Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Kompromis

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawa,w jakich sytuacjach jesteście skłonni pójść na kompromis,ustąpić w pewnych kwestiach?Kiedy Waszym zdaniem jest to najlepsze wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam z tym wielki problem niestety.

Wiem, ze czasami lepiej ustąpić, ale tylko w teorii, w praktyce jest zupełnie inaczej.

To zazwyczaj partner, rodzina mi ustępują, a ja czuję się górą.

To znaczy...obecnie przejrzeli na oczy i dyktują teraz swoje warunki, uczą mnie... jeśli można to tak nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj nie idę na kompromis. Zewnętrznie często ustępuję innym, a wewnętrznie (czyli w myślach), często lubię myśleć swoje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

głosnykrzyk, lubisz stawiać na swoim?

mark123, no to w takim razie raczej idziesz na kompromis,ustępujesz innym.Może nie zmieniasz wewnętrznie zdania,ale zewnętrznie jednak tak...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stawianie na swoim to nieumiejetnosc komunikacji interpersonalnych..nie mylic z wlasnym, zdaniem, bo to dwie zupelnie inne rzeczy.

Kazda relacja z drugim czlowiekiem wymaga czasami kompromisu. Ale uscislijmy co uwazamy za kompromis. Dla mnie to zrezygnowanie z czesci czegos co chce ale i dostanie czegos w zamian od partnera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mark123, no to w takim razie raczej idziesz na kompromis,ustępujesz innym.Może nie zmieniasz wewnętrznie zdania,ale zewnętrznie jednak tak...

Chodziło mi o to, że zewnętrznie ustępuje także tym co racji nie mają, a kompromis to mi się kojarzy z dojściem do jakiegoś wspólnego stanowiska, a nie całkowitym ustępstwem wobec drugiej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
z dojściem do jakiegoś wspólnego stanowiska, a nie całkowitym ustępstwem wobec drugiej osoby.
W kompromisie w jakimś stopniu ustępują dwie strony.Nie zawsze jest tak,że przyznają sobie rację.Po prostu muszą dojść do jakiegoś porozumienia,coś wybrać.Przykładowo lekarze i NFZ.I jedni i drudzy mają swoje warunki,ale po negocjacjach godzą się na ustępstwa na rzecz drugiej strony.W pewnym stopniu.Zewnętrznie wzajemnie sobie w jakimś stopniu ustępują,bo wymaga tego sytuacja,ale wewnętrznie wcale nie musi tak być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

W udanym związku kompromis to podstawa,każdy z partnerów powinien mieć coś do powiedzenia,powinno się ustalać w zasadzie większość rzeczy razem.Nie może być tak że ktoś ustępuje pod presją partnera dla tzw ,,świętego spokoju,,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
W udanym związku kompromis to podstawa,każdy z partnerów powinien mieć coś do powiedzenia,powinno się ustalać w zasadzie większość rzeczy razem.Nie może być tak że ktoś ustępuje pod presją partnera dla tzw ,,świętego spokoju,,
Zgadzam się z tym całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi