Skocz do zawartości
Nerwica.com

bol w okolicy zuchwy i mostka


maziii5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,moj problem polega na bólach w okolicy mostka promieniujacych do zuchwy,oczywiscie sprawdzilem to w necie sa to objawy choroby wiencowej,mam 33 lata lecze sie na leki i depresje,bol utrzymuje sie od 1 min do max 10 minut od kilku lat,wczesniej nie przejmowalem sie tym,ale ostatnio wystraszylem sie okropnie,ból ten jest spowodowany nie wiadomo czym ,raz jak jade autem,ostatnio siedzac na krzesle i obierajac ziemiaki,bol trwal moze dwie minuty ,2 najgorsze minuty panika i lek zaczolem moczyc glowe zimna woda chodzic po calym mieszkaniu,jakos przeszlo,boje sie ze bede mial go znowu,przychodzi niespodziewanie i nigdy nie wiadomo czemu,dzis wszyscy zauwazyli ze jestem jakis inny,raz bylem w saunie i po powrocie mialem ten sam bol tylko trwal okolo 10 minut plus panika na maksa,wezwalem pogotowie,zanim przyjechali bylo po bolu,zrobili mi ekg i dali srodki uspokajajace,bole te mam okolo od trzech lat miej wiecej raz na miesiac lub raz na 2 miesiace,przepraszam za balagan w opisywaniu sytuacji ale martwie sie ze jeszcze tyle przedemna moze sie skonczyc odrazu ;-((cisnienie mam niskie ale tylko w spoczynku w ciagu dnia bez odpoczynku przy normalnych zajeciach 160/90

 

prosze o pomoc czy ktos z was mial podobny przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze idź do kardiologa. To oczywiście może być nerwica, ale najważniejszą rzeczą jest wykluczenie choroby somatycznej. Tylko specjalista może Ci to zdiagnozować. Jeśli wykluczy chorobę wieńcową lub inne wady serca to będziesz wiedział na czym stoisz, może przestaniesz tak się tym przejmować. Bo nerwica karmi się lękami. I tak, tak może objawiać się nerwica, bólami okolic serca, żuchwy i co tam sobie jeszcze jesteś w stanie wymyślić.

Nie chcę Cię straszyć. Jednak szeroko zakrojona diagnostyka jest ważna, zwłaszcza w potencjalnej nerwicy. EKG, może i wysiłkowe, echo serca, to wszystko pozwoli wykluczyć lub potwierdzić wady oraz zastosować prawidłowe leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,bylem u zwyklego lakarza powiedzialem mu o bolach,zrobili mi ekg,wyszlo wszystko ok

 

cisnienie 140/95 ale wiadomo jak to jest z "nami" u lekarza w domu mam w miare ok

 

jutro ide na krew i mocz a w srode do kardiologa,sam juz nie wiem jak to jest z ty,i bolami

 

dzis z torba okolo 15 kg wszedlem bez odpoczyku na 4 pietro,nic nie boli,jak narazie

 

boje sie tylko jak ten bol znowu wroci wtedy popadam w panike ale coz tak to jest z nerwusami

 

jak bede cos wiedzial wiecej napisze ...pozdrawiam wszystkich podobnych wystraszonych ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Bóle wieńcowe najczęściej objawiają się przy wysiłku. U Ciebie się nie pojawiły, więc można stawiać na nerwice. Ale strzeżonego Pan Bóg strzeże, po wizycie u kardiologa będziesz wiedział więcej i może przestaniesz się nimi przejmować, jeśli poznasz diagnozę, mam nadzieję, że szczęśliwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×