Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie umiem sobie z tym poradzić.Wszystko wraca w snach,wybudzam się zapłakana i przerażona.Im mam więcej stresu,tym silniejsze są koszmary.Wybudzam się kilka razy w ciągu nocy,przerażona i zapłakana. I nie wiem,co robić.Wstaję bardziej zmęczona niż przed położeniem się do łóżka.Wciąż śni mi się to samo.Koszmary są nie do wytrzymania.Każdej nocy przeżywam to znowu.Nie mam juz siły.Ciężko jest po takiej nocy zwlec się z łóżka i w miarę normalnie funkcjonować.Jestem zmęczona,zniechęcona i jedyne,czego teraz bym chciała,to móc przespać spokojnie choć jedną noc.

Też tak macie?Jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam :cry: Mało ze się budziłam ale sen wydawał mi się realny a po przebudzeniu mieszał się z jawą. Wstawałam mokra musiałam się w nocy przebierać. Ja brałam dużo leków na spanie min. Pomimo tego sie wybudzałam.

Poradziłam sobie min na terapii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nawet jak się obudzę,to mam wrażenie,że to wciąż sen i muszę się ruszyć,żeby się upewnić,że nic mi nie grozi.Czasami mam wrażenie,że wciąż jestem tam i muszę zaświecić światło w pokoju,żeby upewnić się,że jednak jestem sama i nie stanie mi się krzywda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nawet jak się obudzę,to mam wrażenie,że to wciąż sen i muszę się ruszyć,żeby się upewnić,że nic mi nie grozi.

no dokładnie. Potem przez cały dzien byłam wytrącona z równowagi. Jak nie przepracujesz, nie "wyrzygasz" tego na terapii to będzie powracało :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O czym może świadczyć powtarzający się regularnie od lat koszmar senny- w którym wszystko jest za każdym razem kropka w kropkę takie samo? Traumy żadnej nie było, chyba że o czymś nie wiem. Wyparte ze świadomości wspomnienie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dark Passenger, stawiałabym na wyparte wspomnienie.

kaja123, nie ma nocy,którą mogłabym przespać spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kaja123, nie ma nocy,którą mogłabym przespać spokojnie...

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dark Passenger, Wg mnie , niekoniecznie wspomnienie. Być może Twoja podświadomość usilnie chce Ci coś przekazać, . Ponoć jeśli prawidłowo sen zostanie zinterpretowany - ustąpi.

Lilith, Kasiu nie wiem jak :( Ten temat przerabiasz na terapii. prawda? Jak się z nim uporasz , koszmary powinny minąć. Aczkolwiek wiem ,że nie jest t takie proste, mam pewną traumę, która powraca w snach przez cały czas., mim tego ,że minęło wiele lat i niby temat "przerobiłam":(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

*Wiola*, przerabiam Wiolu,ale to nic nie daje.Przynajmniej na razie.Koszmary jakie były takie są,a im więcej mam stresów,tym jest gorzej.Kładę się spać i wybudzam zapłakana i przerażona i tak w kółko.Rano wstaje nie do życia.Brakuje mi już powoli sił.Jestem strasznie zmęczona...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith, Pytałaś terapeutkę? Może ona coś doradzi:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

*Wiola*, pytałam.Powiedziała,że kluczem jest wyrzucenie tego z siebie,co zresztą robię.Tylko,że ja tak od razu nie potrafię Jej powiedzieć wszystkiego ,opisałam część tego,co mi się śni i bardzo dużo mnie to kosztowało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith, Kasiu wierzę, ale może warto zrobić to "porządnie" ., jeśli potem ma być lepiej :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

*Wiola*, jak ja mam jej opowiedzieć wszystko,co mi się śni,to nie będzie to dla Niej przyjemne a dla mnie to już w ogóle .Spróbuję bo chyba zbyt wiele mi nie zostało do wyboru...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith, Tym czy dla niej będzie przyjemne, to już najmniej powinnaś się martwić :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie miałam powracających koszmarów, jedynie czasem pojedyncze, za każdym razem inne. Współczuję tych powracających, musi być to okropne. :(

A jaka może być interpretacja snu o umieraniu? Czasami śni mi się, że umieram na różne sposoby i wtedy się budzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

black swan, Wiesz, to nie takie proste, ale umierania raczej nie traktowałabym dosłownie, raczej chodzi kończenie się jakiegoś etapu w życiu, ale to właściwie sama musisz rozgryźć,.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Niestety ja prawie zawsze mam koszmary pracuje nad tym na terapii ,chociaz trwa to już długo.

Mam nadzieje ze kiedys minie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

*Wiola*, znasz mnie.Wiesz,jakie mam podejście do ludzi.To utrudnia sprawę.Ostatnio już w ogóle zdałam sobie sprawę z tego,że to moje martwienie się o innych utrudnia mi terapię,bo zamiast mówić,co się dzieje,to zostawiam za drzwiami gabinetu tę marudząca część i wnoszę tylko to,co nie narzeka,stwierdzając,że terapeutka pewnie takich pacjentów jak ja ma na pęczki i musi być zmęczona,więc przynajmniej ja nie będę marudzić.Ot,głupota rozum zjadła :hide: Poza tym,te koszmary to zlepki tego wszystkiego,urywki,pomieszane i ciągle się powtarzające.Musiałabym się porządnie w to zagłębić i wiesz co-boję się,że się rozsypię,że jak to ruszę,to całkowicie się rozpadnę.Chociaż z drugiej strony i teraz niewiele mi brakuje.Rano wstaję jeszcze bardziej zmęczona niż przed pójściem spać.Marzę o tym,żeby przespać w spokoju choć jedną noc :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzę o tym,żeby przespać w spokoju choć jedną noc

Nie żebym namawiała, jestem daleka od tego ale jakas tabletka od czasu do czasu na spanie by Ci się przydała. Zanim nie przepracujesz dogłębnie tego co Cię męczy to padniesz i nie bedziesz miała nic wspólnego z avatarkiem który masz aktualnie ;) Spac czasami trzeba przecież.

Ja teraz śpię bez leków chociaż jeszcze nie do końca jest tak jak powinno ale się tym zajmę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kaja123, mam w pogotowiu Zolpidem i po niego sięgam.Chyba tylko dlatego jeszcze sypiam.Nie chroni on jednak przed koszmarami.Sen nawet po lekach nasennych jest męczarnią,nie daje odpoczynku.Mimo tabletek na sen i tak wybudzam się w nocy.Spać muszę,bo inaczej padnę.W dodatku mam egzaminy i muszę się uczyć.Mimo tego jednak ten sen jest straszny i jak przychodzi wieczór,to ja zaczynam się bać własnej poduszki :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Mi się dziś śniło.Jak wstałam byłam bliska wymiotów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kasiątko, mam tak prawie co noc.To pierwszy raz od jakiegoś czasu czy któryś raz z rzędu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lilith, pierwszy raz od dłuższego czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kasiątko, współczuję Ci Kasiu.Wiem jak to męczy i wytrąca z równowagi.Ja mam tak noc w noc już od dość dawna :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Lilith, mnie tak bardzo nie wytrąca z równowagi.Teraz mam tyle zajęć i wrażeń w ciągu dnia,że szybko zapominam i przechodzę do porządku dziennego.Kiedyś po każdym takim śnie się cięłam czy przypalałam,teraz wiem że to tylko sen,koszmarny sen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi