Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI a Kreatyna


ActAFool

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Zerknij tu, jeśli chodzi o kreatynę:

http://www.sfd.pl/psychotropy_a_kreatyna.-t678544.html

leki-psychotropowe-a-silownia-t27067.html

http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=978

http://psychologia.apl.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=11426

 

Co do suplementów diety, jak aminokwasy, kwasy omega czy odżywki białkowe, to są to elementy diety, upraszczając: zamienniki jedzenia. Osobiście nie spotkałem się z jakimś problemem w połączeniu ich z lekami psychotropowymi i sam je łączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pytałem się swojego lekarza czy mogę brać to i owo a konkretnie białko, karnitynę (wtedy trochę przybrałem na wadze). Z tego co pamiętam to powiedział, że nie widzi przeciwskazań. Ale co lekarz to opinia. Jeden lekarz podchodził bardzo restrykcyjnie do leków i zawsze mówił o wszystkich skutkach ubocznych.Zabraniał też pić ;).Tzn. przyparty do muru powiedział, "nie wierzę, że odkąd pan bierze nie wziął pan alko do ust ;) ", ale "oficjalnie pan ode mnie pozwolenia nie dostanie" ;).

Inni mówią, "mam nadzieję, że pan jest myślącym człowiekiem przeczyta pan ulotkę i w jakimś stopniu pan ją zastosuje".

 

Moim zdaniem warto się spytać swojego lekarza co o myśli- ale ja pamiętam, że na ulotkach SSRiów nic nie było o kreatynie, a lekarz (ten "restrykcyjny") powiedział, że mogę brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak zrezygnuję z kreatyny, bo już dość długo lecę na mono.

Teraz zamówiłem spalacz, żeby zredukować przez zime trochę tłuszczu:

Jego zawartość:

-Ekstrakt zielonej herbaty EGCG (55%) w tym EGCG Epigallocatechin Gallate,

-Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy,

-Ekstrakt guarany (22%) w tym kofeina,

-Kofeina,

-Ekstrakt pieprzu czarnego-Piperine (95%),

-Tyrozyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem artykuł o połączeniu SSRI (escitalopramu) z kreatyną (5g dziennie). Przeprowadzono badanie gdzie jednej grupie podawano do SSRI kreatyne a drugiej placebo. Te ktore zażywały kreatyne szybciej reagowaly na leczenie oraz w ogole wiekszej liczbie pacjentek się poprawiało w stosunku do grupy zazywajacej placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Biorę bioxetin od roku, chodzę na siłownie i chciałbym zafundowac sobie jakies suple. Mógłby mi ktoś ułozyć jakas suplementacje ewentualnie doradzić jakie suplementy moge zażywać a jakie nie z tego co przeczytałem wiem że BCAA odpada. :/ Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci jedynie odradzić SAA reszta jest ok przy SSRI BCAA też brałem i nic złego się nie działo.To i to działało jak wcześniej.Szkoda że już nie ćwiczę siłowo bo mam Chad i będę musiał wrócić do leków które osłabiają siłę mięśniową,kondycje i rozwalają organizm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×