Skocz do zawartości
Nerwica.com

Panika gdy ktoś puka do drzwi


Gość Aranjani

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadam w panikę gdy ktoś puka do drzwi. Nie umiem tego wyjaśnić racjonalnie, dlaczego tak się dzieje. Ale zaczyna mna telepać z nerwów, serce bije jak oszalałe. Nie otwieram. Boję się...tylko sama nie wiem czego. Ma z Was ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A no ja tak mam,ale nie boję się aż tak panicznie.Czuje strach i lęk i napięcie.Może miałaś jakieś przeżycia w przeszłości których nie pamiętasz i które

powodują nawrot tych uczuć które czułaś kiedyś?Albo może to po prostu fobia społeczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HarajukuAino, Nie kojarze przeżyć, które mogłyby wywołać taką reakcję. Mam to juz od dawna... i cholernie mi to przeszkadza. Bo przecież nie ma się czego bać. A ja wpadam w niezwykłą panikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rainshadow, tak... oprócz domofonu...bo mieszkam w domku... ale pukanie do drzwi, telefon z nieznanego numeru... wzbudza we mnie panikę

 

-- 05 sty 2013, 21:19 --

 

Candy14, jeszcze się boje ex męża... ale wiem, że teraz nie wie gdzie mieszkam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach przed tym jak odbiorą Cię inni? Sprawa z telefonem- może nie lubisz swojego głosu.Sprawa zaniżonej samooceny?

Widocznie masz bardzo wysoką wrażliwość sensoryczną i akurat to wpływa na Ciebie lękowo. Jest to jakiś rodzaj zaburzenia ,

ale bardzo mało znanego w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, czasami się tego boję. Że znowu zrobi wszystko żeby mnie zniszczyć.

 

HarajukuAino, Nie. Mam gdzieś to jak ktoś mnie odbiera. Lubie swoj głos. Zaniżona samoocena moze troche.

Po prostu się boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, wiem co czujesz, mam identycznie.

 

Dzwonek do drzwi, pukanie, telefon... Strasznie się boję, wpadam w popłoch. Nie wiem, z jakiego powodu tak się dzieje, potem ciężko mi się uspokoić.

Mnie towarzyszy GAD, czyli lęk wolno płynący, nie wiem czy takie sytuacje, jak pukanie do drzwi, też się w to wkomponowują, myślę raczej, że nakłada się na to kolejny lęk, spotęgowany tym permanentnym niepokojem.

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się boję takich rzeczy :-| Prawie nigdy nie odbieram telefonów, może tylko od 2 czy 3 bliskich osób, wolę się porozumiewać smsami. Ale sam dźwięk wibrującego telefonu wpędza mnie w popłoch. Drzwi też się często boję otworzyć, gdy jestem sama w domu, tragedia. Jak się przełamię i to zrobię to jestem wyprowadzona z równowagi na parę godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak miałam. Jak tylko usłyszalam ze ktos po klatce chodzi. Panika że to jakcys bandyci i na pewno ida mnie okrasc a przy okazji zabija. Ale pocieszam sie bo mój młodszy brat który tez ma nerwice tez tak ma. On kiedy tylko uslyszy cos pod blokiem to sobie wyobraza terrorystow ktorzy wpadna do niego i go zamorduja. Nawet okna gwozdziami zabił zeby czasem mu przez okno nie wpadli /dodam ze mieszka na 3 pietrze/. Ja na szczescie juz sie z tego wyleczylam, ale wiem jak bylo mi ciezko. A nasililo sie jak zamieszkalam w nowym miejscu, ale kiedy poznalam sasiadow to mi przeszlo. Njabardziej balam sie sasiada ktory mieszka pietro nizej bo jest tak jak moj ojciec alkoholikiem. Zawsze mialam schizy ze kiedys do mnie po pijaku przyjdzie i mi zrobi krzywde. Ale okazal sie spoko gosciem. I juz sie nie boje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×