Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bariery nie do przełamania


jgw

Rekomendowane odpowiedzi

Na imię mam Kuba i mam 16 lat.

Mam pewien problem i nie wiem co z tym fantem zrobić.

Mianowicie zostałem zniszczony przez miłość. Dwa razy się tak na poważnie zakochałem, i dwa razy zostałem skrzywdzony. Moje uczucia dla tych dziewczyn były nieważne. Zraniły mnie. Przez to wpadłem w kompleksy z powodu tego jak wyglądam (bo jedna z nich powiedziała mi wprost, że nie mam u niej szans, bo jej się nie podobam) i mam w sobie barierę, której nie mogę pokonać- nie umiem zagadać do dziewczyny, która mi się podoba. Tak się składa, że teraz mam kilka na oku, a zwłaszcza taką jedną :P No i nie umiem się przełamać, żeby choćby napisać do niej na facebook'u.

Co powinienem w tej sytuacji zrobić? Czy udanie się do psychologa/psychiatry coś mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgw, To bardzo dobry pomysł (gratuluje)abyś udał się do psychologa tylko jestes nieletni więc musiałbys z kimś z dorosłym?albo do szkolnego ?Popracuj nad swoja samooceną warto bo masz zanizoną a jakie są Twoje relacje z rodzicami?masz rodzeństwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej szkole psychologa nie ma, jest tylko pedagog.

Jeśli chodzi o rodziców, to relacje z mamą mam dobre, a z tatą nie mam ich wcale. Czasami się zastanawiam jak to możliwe, że on wgl jest moim ojcem. Jesteśmy całkowitymi przeciwieństwami, no i go nie lubię -.-

Mam siostrę i brata, ale mieszka z nami tylko brat, którego lubię mniej niż siostrę. Znaczy też do niedawna go nie lubiłem, ale od pewnego czasu jakoś więcej się do siebie odzywamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jgw, Mogłbyś na swój temat porozmawiać z mamą?powiedz jej co czujesz?,że potrzebujesz pomocy skoro macie dobre relacje warto.Dlatego pytałam o relacje z rodzicami to ma wpływ na to

jacy jestesmy rola Twojego ojca byłaby do przepracowania na terapii.Dlaczego z bratem masz gorsze relacje niz z siostrą?Zauwazyłam że z kobietami w twoim zyciu lepiej Ci się układa (mama,siostra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saraid racja, z kobietami lepiej mi jest współżyć :) Biorąc pod uwagę np. Internet to też bardziej skłonny jestem wdawać się w dyskusje z kobietami i zazwyczaj tylko z nimi to robię :P W szkole zaś bardziej już jestem z chłopakami, chociaż od dziewczyn nie stronię i nie mam w klasie opinii chłopaka, który "boi się dziewczyn" :D

Jednak te relacje z mamą nie są na tyle dobre, żeby porozmawiać z nią o tym. Wgl wolę o swoich problemach rozmawiać np. z przyjaciółką z internetu (bo w realu nie mam) niż z kimkolwiek z rodziny. Jakoś wtedy jestem bardziej skłonny do zwierzeń, język bardziej giętki... ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×