike

Rekomendowane odpowiedzi

Zazwyczaj dokladnie znam swoje checi i oczekiwania odnosnie zycia, jednak ten konkretny przypadek przerasta mnie i mimo ze robie to niechetnie - czuje potrzebe zasiegniecia rady.

 

Jestem w pewnej relacji, mozna nazwac ja pseudo-zwiazkiem, ktory trwa okolo miesiaca - z kobieta, ktora ma zdiagnozowane borderline.

Sam rowniez, chociaz nie jestem jeszcze zdiagnozowany (we wtorek wybieram sie do psychoterapeuty) - jestem niemal pewny, ze mam borderline - z tym, ze w przeciwienstwie do tego, co pisza bordery z tego forum - nie mam potrzeby poniewierania druga osoba, oraz moje zaufanie jest mozliwe do zdobycia. Niestety, co bardzo istotne - wystarczy maly blad aby zaufanie to stracic, a na kazdy atak w moim kierunku - odpowiadam atakiem o conajmniej rownej sile.

 

Wracajac do naszej relacji - pomimo tego, ze mam potrzebe glebokiej wiezi emocjonalej, pelnej akceptacji, zaufania oraz wsparcia w zwiazku - to co dzieje sie miedzy nami jest niemal przeciwienstwem tego, co uznaje za ideał.

 

jako para jestesmy niesamowicie patologiczni. Nie wdajac sie w szczegoly - jestesmy bardzo zazdrosni, klocimy sie o wszystko i bardzo czesto sie bijemy. Pomimo tego, ze obydwoje uwazamy sie za osoby bardzo wrazliwe - z boku musimy sprawiac wrazenie socjopatow.

 

http://pastebin.com/T1gS2KMs - krotki opis naszej relacji, na dole.

http://szukajaczycia.blogspot.com/2012/12/kobiety-kurwa-mac.html - opis naszego 1-go spotkania.

 

Ostatnio wlamala mi sie na fb oraz poczte i spedzila tam kilka dni.

 

Najgorsze w tym wszystkich jest to - przynajmniej dla mnie - ze ona obwinia mnie o nasze problemy.

 

np. uznala, ze jej wlamanie na moje fb jest moja wina, poniewaz nie wylogowalem sie z jej komputera (a najciekawsze w tym jest to, ze nie zrobilem tego, poniewaz zalozyla na swojego laptopa haslo, abym nie mogl kontynuowac uzywania go).

 

 

Mimo wszystko wciaz ludzimy sie, ze mozemy wyjsc na prosta, funkcjonowac normalnie. Od lutego planujemy zamieszkac razem.

 

Czy wy - a pytanie to kieruje glownie do kobiet z borderline, lub ew. osob ktore byly w zwiazku z borderami - myslicie, ze ma to jakikolwiek sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nazwałes ten zwiazek patalogicznym czy takie relacje maja sens?Wg. mnie mieszkajac razem na dłuzsza mete powykanczacie się nawzajem żyjac w ten sposob.Czy ta kobieta leczy sie?leki terapia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hellbike, sam określiłeś Wasz związek jako patologiczny i czujesz, że jest coś nie tak. Mimo to, wciąż wchodzisz w tę relację. Piszesz o pseudo-związku, o tym, że jesteście ze sobą około miesiąca. Po pierwsze, nie wiem, co masz na myśli, pisząc pseudo-związek, a po drugie, jesteście ze sobą bardzo krótko. Jeśli jednak na początku Waszej znajomości pojawiają się kłótnie, a nawet rękoczyny, to niezbyt dobrze wróży to na przyszłość. Czy ten związek ma sens? Nie wiem. Wiem jednak, że relacja dwóch borderów to nie lada wyzwanie. Nie wiem, czy będziecie w stanie temu podołać. Mimo wszystko, życzę powodzenia, gdy zdecydujecie się zamieszkać ze sobą razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, te linki to opisy jej zachowania ? Dla mnie tak zachowuje sie 2-letni rozwydrzony bachor :shock: a nie dorosła osoba. Ja odwróciłabym sie na pięcie i odeszła po 5 minutach takich popisów, nawet bez pa pa na pożegnanie. No cóz, gusta sa różne, zadziwia mnie, że wgl chcesz byc w kontakcie z nią :shock::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymaj się chodź przez jeden raz, kiedy będziesz zaabsorbowany odwzajemnieniem się na niej. We wściekłości, możesz pominąć wiele rzeczy, przez co nie dowiadujesz się jaki jest jej gniew. Kiedy zacznie cię uderzać, krzyczeć, przytrzymaj ją bez agresji i powiedz jej coś zupełnie przeciwnego do jej złości. Jeden raz, potem możecie nawet się rozbijać po ścianach. W zasadzie będą wtedy nieuformowane, co nada im istotnego wyglądu, oczywiście przeznaczcie taki pomysł podczas wspólnego mieszkania, jeżeli wreszcie to uzgodnicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×